David Pink Panter Kozma - MMA zápasy, statistiky a životopis

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Fortuna

Ke vkladu až 6 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

David Kozma je bývalým šampiónem velterové váhy organizace Oktagon MMA. Za sebou má 5 úspěšných obhajob a také zahraniční zkušenosti z Ruska, které už tak úspěšné nebyly. V prosinci 2022 ho z trůnu velterové váhy organizace Oktagon MMA sesadil Brazilec Kaik Brito.

ŽIVOTOPISKARIÉRA V OKTAGONU
TIPSPORT GAMECHANGER
DUEL S KAIKEM BRITEM – STATISTIKY
ZAJÍMAVOSTI

David Kozma a Ondřej Novotný Foto: OKTAGON MMA

Profil David Pink Panter Kozma
Jméno David Kozma
Narozen 13. srpna 1992, Karviná
Přezdívka Pink Panter - Růžový panter
Bydliště Karviná, Česká republika
Národnost Česká
Výška 183 cm
Váha 77 kg
Váhová kategorie Velterová váha
Výhry v MMA 32 - 8x TKO, 14x donucení, 10x rozhodnutí
Prohry v MMA 12 - 2x TKO, 7x donucení, 3x rozhodnutí
Tým PriMMAt Gym
Trenéři Marek Lončák, Pavel Bechtold

Vsaďte si na bojové sporty u Tipsportu s bonusem 500 Kč zdarma

David Kozma věk, výška a váhová kategorie

David Kozma se narodil 13. srpna 1992 v Karviné. Fighter s přezdívkou "Růžový panter" měří 183 centimetrů, váží 77 kg a bojuje ve velterové váze. Jeho velkou výhodou je, že disponuje obrovským srdcem válečníka, jakým se může pochlubit opravdu jen málokdo.

Zároveň je nesmírně komplexní a pro své soupeře nebezpečný v postoji i na zemi. Začínal s judem, kterému se věnoval přes 10 let. Právě wrestling patří dodnes k jeho nejsilnějším zbraním. Klikni ZDE a sleduj zápasy Oktagonu živě s bonusem zdarma za registraci

David Kozma Oktagon MMA

David Kozma zápasí v organizaci Oktagon, kde jako první vybojoval titul ve velterové váze a následně ho dokázal pětkrát obhájit. Titul získal na galavečeru Oktagon 10, kdy dokázal porazit Slováka Gábora Borárose na TKO na začátku druhého kola. Růžový panter byl nejdéle kralujícím šampionem organizace Oktagon a ve světovém žebříčku se pohybuje okolo fantastického 85. místa. O svůj pás přišel po 4 letech na konci roku 2022 v památném souboji s Kaikem Britem, který ho naprosto zdemoloval.

Za sebou má mimo jiné obhajobu na Oktagonu 11 se Samuelem Krištofičem. Následně zvládl další čtyři nesmírně náročné obhajoby, včetně vyrovnané bitvy s Maté Kertészem a krvavé bitvy s Apollem Silvou. Zcela právem je jedním z nejoblíbenějších bojovníků v celé organizaci. Jeho zápasy nabízí nezapomenutelné příběhy.

David se dlouhodobě připravuje na zápasy v Polsku, PriMMAt Gymu a RPG Gymu, kde trénuje například s Vaškem Mikuláškem, Patrikem Kinclem, či Matúšem Juráčkem a Matoušem Kohoutem. Hlavními zbraněmi Davida Kozmy jsou neuvěřitelný fyzický fond, komplexnost a nezlomné srdce.

David Kozma vs. Bojan Veličkovič 2 v semifinále Tipsport Gamechangeru

O finále pyramidy Tipsport Gamechanger se David Kozma utká s Bojanem Veličkovičem. Elitního Srba dokázal v minulosti porazit na TKO a i proto jde do utkání v roli favorita. Potvrdí to i v samotném zápase?

MMA - sleduj průběh zápasu zde

David Kozma vs. Alex Lohoré (Tipsport Gamechanger čtvrtfinále)

Los bezprostředně po turnaji v Ostravě určil Kozmovi za čtvrtfinálového soupeře Alexe Lohorého. Složení tohoto čtvrtfinále mnozí vnímají jako předčasné finále celé pyramidy. Da Killa King v prvním kole přešel přes houževnatého Piráta Krištofiče.

Duel Kozma vs. Lohoré byl hlavním předzápasem velkolepého turnaje Oktagon 43, který se konal v sobotu 20. května v O2 Aréně. Jako kurzový favorit šel do zápasu Růžový panter a svého soupeře vůbec k ničemu nepustil. Kozma exceloval v postoji i na zemi a došel si pro jednoznačné vítězství na body.

David Kozma vs. Łukasz Siwiec - Tipsport GameChanger

Bývalý král velteru samozřejmě nechybí v pyramidě Tipsport GameChanger, kde bojuje o pohádkovou odměnu více než 7 milionů korun pro vítěze. Kozma je z pohledu sázkových kanceláří považován za jednoho z největších favoritů na celkové vítězství.

V prvním kole se na turnaji Oktagon 40 utkal s polským soupeřem Lukaszem Siwiecem. I přes matný výkon a několik krizových situací dokázal Kozma zvítězit na body a postoupit do čtvrtfinále. Na celý zápas se podívejte zde.

David Kozma vs. Kaik Brito

Vůbec prvním bojovníkem, který v Oktagonu našel vítězný recept na Davida Kozmu byl na turnaji Oktagon 37 v Ostravě brazilský zápasník Kaik Brito. Ten sice v roce 2021 padl na body s Monsterem Knížetem, zároveň ale přejel v prvním kole Borárose, Bryczeka i Kalašnika a vysloužil si titulový souboj.

Galavečer, který se uskutečnil 3. prosince 2022, znovu viděla zaplněná Ostravar Aréna, která hnala domácího Davida Kozmu za šestou úspěšnou obhajobou pásu. Růžový panter ale tentokrát tvrdě narazil.

Highkick Kaika Brita Foto: OKTAGON MMA

Kaik Brito podle vlastních slov odjel přípravu poprvé bez zranění a v samotném zápase se to projevilo. Brazilec byl rychlejší i přesnější a už během úvodního kola poslal Kozmu několikrát k zemi. David Kozma sice statečně vzdoroval a přežil několik knockdownů, nakonec ale rozhodčí Jan Voborník musel ve 3. kole zápas odmávat.

David Kozma vs. Petr Kníže 2

Růžový panter se ve své takřka rodné Ostravě postavil v sobotu 9. dubna podruhé v kariéře legendě Petru Monsteru Knížetemu. Šlo o Davidovu pátou obhajobu titulového pásu, ve kterém hájil jednak svoji neporazitelnost v největší domácí organizaci, a zároveň pozici nejdéle vládnoucího šampiona organizace Oktagon MMA.

Těžko předvídatelná bitva Kozma vs. Kníže byla hlavním zápasem turnaje Oktagon 32, který se po mnoha odkladech termínů konečně uskutečnil v "nejtvrdším městě republiky" 9. 4. 2022. Sázkaři v tomto duelu výrazně více věřili současnému šampionovi Davidu Kozmovi. Monster Kníže se naopak ve 44 letech mohl nesmazatelně zapsat do historie MMA, jako nejstarší aktivní držitel titulu.

Samotný duel byl ale plně v režii růžového pantera Davida Kozmy, který Monstera vůbec k ničemu nepustil. Ve všech pěti kolech byl jasně lepší a ani jednou se nedostal do větších problémů. O jednoznačném vítězství na body tak nemohlo být při vyhlašování sebemenších pochyb.

David Kozma legendárního Monstera k ničemu nepustil Foto: OKTAGON MMA

David Kozma vs. Bojan Veličkovič

V Oktagonu neporažený David Kozma na turnaji Oktagon 29 čelil dalšímu těžkému soupeři. O šampionský pás velterové váhy ho nejprve chtěl připravit dvojnásobný šampion organizace Ivan Buchinger. Ten se však zranil, a tak se místo něj do titulového zápasu postavil elitní srbský bojovník Bojan Veličkovič.

Veterán UFC si před tímto soubojem v Oktagonu připsal dvě jednoznačné výhry a stála před ním obrovská titulová výzva, byť na short notice. Stejně jako v předchozích duelech, také tentokrát nabídl duel Davida Kozmy fantastickou podívanou. Růžový panter držel otěže zápasu pevně ve svých rukou a byl lepší prakticky ve všech aspektech boje.

Přesto mohlo být vše jinak. Ve třetím kole totiž inkasoval přesně mířený high kick na hlavu, po kterém se mu doslova roztancovaly nohy a byl blízko ukončení. Veličkovič ovšem zachyboval a místo pokračování v ground and pound zvolil pokus o škrcení, ze kterého se Kozma s vypětím všech sil dostal. V následujících kolech to byl znovu on, kdo na soupeře vyvíjel obrovský tlak, což nakonec vedlo až ke KO těsně za polovinou čtvrtého kola.

David Kozma vs. Leandro Apollo Silva

Růžového Pantera čekala v doposud nejnáročnější obhajoba titulového pásu velterové váhy. Tentokrát se mu postavil nebezpečný Brazilec a veterán UFC Leandro Silva, který si o titulovou šanci řekl především výhrou nad Alexem Lohoré.

Duel se odehrál 29. května 2021 v rámci turnaje Oktagon 24. David Kozma měl před tímto atraktivním zápasem možnost, jako vůbec první bojovník ukončit svého soupeře před časovým limitem. To se Apollovým protivníkům nikdy předtím nepodařilo a pro českého šampiona to byla velká výzva. O největší zkoušce dosavadní kariéry hovoří i fakt, že se Apollo dlouho připravoval s titulovým vyzyvatelem UFC Jorge Masvidalem.

V titulovém duelu Kozma - Apollo jsme nakonec byli svědky 5 kol trvající války, která nabídla fanouškům jeden z nejlepších zápasů v celé historii Oktagonu. Úřadující šampion David Kozma byl v zápase od počátku lepším a aktivnějším bojovníkem. V utkání sice prolil Růžový panter spoustu krve, ovšem z trůnu sesazen nebyl. Apollo ho měl sice ve 4. kole doslova na lopatě po knockdown úderu, nicméně rodák z Karviné znovu ukázal srdce válečníka, a díky ovládnutí posledního šampionského kola ztrhl vítězství na svoji stranu.

Po výhře na body tak dál zůstává v organizaci Oktagon neporaženým králem velterové divize. Na tiskové konferenci po turnaji oznámil, že se z největší česko-slovenské organizace nechystá a podepsal s ní novou smlouvu.

David Kozma obhájil titul velterové divize Foto: OKTAGON MMA

David Kozma - Máté Kertesz na Oktagonu 17 o titul

Davida Kozmu čekala 17. října 2020 další obhajoba titulu na Oktagou 17. Soupeřem mu byl Maďar Máté Kerstesz, s nímž se již jednou v Oktagonu utkal a ve velice atraktivním duelu dokázal vyhrát na body. Turnaj proběhl za výrazně stížených podmínek v Brně bez diváků.

David Kozma předvedl s Maté Kertészem další vyrovnanou bitvu a v reklamě na MMA udolal maďarského válečníka znovu na body, čímž obhájil svůj pás welterové váhy a pozici šampiona Oktagonu.

David Kozma Rusko, organizace RCC

Když David Kozma doslal nabídku na lukrativní zápas v ruském Čeljabinsku proti Rusovi Alexey Shurkevich, tak příliš neváhal a přijal. Zápas se odehrál 4.května 2019 a po rozpačitém vstupu již v souboji Kozma dominoval a zvítězil jednoznačně na body. Zároveň si vítězstvím vybojoval i lukrativní kontrakt s RCC (Russian Cagefighting Championship). Nadále ale bude zápasit také v organizaci Oktagonu. Obě organizace spolu totiž uzavřely dohodu. Ta stanovuje, že na obhajoby titulu bude Kozma jezdit do Česka, ale jinak bude zápasit v RCC.

David Kozma - přehled všech zápasů:

Výsl. Soupeř Kolo(čas) Způsob Událost Datum
Bojan Velickovic Oktagon 46 16.9.2023
Výhra Alex Lohoré 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 43 20.5.2023
Výhra Lukasz Siwiec 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 40 4.3.2023
Prohra Kaik Brito 3 (4:12) TKO Oktagon 37 3.12.2022
Výhra Petr Kníže 5 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 32 9.4.2021
Výhra Bojan Velickovic 4 (3:16) KO Oktagon 29 4.12.2021
Výhra Apollo Silva 5 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 24 29.5.2021
Výhra Máté Kertesz 5 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 17 17.10.2020
Prohra Roman Mukhamedshin 3 (2:09) Donucení Russian Cagefighting Championship - RCC 7 14.12.2019
Výhra Alexey Shurkevich 3 (5:00) Rozhodnutí Russian Cagefighting Championship - RCC 6 4.5.2019
Výhra Samuel Kristofič 5 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 11 16.3.2019
Výhra Gabor Boraros 2 (0:22) TKO Oktagon 10 17.10.2018
Výhra Mate Kertesz 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 9 15.9.2018
Výhra Michal Wiencek 1 (4:50) TKO Oktagon 7 28.7.2018
Výhra Alexey Valivakhin 1 (2:17) TKO Oktagon 6 26.5.2018
Výhra Rafal Lewon 1 (4:32) TKO Oktagon 5 17.3.2018
Prohra Petr Kníže 3 (5:00) Rozhodnutí XFN 6 - X Fight Nights 6 7.12.2017
Výhra Adam Horvath 3 TKO Fusion FN 16 - Cage Fight 29.9.2017
Výhra Zoran Dod 3 (3:07) TKO EPF - East Pro Fight 9 28.4.2017
Výhra Lovro Vrkic 1 (4:55) Donucení HG - Heroes Gate 18 24.2.2017
Výhra Johannes Michalik 1 (4:39) Donucení XFN 2 - X Fight Nights 2 18.12.2016
Výhra Michal Vostry 2 (3:40) Donucení HG - Heroes Gate 17 27.10.2016
Výhra Emin Sefa 3 (5:00)
Rozhodnutí EFN - Fight Nights Global 49 4.6.2016
Výhra Marek Bartl 2 (4:09) Donucení GCF 32 - WMMAA Finals 28.11.2015
Prohra Saulius Bucius 1 (3:56) Donucení GCF 31 - Cage Fight 6 22.5.2015
Prohra Jaroslav Poborsky 3 (5:00) Rozhodnutí GCF - Gladiator Championship Fighting 30 25.2.2015
Prohra Miroslav Strbak 3 Donucení GCF 27 - Road to the Cage 21.3.2014
Prohra Shimon Gosh 1 (2:49) TKO HG - Heroes Gate 11 22.11.2013
Výhra Jaroslav Pokorny 3 (0:00) Donucení GCF 25 - Over the Top 6.10.2013
Výhra Roman Vanicky 0 Rozhodnutí CMTA - Pardal Gladidators Night Cage 2 1.6.2013
Výhra Vaclav Pribyl 5 (5:00) Rozhodnutí GCF 21 - Big Cage 3 24.4.2013
Prohra Josef Kral 1 (1:40) Donucení GCF 18 - Destiny 1.12.2012
Prohra Mamour Fall 3 (5:00) Rozhodnutí HG - Heroes Gate 8 12.10.2012
Výhra Jaroslav Poborsky 3 (3:36) Donucení GCF 13 - Pain and Glory 20.5.2012
Výhra Petr Zelina 1 (0:29) Donucení Den Bojovnikov 5 - New Challenge 1.4.2012
Prohra Marat Gafurov 2 (2:10) Donucení M-1 Challenge 31 - Monson vs. Oleinik 16.3.2012
Výhra Marek Mucka 1 (0:41) Donucení Arena 25 - Attack Eagle 30.12.2011
Výhra Norbert Pozarek 1 Donucení GCF 7 - Redemption 3.12.2011
Výhra Vaclav Pribyl 3 (1:47) Donucení GCF 4 - New Talents 17.6.2011
Výhra Michal Boldy 1 (1:17) TKO Arena 22 - Hutnicky Den 30.4.2011
Výhra Martin Kufel 1 (4:48) Donucení Hamr Gym - Hamr Night 2011 23.4.2011
Výhra Viktor Polasek 1 (0:39) Donucení DB 1 - Den Bojovnikov 12.3.2011
Prohra Adam Golonkiewicz 2 (3:53) Donucení MMAC - MMA Challengers 6 13.2.2011
Výhra Tomas Kudry 1 (0:41) Donucení Arena 20 - Power Legion 30.12.2010
Prohra Richard Andrs 2 (1:56) Donucení GCF 1 - Judgement Day 5.12.2010

David Kozma UFC

Je jasné, že i cíl Davida Kozmy je, se dostat do UFC. Zdálo se, že k němu má i celkem blízko, ale nakonec vše nabralo trošku jiný směr.

V polovině roku 2016 Makhmud Muradov přestoupil do welterové váhy s cílem vyzvat právě Kozmu o titul Oktagonu ve velterové váze. Kdyby v tomto souboji Kozma uspěl, tak by byl UFC opravdu blízko. Jenže UFC podepsala smlouvu s Machem Muradovem dříve, než k souboji vůbec došlo.

Navíc po posledním zápase Kozmy v zahraničí, který byl zároveň jeho druhým pod ruskou organizací RCC, má Růžový panter do UFC zase o kousek dál. Souboj totiž prohrál ve třetím kole na škrcení a jak sám David přiznal - soupeře, jakým v tomto zápase byl Roman Mukhamedshin, by měl jednoznačně porážet.

David Kozma Tapology, Sherdog, Wikipedia, fightmatrix a Instagram

PinkPanter David Kozma má samozřejmě své profily na největších MMA webech Sherdog a Tapology. A nijak nezaostává ani na Instagramu, kde přes 100 000 sledujících. Naopak vás možná překvapí, že jeho profil dlouho chyběl na celosvětové encyklopedii wikipedia. Statistiky Růžového pantera lze dohledat i na uznávaném MMA webu fightmatrix.

David Kozma Merch – KozMMA rules

Reklamní oblečení Davida Kozmy poznáte na první pohled – nechybí na něm totiž výrazná růžová barva. A často je ve spojení s černou. Navíc Kozma jako jeden z mála MMA bojovníků má i na svém merchi zajímavý nápad a přesmyčku, když do svého příjmení doplňuje jedno „m“ a dokáže tak dostat do svého příjmení i přímo slovo MMA. Nápis na oblečení pak zní KozMMA, který doplňuje slovem „rules“ (vládne).

David Kozma nástupovka a první potomek

Přestože David Kozma i vinou zranění nosní přepážky dlouho nezápasil, stále se kolem jeho osoby něco děje. Může za to samozřejmě slovní přestřelka s Apollem Silvou, ale i založení rodiny se svoji přítelkyní. Legendární je i jeho nástupová skladba, kterou je ikonická znělka z kultovního seriálu Pobřežní hlídka.

David Kozma merch

Jeho extravagantní styl a prezentace na sociálních sítích je natolik výrazná, že dala vzniknout i limitované edici merche z dílny organizace Oktagon. Pakliže máte rádi výraznou růžovou barvu, nebo fandíte Růžovému Panterovi určitě vás tato nevšední kolekce oblečení osloví.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport a získej bonus 500 Kč jen za registraci

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 500 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 500 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu

David Kozma a jeho pravá přední Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

1️⃣V jaké váze nastupuje David Kozma a jakou má bilanci?

Bilance Davida Kozmy v profesionální kariéře čítá 32 vítězství a 12 porážek. V organizaci Oktagon prohrál pouze jednou a 4 roky držel titul velterové váhy. Více o jeho kariéře se dočtete v článku.

2️⃣Kdy a s kým se Kozma střetl ve svém posledním zápase?

Davida Kozmu vyzval naposledy na turnaji Oktagon 43 elitní bojovník Alex Lohoré. Jak zápas dopadl se dozvíte uvnitř článku.

3️⃣Jaké je poznávací znamení Davida Kozmy?

Růžový panter. David Kozma se touto animovanou postavičkou inspiruje prakticky ve všem co v MMA dělá. Výstřední jsou zejména jeho křiklavě růžové dresy a sluneční brýle. Více o kariéře Davida Kozmy si přečtěte zde

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Ondřej Novotný, Patrik Kincl, Pavol Neruda

MMA organizace Oktagon - zápasníci, eventy a statistiky

Vše, co potřebujete vědět z dění okolo organizace Oktagon MMA ❤️ se dozvíte v tomto článku. Novinky, přehled turnajů i další zajímavosti ✔️...

Lohoré vs Silva (vpravo), Zdroj OKTAGON MMA

Leandro Silva - profil a statistiky MMA zápasníka

Leandro Silva je brazilský bojovník⚡, známý pod přezdívkou Apollo. Má zkušenosti z UFC a v jeho bohaté MMA kariéře ho žádný soupeř...

David Kozma bude obhajovat pás velterové divize proti Ivanu Buchingerovi

Oktagon 29: Kozma vs. Veličković - kurzy, fight card a stream

Oktagon 29 v Brně✔️ ozdobí titulová obhajoba Davida Kozmy proti zkušenému srbskému fighterovi Bojanu Veličkovičovi. Detaily k turnaji...