Dominick Reyes – životopis a zápasy UFC bojovníka

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Fortuna

Ke vkladu až 6 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Dominick Reyes je americký zápasník s mexickými kořeny – jeden z nejlepších fighterů polotěžké divize UFC. Má za sebou dvě neúspěšné titulové bitvy i tvrdou porážku s českým samurajem Jiřím Procházkou.

VZDĚLÁNÍUFC KARIÉRAFIGHT S PROCHÁZKOUZÁPASYTITULOVÉ BITVY

MMA zápasník Dominick Reyes Foto: Profimedia.cz

Profil Dominick Reyes
Jméno Dominick Reyes
Narozen 26. 12. 1989, Kalifornie, USA
Přezdívka The Devastator
Národnost Americká
Výška 193 cm
Váha 93 kg
Váhová kategorie Polotěžká váha
Výhry v MMA 12 (7x KO/TKO, 2x submise, 3x rozhodnutí)
Prohry v MMA 3 (2x KO/TKO, 1x rozhodnutí)
Tým Cage Combat Academy

Vsaďte si na bojové sporty u Tipsportu s bonusem 500 Kč zdarma

Dominick Reyes dětství, rodina a vzdělání

Dominick Reyes se narodil v Kalifornii a vyrůstal ve velmi chudých poměrech. Je mexického původu díky svým předkům a už od raného dětství byl rodiči odrazován od začlenění se do pouličních gangů. To sportovně založeného Dominicka naštěstí vůbec netáhlo. Už od malička se totiž věnoval americkému fotbalu, ve kterém měl slibně nakročeno k profesionální kariéře.

sipka Sázejte na UFC s bonusem zdarma za jednoduchou registraci online

Po dokončení střední školy odešel za vzděláním do New Yorku, kde jeho ambicí kromě bakalářského titulu bylo stát se oficiálně profesionálním hráčem amerického fotbalu. První cíl mu vyšel, druhý však nikoliv a jeho život nabral nečekaný směr. Důležitou postavou v životě Dominicka Reyese je jeho starší bratr Alexandr, který rovněž zápasí v UFC (v lehké váze). Ten mu byl oporou při jeho začátcích ve smíšeném bojovém umění a umožnil Dominickovi trénovat v jeho gymu.

MMA - sleduj průběh zápasu zde

Dominick Reyes NFL – neúspěšný draft a životní změna

Příběh Dominicka Reyese je hodně netradiční na rozdíl od většiny dalších MMA bojovníků se v mnohém liší. S MMA na té nejvyšší úrovni začal tento vysoký zápasník relativně pozdě, protože jeho primárním snem bylo uspět v jiném sportu. Po neúspěšném draftu prestižní ligy amerického fotbalu NFL v roce 2013 ale ztratil motivaci a v roce 2017 odešel pracovat do stavebnictví.

Pomáhal také svému otci s truhlářskou firmou a při tom si přivydělával a zdokonaloval se v MMA. Právě v tomto sportovním odvětví našel podle svých slov ztracenou vášeň a hlavně nabyl přesvědčení, že na rozdíl od amerického fotbalu, dokáže více kontrolovat svůj osud a vývoj. Je také držitelem modrého pásku v jiu-jitsu.

Dominick Reyes UFC

Reyes se během několika málo let dostal na obdivuhodnou úroveň a po podepsání smlouvy v UFC se začal věnovat už pouze MMA. Svůj profesionální debut zažil v roce 2014 a premiéra v nejlepší organizaci světa přišla v roce 2017. Během úvodní minuty vyřídil technickým knockoutem Joachima Christensena, za což bral bonus za výkon večera.

Svých úvodních 12 duelů profi kariéry dokázal Američan přetavit ve výhru. Až nešťastný 13. fight znamenal pro Reyese první porážku kariéry. Šlo o, do té doby, nejdůležitější bitvu jeho života – v titulovém zápase se postavil legendárnímu Jonu Jonesovi. Nakonec z toho však byla lehce kontroverzní porážka na body. Druhý neúspěch přišel ve stejném roce (2020), ve stejně důležitém zápase. Tentokrát byl nad Reyesovi síly Polák Jan Blachowiczem, který tak připnul uvolněný pás polotěžké váhy, který po přechodu do těžší kategorie uvolnil právě Jones.

Dominick Reyes vs. Jiří Procházka

Dominick Reyes byl v pořadí druhým soupeřem Jiřího "Denisy“ Procházky v elitní organizaci UFC. Americký zápasník se chtěl vrátit na vítěznou vlnu, kde byl před rokem 2020 a znovu všem dokázat svoji extratřídu. Tento duel měl být původně 27. února 2021 na UFC Fight Night 188 hlavním zápasem večera! Kvůli zranění Dominicka Reyese se ale nakonec zápas uskutečnil až na svátek práce 1. května 2021. Bývalý titulový vyzyvatel do něj šel překvapivě jako kurzový outsider.

Bitva Dominick Reyes vs. Jiří Procházka byla obrovskou výzvou pro oba aktéry a už před zápasem bylo více méně jasné, že vítěz tohoto duelu bude moci vyzvat úřadujícího šampiona divize. Oba bojovníky spojuje osoba Volkana Oezdemira, se kterým se v minulosti úspěšně střetli.

Samotný duel přinesl nesmírně kvalitní a dramatickou podívanou. První kolo pro sebe získal těsně český samuraj, se kterým tvrdé údery Reyese prakticky nic nedělaly. Ve 2. kole se pak "Devastatorovi" podařilo dostat Jirku na zem, kde ale jeho pokus o gilotinu nebyl úspěšný. Naopak, ihned poté se dostal pod tlak českého ranaře a ten jej dokázal pár vteřin před koncem kola knockoutovat loktem z otočky a z ústupu. Nevídané KO tímto způsobem měli fanoušci možnost vidět teprvé potřetí v celé historii UFC.

Dominick Reyes record: all fights – stats

PROFESIONÁLNÍ MMA KARIÉRA
Výsl. Soupeř Kolo(čas) Způsob Událost Datum
Prohra Jiří Procházka 2 (4:29) KO UFC Fight Night 1.5.2021
Prohra Jan Blachowicz 2 (4:36) TKO UFC 253 26.9.2020
Prohra Jon Jones 5 (5:00) Rozhodnutí UFC 247 8.2.2020
Výhra Chris Weidman 1 (1:43) KO UFC on ESPN 6 18.10.2019
Výhra Volkan Oezdemir 3 (5:00) Rozhodnutí UFC Fight Night 147 16.3.2019
Výhra Ovince St. Preux 3 (5:00) Rozhodnutí UFC 229 6.10.2018
Výhra Jared Canonnier 1 (2:55) TKO UFC Fight Night 129 19.5.2018
Výhra Jeremy Kimball 1 (3:39) Submise UFC 218 2.12.2017
Výhra Joachim Christensen 1 (0:29) TKO UFC Fight Night 112 25.6.2017
Výhra Jordan Powell 1 (0:53) KO LFA 13 2.6.2017
Výhra Marcus Govan 1 (0:27) KO HFC 32 11.2.2017
Výhra Tyler Smith 1 (1:35) TKO KOTC - Martial Law 18.9.2016
Výhra Kelly Gray 3 (5:00) Rozhodnutí KOTC - Sinister Intentions 17.10.2015
Výhra Jessie Glass 1 (0:55) Submise Gladiator Challenge Carnage 3.4.2015
Výhra Jose Rivas Jr. 1 (3:23) TKO KOTC - Fisticuffs 4.12.2014

Dominick Reyes vs. Jon Jones

Šest vítězných duelů v UFC předcházelo první titulové výzvě pro Dominicka Reyese. V té se postavil v únoru 2020 proti ikoně MMA Jonu Jonesovi a nevedl si vůbec špatně. Naopak úvodní kola patřily právě vyzyvateli. Jones v průběhu přebíral postupně otěže zápasu a závěr naopak patřil jemu, když uštědřil Reyesovi krvavé zranění v obličeji. Vítězství na body, jak tomu často bývá, doprovázela značná nevole početného zástupu fanoušků Dominicka Reyese. Nutno dodat, že nad rozhodnutím rozhodčích kroutila hlavou i celá řada odborníků.

Napjaté vztahy mezi oběma stranami ještě umocnil fakt, že Jones za nedlouho po tomto fightu ukončil svoje působení v polotěžké váze a uvolnit tím pás šampiona. Na očekávanou odvetu tedy nedošlo, což Reyes označil za zbabělé. Jones kontroval tím, že v této váhové kategorii už nemusí nikomu nic dokazovat.

Dominick Reyes vs. Jan Blachowicz

V druhém titulovém zápase za sebou se Reyes utkal 26. 9. 2020 s Janem Blachowiczem o uvolněný pás polotěžké váhy. Reyes, který byl před duelem pasován do role mírného kurzového favorita, tentokrát v zápase neměl správné tempo a na skvěle připraveného Poláka recept nenašel. Blachowicz Dominicka Reyese ukončil ve druhém kole, kdy po přesném úderu na bradu zasypal soupeře dalšími údery a zvítězil TKO.

Dominick Reyes MMA zajímavosti

Reyes je fanouškem basketbalu a konkrétně předního týmu NBA Los Angeles Lakers. Fandí také baseballovému klubu LA Dodgers, který sídlí ve stejném městě. Je také milovníkem mnoha adrenalinových sportů od snowboardingu, přes lyžování nebo závody na horských kolech.

Rád relaxuje u zajímavého dokumentu, nebo knihy a spolehlivě by vám například odpověděl proč pes vyje, protože je chovatelem čtyřnohých miláčků.

Dominick Reyes Instagram, Twitter Facebook

Oficiální profily Dominicka Reyese najdeme i na nejpopulárnějších sociálních sítích, kde se se svými fanoušky dělí o fotografie ze soukromí i přípravy a tréninků. Na Instagramu ho sleduje přes 300 tisíc followers, což je podobné číslo jako má například šampion pérové váhy UFC Alexander Volkanovski. Dost aktivní je také na Twitteru a vedle Facebooku občas streamuje na Twitchi.

Dominick Reyes Tapology, Sherdog

Jakým směrem se ubírá zajímavá kariéra Dominicka Reyese můžete také sledovat na největších světových MMA webech Tapology a Sherdog. Zde najdete detailní informace o jednotlivých zápasech i podrobné statistiky.

Dominick Reyes žebříček

Reyes je v oficiálním žebříčku UFC na 3. pozici (údaj k 19.4.2021). Před ním je pouze Glover Teixera a jeho titulový přemožitel Jan Blachowicz. Na kompletní ranking UFC se podívejte zde.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Fortuna

FORTUNA - získej bonus až 6 000 Kč + 300 Kč

Vyber si z široké nabídky sázkových příležitostí. Zaregistruj se online a získej 300 Kč zdarma za ověření účtu a bonus až 6 000 Kč ke vkladu.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Fortuny

1️⃣ Kdo byl posledním soupeřem Dominicka Reyese v UFC?

Dominicka Reyese vyzval 1. 5. 2021 český samuraj Jiří Denisa Procházka v rámci hlavního zápasu turnaje UFC Fight Night. Vše nejen o tomto duelu se dočtete v článku ZDE.

2️⃣ V jaké váze zápasí a jaké jsou jeho statistiky?

Dominick Reyes nastupuje v polotěžké váhové kategorii, kde se v roce 2020 dvakrát neúspěšně pokoušel o titul. Kompletní přehled zápasů je uvnitř článku.

3️⃣ Jaký je jeho styl boje?

Reyes se snaží maximálně těžit ze své výšky (193 cm) a také obratnosti, ke které má jako bývalý hráč amerického fotbalu dobré předpoklady. Ve kterém roce se pokoušel dostat do NFL? Odpověď najdete ZDE.

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Český šampion polotěžké váhy UFC Jiří Procházka

Jiří BJP Procházka MMA zápasy, UFC, statistiky a životopis

Jiří BJP Procházka je prvním českým šampionem nejlepší světové organizace UFC ⭐. Podívejte se na jeho unikátní cestu bojovníka, pro kterého...

Jan Blachowicz

Jan Blachowicz – profil a zápasy UFC bojovníka

Jan Blachowicz je polský zápasník🛡️, který nastupuje v nejlepší lize smíšeného bojového umění UFC.✅ V září 2020 vybojoval titul polotěžké...

Jon Jones bojuje v UFC

Jon Bones Jones - životopis, statistiky a zápasy v UFC

Američan Jon Jones je považován za nejlepšího MMA bojovníka na světě. ✨ Seznamte se s hvězdným fighterem, jehož životopis přitahuje...