Máté Kertesz - životopis a zápasy MMA bojovníka

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Fortuna

Ke vkladu až 6 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Máté Kertesz je maďarský MMA bojovník, který má za sebou již několik vítězných zápasů v organizaci Oktagon. Miláčka česko-slovenských fanoušků zdobí fyzická kondice i neuvěřitelná odolnost. Zároveň se mu dlouho dařilo neprohrát před časovým limitem.

ZAČÁTKY V OKTAGON MMABITVY S KOZMOU
PŘEHLED ZÁPASŮ

Máté Kertesz bojuje v Oktagonu Foto: OKTAGON MMA

Profil Máté Kertesz
Jméno Máté Kertesz
Přezdívka The Cold Blooded
Národnost Maďarsko
Výška 183 cm
Váha 77 kg
Váhová kategorie Velterová váha
Výhry v MMA 15 - 5x KO/TKO, 1x submise, 9x rozhodnutí
Prohry v MMA 6 - 4x rozhodnutí, 1x TKO
Tým Twins Gym, BSJ Crossfight Gym

Zaregistruj se online a vsaď si s bonusem za registraci u Tipsportu

Máté Kertesz MMA

Máté Kertesz je MMA bojovník z Maďarska, který je také dobře známý českým fanouškům. V mládí se Máté věnoval všem různým sportům, až v 16 letech objevil box. Následně zkusil thajský box a nakonec skončil u MMA. Kertesz zápasí ve velterové váze a nejraději drží zápas v postoji, případně v klinčích na pletivu. Se svými soupeři se často a ochotně pouští to pěstních přestřelek. Jeho hlavní zbraní je takřka nevyčerpatelný fyzický fond. Klikni ZDE a vsaď si na MMA s příjemným bonusem za online registraci

Maďar Máté Kertesz v Oktagonu

Maďar Máté Kertesz se představil už na mnoha galavečerech organizace Oktagon a v tomto ohledu patří mezi vůbec první zahraniční bojovníky, kteří si zde postupně získali přízeň domácích fanoušků.

Poprvé Máté Kertesz zápasil už na Oktagonu 6 proti Slovákovi Lukášovi Pajtinovi. Máté do zápasu vstupoval jako neporažený v kleci MMA a při své premiéře svého soupeře zdolal KO v prvním kole. Následně se dalšími postupnými kroky propracoval dvakrát až k titulové, leč nakonec neúspěšné, šanci. V obou případech byl nad jeho síly na body David Kozma.

Máté Kertész vs. Niklas Stolze

V rámci turnaje OKTAGON 55 se Máté Kertész utkal ve Stuttgartu s devítkou žebříčku velterové váhy, německým bojovníkem Niklasem Stolze. Ten měl za sebou tou dobou celkovou bilanci 13-6, z toho dvě vítězství v OKTAGONu – první na submisi nad Janem Jankou a druhé KO nad Andrejem Kalašnikem.

Mnozí Stolzemu věřili, přesto vítězství urval chladnokrevný Maďar, který si kromě toho připsal svou vůbec první výhru na submisi. Německého bojovníka se mu podařilo ve druhém kole dostat na zem a uškrtit ho.

Máté Kertész vs. Ammari Diedrick

Koncem minulého roku během kulatého, padesátého turnaje OKTAGONu si to Máté Kertész rozdal se statným Angličanem Ammari Diedrickem. Kertészovi se podařilo hned v úvodu dostat Diedrickovi do zad a postupně ho z vrchní pozice zahrnovat údery.

Ve druhém kole padlo z obou několik calf kicků a round kicků, ale byl to Kertész, kdo měl na kontě stále více signifikantních úderů. Koncem druhého kola se Kertészovi dařilo natrefovat dokonce tak, že soupeři z pusy doslova vyrazil chrániče na zuby. Hned poté Diedrick inkasoval tvrdý head kick.

Do třetího kola Kertész skočil po hlavě a okamžitě začal střílet dlouhé tvrdé kombinace a hned poté zapřel veškeré síly, aby boj přesunul na zem. Nakonec se mu podařilo zaujmout dominantní pozici v plném guardu, ze kterého sázel další a další údery. Tenhle stav se podařilo Kertészovi držet až do konce kola a zvítězit na body.

Máté Kertész vs. Ion Surdu

V létě roku 2023 se Máté Kertész objevil na kartě všemi milovaného letního turnaje na Štvanici. V rámci pátečního speciálu si to rozdal s moldavským Draculou Ionem Surdu.

Borci se v prvním kole přestřelovali v postoji. Kertész se párkrát pokusil o takedown, Surdu ho ale pokaždé dokázal ubránit a v půlce druhého kola to byl naopak Surdu, kdo strhnul Kertésze na zem.

Surdu se po chvíli neúspěšně pokoušel o páku na nohu, Kertészovi se ale podařilo uniknout a dostat se do dominantní pozice. Minutu před koncem kola se ale dokázal Surdu vymanit zpod Kertésze a vrátit souboj do postoje.

Souboj byl většinu času hodně vyrovnaný, Surdu dal ale do konce třetího kola všechno, dařilo se mu trefovat poslední, dost možná rozhodující údery a odnesl si tak vítězství na body.

Máté Kertész vs. Marcel Grabinski

V březnu roku 2023 se Máté Kertész utkal v rámci projektu Tipsport Gamechanger s Marcelem Grabinskim o postup v pyramidě. Zápas se dočkal jen prvního kola a skončil po dvou minutách a padesáti vteřinách, kdy se Grabinskému podařilo chladnokrevného Maďara poslat pravým hákem k zemi. Pro Kertésze to znamenalo nejen konec v bitvě o miliony, ale také vůbec první KO v kariéře.

Máté Kertész vs. Christian Jungwirth

Nesmírně zajímavou odvetu nabídl druhý vzájemný souboj mezi Maté Kertészem a Christianem Jungwirthem. Atraktivní duel proběhl 15. října na turnaji Oktagon 36 ve Frankfurtu.

V prvním společném zápase si Kertész vydobyl vítězství na split decision. Svou těsnou a vydřenou výhru dokázal v odvetné bitvě s houževnatým Keltem obhájit a odnést si tentokrát jednoznačné vítězství na body.

MMA - sleduj průběh zápasu zde

Máté Kertész vs. Vladislav Kanchev

Po hořké a kontroverzní porážce s Veličkovičem se Máté Kertész vrátil do Oktagonu na pražské Štvanici. 23. července ho v rámci turnaje Oktagon 34 prověřil velmi kvalitní bulharský zápasník Vladislav Kanchev.

Oba borce spojovala kromě velké houževnatosti také porážka právě s Bojanem Veličkovičem. Kanchev všech svých výher dosáhl před časovým limitem, zatímco zápasy Mátého Kertésze končí na body velmi často. Jaký průběh mělo toto střetnutí se podívejte v následujícím videu.

Máté Kertész vs. Bojan Veličkovič

Oblíbený Maté Kertész se vrátil po šesti měsících do klece! Na turnaji Oktagon Prime 5 ho 26. března čekal hlavní duel večera proti favorizovanému Bojanu Veličkovičovi. Vítěz tohoto zápasu se měl přiblížit k titulovému zápasu o post šampiona velterové váhy. Oba přitom šli do utkání s vědomím, že ví, jaké to je prohrát s Davidem Kozmou.

Kertészovi patřila před zápasem druhá příčka na žebříčku velterové váhy, zatímco jeho soupeř byl o jedno místo za ním. Kertész proti elitnímu srbskému "kopáčovi" hájil neporazitelnost před časovým limitem.

Samotný zápas přinesl poměrně překvapivý průběh, neboť Maté Kertész za to od začátku vzal a od úvodních vteřin vyvíjel na Veličkoviče obrovský tlak. Kertész, stejně jako v předchozích zápasech uplatňoval svůj silový wrestling a pomocí takedownů dokázal soupeře několikrát dostat pod sebe. S přibývajícím časem Kertész ve svém fyzickém tlaku nepolevoval, spíše naopak. Bojan Veličkovič jen těžko hledal způsob, jak tuto maďarskou mašinu zastavit, avšak i on tvrdě zasahoval pomocí kolen i loktů.

Zápas nakonec dospěl až do bodového rozhodnutí, kde k naprostému šoku byl vítězem vyhlášen Bojan Veličkovič. Na jeho vítězství na body se dokonce shodli jednomyslně všichni tři bodoví rozhodčí.

Maté Kertész překvapivě prohrává s Bojanem Veličkovičem na body Foto: OKTAGON MMA

Maté Kertesz vs. Robert Pukač

Na turnaji Oktagon 27 v Bratislavě čelil maďarský zápasník podobně oblíbenému slovenskému fighterovi Robo Pukačovi. Sympatický bijec Maté Kertész útočil na svou třetí výhru v řadě, která ho mohla znovu výrazně přiblížit titulovému zápasu ve velterové divizi. A tento zápas byl nakonec z jeho pohledu úspěšný.

Máté Kertész v duelu s Robo Pukačem Foto: OKTAGON MMA

V souboji s Pukačem totiž předvedl svoje nejsilnější zbraně, a sice skvělou fyzickou kondici a velmi dobrý pohyb. Právě díky těmto aspektům si připsal další nesmírně cenou výhru na body a ve velterové divizi dál stoupá žebříčkem vzhůru!

Mate Kertesz vs. Bruno Carvalho

Toho času neporažený Portugalec Bruno Carvalho prověřil formu Maté Kertésze 1. května 2021 na turnaji Oktagon 23. Zápas poměrně překvapivě dospěl až k bodovému rozuzlení, po kterém se mohla radovat právě stálice v organizaci Oktagon Maté Kertész. Na celý průběh zápasu se podívej v tomto videu.

Mate Kertesz vs. Christian Jungwirth

Fantastickou a nesmírně vyrovnanou válkou byl souboj Jungwirth - Kertész, který se odehrál 30. ledna 2021 v pevnosti Brno. Oba borci si v utkání vůbec nic nedarovali a rozdali si navzájem obrovské množství signifikantních úderů.

O něco šťastnější byl při pozápasovém vyhlašování Máté Kertész, jeho ruka šla vítězoslavně vzhůru. Po tomto krvavém duelu se nicméně snesla na adresu bodových rozhodčí velká kritika, neboť početné zástupy fanoušků viděli vyhrát právě německého bojovníka.

Máté Kertész vs. David Kozma

Osudovým soupeřem pro Mátého Kertesze v organizaci Oktagon byl jeho současný šampion David Kozma. S růžovým panterem se maďarský bojovníka utkal hned dvakrát, a pokaždé na něj "o vlásek" nestačil. V obou případech ovšem předvedl výborný výkon a padl až na body. Poprvé na Kozmu narazil už v roce 2018 a porážka na body znamenala vůbec první profesionální porážku Matého Kertésze v MMA.

Dechberoucí podívanou nabídla zejména pětikolová odveta Máté Kertesz vs. David Kozma, která se uskutečnila v říjnu 2020. Máté Kertesz prokázal znovu obrovské srdce válečníka, když přestál několik kritických situací a pokusů o submisi ze strany Davida Kozmy. Ani tentokrát to ale na zisk titulového pásu velice těsně nestačilo.

Máté Kertesz MMA stats a record – kompletní přehled zápasů

Výsl. Soupeř Kolo(čas) Způsob Událost Datum
Výhra Niklas Stolze 2 (2:42) Submise Oktagon 55 23.3.2024
Výhra Ammari Diedrick 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 50 29.12.2023
Prohra Ion Surdu 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 45 28.7.2023
Prohra Marcel Grabinski 1 (2:50) KO Oktagon 40 4.3.2023
Výhra Christian Jungwirth 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 36 15.10.2022
Výhra Vladislav Kanchev 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 34 23.7.2022
Prohra Bojan Veličkovič 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon Prime 5 26.3.2022
Výhra Robert Pukač 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 27 11.9.2021
Výhra Bruno Carvalho 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 23 1.5.2021
Výhra Christian Jungwirth 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 21 30.1.2021
Prohra David Kozma 5 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 17 17.10.2020
Výhra Jozef Wittner 1 (4:59) TKO Oktagon Prime 2 25.10.2019
Prohra Robert Bryczek 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 12 8.6.2019
Výhra Radovan Úškrt 2 (4:48) TKO Oktagon 11 16.3.2019
Prohra David Kozma 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 9 15.9.2018
Výhra Lukáš Pajtina 1 (2:48) KO Oktagon 6 26.5.2018
Výhra Aleksandar Golic 1 (2:05) TKO CFK 3 28.10.2017
Výhra Patrick Szombat 2 (4:37) TKO Bellator 177 14.4.2017
Výhra Robert Varga 2 (5:00) Rozhodnutí PMMAL 11 31.10.2015
Výhra Gergo Munczberg 2 (5:00) Rozhodnutí PMMAL 9
9.5.2015
NC Ferenc Balla 1 (0:07) Anulováno Noc Skorpiona 8 24.5.2014
Výhra Laszlo Mate 3 (5:00) Rozhodnutí Noc Skorpiona 8
24.5.2014

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport nyní

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 300 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 300 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu

Máté Kertesz Sherdog, Tapology a Instagram

Máté Kertesz má samozřejmě svůj profil na dvou nejsledovanějších MMA webech Sherdog a Tapology, na kterých naleznete jeho kompletní zápasovou bilanci. Svůj profil má ale samozřejmě i na Instagramu, kde ho sleduje zhruba 15 tisíc fanoušků. U českých bojovníků jsme zvyklí na vyšší čísla, ale to je dáno především tím, že MMA v Maďarsku donedávna nebylo tak sledovaným sportem, jako je již několik let v České republice.

Dozvíte se zde ale například, že Máté Kertesz v poslední době začal experimentovat s veganskou stravou a zařadil se tak mezi MMA bojovníky na rostlinné stravě. Na svých sociálních sítích se také s fanoušky dělí o záběry ze své přípravy a okrajově také rodinné zázemí.

Máté Kertesz nástupovka

Co se týče nástupové skladby před vstupem do klece, tu Máté poměrně často střídá. Vždy ale zůstává věrný rappovému žánru, který je jeho srdci nejblíže. Přesto si k této příležitosti nechal vytvořit speciální rapovou skladbu.

1️⃣ Kdy a s kým měl naposledy Mate Kertesz zápas?

Na tuzemské scéně velmi oblíbený Máté Kertesz se na turnaji Oktagon 55 utkal s německým bojovníkem Niklase Stolze, jehož porazil na submisi. Detaily nejen k tomuto duelu najdeš ZDE.

2️⃣ Jaké jsou zápasové statistiky Maté Kertesze?

Mate Kertesz má na svém kontě 15 vítězství, 6 porážek a jedno utkání bez výsledku. KOMPLETNÍ PŘEHLED ZÁPASŮ najdete tady.

3️⃣ Jak dlouho zápasí Máté Kertesz v organizaci Oktagon MMA?

Máté Kertesz nastupuje v Oktagonu prakticky od začátku vzniku organizace, tedy od roku 2018. Patří k prvním cizincům, kteří v největší tuzemské MMA organizaci měli zápas a hlavně si zde získali podporu fanoušků. Té se usměvavý maďarský bitkař těší do dnes.


Maté Kertéš, Mate Kertes, Mate Kerteš

Vzhledem k tomu, že má Maté samozřejmě maďarské jméno může být pro české, potažmo slovenské fanoušky někdy složité napsat a vyslovit jeho správný tvar. Jediná správná varianta je ale Máté Kertész.

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Atilla Végh

Attila Pumukli Végh - životopis a zápasy MMA bojovníka

Attila Pumukli Végh je jedním z nejlepších slovenských MMA bojovníků.💪 Více o jeho zápasech, úspěších i osobním životě se dočtete v...

Gábor Boráros bojuje v organizaci Oktagon

Gábor Boráros – profil a zápasy bojovníka MMA

Gábor Boráros je populární slovenský zápasník 🤼, historicky první šampion Oktagon Výzvy.☝ Jeho kariéra i osobní život nepřestávají...

UFC bojovnice Mackenzie Dern na váze

Váhové kategorie v MMA (Mixed martial arts) - ženy a muži

Bojovníci v MMA se rozdělují do několika váhových divizí.⭐ Podívejte se na kompletní seznam mužských i ženských váhových kategorií a další...