Andrej Kalašnik - profil a zápasy MMA bojovníka

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Fortuna

Ke vkladu až 6 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Brněnský samopal Andrej „AK-47“ Kalašnik má zamířeno na titul velterové váhy v organizaci Oktagon MMA. Podívejte se na profil fightera, jehož ráže budí respekt napříč celou česko-slovenskou scénou.

ZAČÁTKYPŘESUN DO MMAVÝHRA S JUNGWIRTHEM – 
DUEL S TATO PRIMEROUPŘEHLED ZÁPASŮ

Andrej Kalašnik je jeden z největších talentů českého MMA Foto: OKTAGON MMA

Profil Andrej Kalašnik
Jméno Andrej Kalašnik
Narozen Ukrajina; 26 let
Přezdívka AK-47
Národnost Česká
Výška 189 cm
Váha 77 kg
Váhová kategorie velterová váha
Výhry v MMA 10 (4x TKO/KO, 1x submise 5x rozhodnutí)
Prohry v MMA 5 (3x TKO/KO, 2x rozhodnutí)
Tým Jetsam Gym Brno
Trenéři Martin Karaivanov, Martin Burkot, Jaroslav Hovězák

Vsaďte si na bojové sporty u Tipsportu s bonusem 500 Kč zdarma

Andrej Kalašnik dětství a začátky kariéry

Andrej Kalašník se narodil na Ukrajině a do Česka, konkrétně do Brna, se spolu s rodiči dostal v roce 1996 (ve 2 letech). Už v té době ho otec brával do Bobycentra -„pevnosti Brno“ ke sledování zápasů v thaiboxu. Vyzvedni si bonus na sázky zdarma – registruj se ZDE jednoduše online.

Jelikož Andrej od dětství neměl ideální předpoklady pro fotbal a další kolektivní sporty, dal se na dráhu bojového umění, kde mu v 11 letech učaroval zápas ve volném stylu. Právě v tomto odvětví dosáhl 4x na titul republikového šampiona v juniorech a později i mezi muži. Během střední školy sbíral zkušenosti v judu a karate, které pro něj tvořily povinné a maturitní předměty. Díky nim získal cenné zkušenosti pro pozdější přesun do MMA, kde jeho talent a odhodlání stále roste.

Zápasu, jako samostatné disciplíně, už se věnuje pouze okrajově a většinou v rámci MMA přípravy. Toto odvětví má v jeho rodině velkou tradici, dědeček i otec se zápasu věnovali závodně dlouhé roky, a proto s tímto sportem na začátku kariéry začal také Andrej. Za tyto základy je nesmírně vděčný, je si totiž jistý, že právě tento styl boje z něj udělal pokorného sportovce. Momentálně je i díky těmto přednostem považován za specialistu na boj na zemi a wrestling.

Úspěchy Andreje Kalašníka:

  • Český MMA šampion v amatérech
  • 4x šampion MČR ve volném zápase juniorů
  • 1x šampion MČR ve volném zápase mužů

Andrej Kalašnik Jetsam Gym

Andrej Kalašník, jehož přezdívka AK47 mu byla už v mládí udělena jeho kamarády, se připravuje v jednom z nejlepších českých týmu v Jetsam Gymu Brno. Zde má pod vedením trenéra Martina Karaivanova k dispozici takové tréninkové parťáky jakými jsou například Ondřej Raška, Jan Gottvald, či Jirka Procházka. Právě s českým samurajem tráví v poslední době hodně času a absolvuje velké množství sparingů, které ho podle jeho slov obrovsky posouvají kupředu. Mimo to chodil s Procházkou na stejnou brněnskou školu a jejich vztahy jsou tedy velmi dobré i mimo klec a tělocvičnu.

Andrej Kalašnik MMA

Andrej Kalašník v současné době patří mezi nejzajímavější bojovníky organizace Oktagon MMA. Jeho sebevědomí, ale i pokora vyzařuje z každého rozhovoru a i pro jeho nepříjemný styl boje se mu spousta soupeřů vyhýbá obloukem.

V nejlepší česko-slovenské organizaci nastoupil poprvé pod profi smlouvou v roce 2019, když na turnaji Oktagon Prime porazil Gabriela Fuksze.


„Nejsem tu, abych jen tak zápasil, jediné co mě zajímá je titul. Nejsem žádný instagramový fighter.“ AK-47


Andrej Kalašnik vs. Niklas Stolze

V listopadu 2023 v rámci turnaje OKTAGON 49 Andrej Kalašnik nastoupil proti německému bojovníkovi Niklasu Stolze. Ten potřeboval po třech prohrách v řadě zoufale zvítězit a to se mu také podařilo.

Zápas se sice nedočkal ani druhého kola, přesto šlo o rozmanitý souboj. Diváci viděli přestřelku v postoji, na pletivu a zápasníci stihli boj na moment přesunout i na zem. Stolzemu se podařilo necelou minutu a půl před koncem kola Kalašnika trefit pravačkou tak šikovně, že si připsal vítězství čistým knockoutem.

Andrej Kalašnik vs. Louis Glismann

Během turnaje OKTAGON 40 se Andrej Kalašnik utkal s výborným dánským zápasníkem Louisem Glismannem. Ten se v organizaci proslavil obrácenou omoplatou, kterou nasadil Holanďanovi Melvinu van Suijdamovi a za kterou byl nominovaný v „MMA Oskarech“ v kategorii Nejlepší technika roku.

Přestože je Glismann velmi nebezpečný soupeř právě obzvlášť na zemi, v zápase s Kalašnikem na submisi nedošlo a souboj se dočkal všech tří kol. Český bojovník si ale i přesto odnesl porážku na body.

Andrej Kalašnik vs. Joel Dos Santos

Bojovník Andrej Kalašnik měl na turnaji Oktagon 35 v Brně možnost odčinit poslední porážku s Kaikem Britem. Na domácí půdě a před svými fanoušky si to 17. září rozdal s brazilským tygrem Joelem Dos Santosem (17-10). Ten své kvality česko-slovenským fanouškům ukázal v polovině června pod organizací DFN, kdy na body přejel favorizovaného Vlasta Čepa. Nicméně duel s AK47 mu tak dobře nevyšel. Po plných třech kolech se Kalašnikovi podařilo jednoznačně zvítězit na body.

MMA - sleduj průběh zápasu zde

Andrej Kalašnik vs. Kaik Brito

Na cestě vzhůru žebříčkem velterové divize se Kalašnik 26. března 2022 poměřil s nebezpečným Brazilcem Kaikem Britem. Ten naposledy těsně na body prohrál s legendou Monsterem Knížetem a před tímto zápasem si chtěl spravit chuť.

Zápas Kalašnik vs. Brito byl jednou z hlavních ozdob turnaje Oktagon Prime 5 v Šamoríně na Slovensku, kam se největší domácí MMA organizace vrátila po dvouleté pauze. Duel Kalašnika s Britem byl zároveň zajímavým srovnáním dvou různých zápasnických stylů, jelikož Brazilec vyznává ortodoxní kickbox, zatímco Kalašnik má ve svém repertoáru kvalitní wrestling.

K přímému srovnání ovšem nedošlo, jelikož Brito Kalašnika knokautoval už po minutě boje tvrdou zadní. Po tomto úderu šel brněnský fighter bezvládně k zemi, kde jej Brito ještě zasypal několika tvrdými údery a nutno říci, že některé přišly i po odmávání zápasu.

Andrej Kalašnik vs. Arthur Karavaev

Brněnské AK47 Andrej Kalašnik se měl na ostře sledovaném turnaji Oktagon 31 postavit 26. února 2022 ruskému zápasníkovi Arthuru Karavaevovi s bilancí 16-6.

Organizace Oktagon MMA se ale rozhodla na poslední chvíli tento zápas zrušit kvůli probíhající válce na Ukrajině. Z bezpečnostních důvodů, a navzdory připravenosti obou zápasníků, se tak tento zápas na turnaji v O2 Aréně neuskutečnil.

Andrej Kalašnik vs. Christian Jungwirth

Toho času dvanáctka žebříčku velterové váhy Andrej Kalašnik se 25. září 2021 na turnaji Oktagon 28 postavil v dosud největší životní výzvě německému tvrďákovi Christianu Jungwirthovi. Ten ve svém posledním zápas předvedl neuvěřitelnou přestřelku s Miroslavem Brožem, a přestože nakonec prohrál na body, získal si sympatie mnoha fanoušků.

Duel Kalašnik vs. Jungwirth přinesl velké překvapení z pohledů sázkových kurzů a také rychlý konec. Oblíbený německý "kelt" si totiž nepohlídal hned v úvodu utkání pozici na zemi a Kalašnik mu během úvodních vteřin nasadil škrcení Rear Naked Choke. V minulosti jsme sice viděli dostat se Jungwirtha z neuvěřitelných pozic, tentokrát ale na Andrejovo škrcení odpověď nenašel a rozhodčí po minutě boje zápas ukončil.

Andrej Kalašnik si připsal svoji premiérovou vítěznou submisi, a naopak jeho soupeř Christian Jungwirth vůbec poprvé v kariéře prohrál před časovým limitem. Toto velké vítězství přihrálo Kalašnikovi zcela po zásluze Tipsport bonus za výkon večera.

Rozhodující moment zápasu Kalašnik vs. Jungwirth Foto: OKTAGON MMA

Andrej Kalašnik vs. Tomáš Bolo

Brněnský fighter se na turnaji Oktagon 23 postavil nepříjemnému Tomáši Bolovi. Ten se v minulosti účastnil show Oktagon Výzva a jeho bilance před utkáním byla 8 výher, 7 porážek a 1 remíza (s Davidem Hoškem). Bolo naposledy stejně jako Kalašnik prohrál, a sice koncem září s Jakubem Bělem. Oba borci se tak v tomto chtěli za každou cenu vrátit na vítěznou vlnu.

To se povedlo Andreji Kalašnikovi. A to tak, že jednoznačně. V nepříliš divácky atraktivním zápase nedal Kalašnik Bolovi žádnou šanci a celý duel odkontroloval na zemi, kde patří mezi nejlepší zápasníky velterové divize. Po porážce s Tato Primerou mohl tak svěřenec Martina Karainavova slavit důležité vítězství.

Andrej Kalašnik vs. Tato Primera

Na prosincovém galavečeru Oktagon 19 se AK-47 postavil v dosud největší životní výzvě Španělovi Tato Primerovi. Zkušený zápasník přejel mimo jiné Gábora Borároše a dokázal vyzrát i na Andreje Kalašníka. O vítězi duelu Andrej Kalašník vs. Tato Primera museli rozhodnout až rozhodčí, jelikož duel nebyl ukončen před časovým limitem. Španěl měl ovšem v zápase velkou převahu a o jeho vítězství nebylo pochyb.

Andreji Kalašníkovi podle jeho slov zápas vůbec nesedl a celý jeho průběh ovlivnil přesně mířený úder na bradu během úvodních minut. Poté už měl mladý český zápasník špatný pohyb a působil v kleci hodně ztuhlým dojmem. Na celý zápas se podívej tady.

Andrej Kalašník record – přehled zápasů (all fights)

MMA kariéra
Výsl. Soupeř Kolo(čas) Způsob Událost Datum
Liam Etebar Oktagon 56 20.4.2024
Prohra Niklas Stolze 1 (3:40) KO Oktagon 49 18.11.2023
Prohra Louis Glismann 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 40 4.3.2023
Výhra Joel Dos Santos 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 35 17.9.2022
Prohra Kaik Brito 1 (0:09) KO Oktagon Prime 5 26.3.2022
Výhra Christian Jungwirth 1 (1:04) Submise Oktagon 28 25.9.2021
Výhra Tomáš Bolo 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 23 1.5.2021
Prohra Tato Primera 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 19 5.12.2020
Výhra Ole-Jorgen Mandt Johnsen 1 (2:06) KO/TKO Oktagon 17 17.10.2020
Výhra Jan Janka 3 (5:00) Rozhodnutí Fusion FN 24 23.11.2019
Výhra Dávid Sokolovský 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon Prime 2 25.10.2019
Výhra Gabriel Fuksz 2 (2:14) KO/TKO Oktagon Prime 1 26.4.2019
Výhra Michal Merkulov 1 (2:27) KO/TKO Fusion FN 22 27.10.2018
Výhra Ladislav Stejskal 1 (1:17) KO/TKO GCF 45 16.9.2018
Prohra Alihan Mizaev 2 (0:42) KO/TKO Fusion FN 18 20.4.2018
Výhra Jiří Novák 3 (5:00) Rozhodnutí XFN 7 23.2.2018

Andrej Kalašník vs. Ole-Jorgen Mandt Johnsen

V rámci Oktagonu 17 zápasil Kalašník s norským vikingem „OJ“ Johnsenem. Jeho dělová rána a následné chirurgicky přesné koleno mu od společnosti Tipsport vyneslo finanční bonus za "výkon večera“.

Kalašník ho svými přesnými zásahy chladnokrevně „vypnul“ a svým soupeřům poslal jasný vzkaz, že je připraven utkat se s kýmkoliv.

Andrej Kalašnik Instagram, facebook, Twitter

Kariéra mladého zápasníka je stále za začátku, rozhodně si však toto jméno zapamatujte a sledujte jeho cestu se zajímavým příběhem třeba na sociálních sítích. Nejvíce fanoušků má Andrej na Instagramu, kde ho sleduje už pár tisíc jeho příznivců. Andrej Kalašník má, podobně jako první Slovák v UFC Ludovíť Klein, na profilu kromě přípravy a zápasových materiálů zachycenu i lásku k cestování.

Zajímavostí je, že i když jeho kariéra nabírá čím dál větších rozměrů, stále vedle profesionálního sportu chodí do práce. Konkrétně vykonává kancelářskou pozici pro leteckou společnost.

Andrej Kalašnik Tapology, Sherdog

Každý sportovec, který si v bojových sportech nasadil jakékoliv rukavice touží být na největších webech Sherdog a Tapology, které mapují kariéry bojovníků. Pakliže jste soutěživá povaha a rádi si při sledování MMA vsadíte a zároveň máte rádi přehledné informace, doporučujeme kromě našeho webu pravidelně sledovat i tyto portály.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport a získej bonus 500 Kč jen za registraci

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 500 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 500 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu

1️⃣ Kde trénuje a v jaké organizaci zápasí AK-47?

Andrej Kalašnik dlouhodobě působí v brněnském Jetsam Gymu pod vedením Martina Karaivanova a Martina Burkota. Momentálně má podepsanou smlouvu s organizací Oktagon MMA, kde vyhlásil útok na titul.

2️⃣ Jaká je Andrej Kalašnik váha?

Jeho kategorií je velterová váha (do 77kg), kde dlouhodobě kraluje David Kozma. Více o kariéře Andreje Kalašníka si přečti v článku.

3️⃣ Co spojuje Kalašnika s Jiřím Procházkou?

Kromě stejného týmu mimo jiné i stejná Střední škola v Brně, kterou oba borci absolvovali. Více o Andreji Kalašníkovi najdete v článku ZDE.

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Český šampion polotěžké váhy UFC Jiří Procházka

Jiří BJP Procházka MMA zápasy, UFC, statistiky a životopis

Jiří BJP Procházka je prvním českým šampionem nejlepší světové organizace UFC ⭐. Podívejte se na jeho unikátní cestu bojovníka, pro kterého...

Juráček po výhře nad Borárosem, Zdroj OKTAGON MMA

TOP 9 největších talentů organizace Oktagon

Jsou mladí, draví a hodně ambiciozní☝. V tomto článku jsme zaostřili mířidla 🔎 na mladé bojovníky organizace Oktagon, kteří mají podle nás...

Zápasník Oktagonu Andrej Kalašnik

Andrej Kalašnik hlásí: „Dost věcí jsem v přípravě změnil“

Oslovili jsme talentovaného českého MMA fightera Andreje Kalašnika a zeptali se ho na jeho aktuální přípravu a zajímavosti z jeho života.🧨...