Karlos Terminátor Vémola - životopis a zápasy MMA bojovníka

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 1 000 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Fortuna

Ke vkladu až 6 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Karlos Terminátor Vémola je jeden z nejvýraznějších českých MMA bojovníků historie i současnosti. Jako první Čech bojoval ve slavné UFC. Aktuálně je šampionem polotěžké divize organizace Oktagon. Jeho odkaz a úspěchy mají obrovský vliv na MMA scénu u nás.  

DUEL S PIRÁTEMODVETA S ATTILOU
VŠECHNY ZÁPASY
– BOX S MARPEM – TITULY
UFC – MANŽELKA – OKTAGON – KTV

Karlos Terminátor Vémola Foto: Karlos Vémola

Profil Karlos Terminátor Vémola
Jméno Karel Vémola
Narozen 1. července 1985, Olomouc, Česká republika
Přezdívka Terminátor
Národnost Česká
Výška 183 cm
Váha 84 kg
Váhová kategorie Polotěžká váha, Střední váha
Výhry v MMA 36 - 9x KO/TKO, 19x submise, 8x rozhodnutí
Prohry v MMA 8 - 2x KO/TKO, 3x submise, 3x rozhodnutí
Tým Reinders MMA, London Shootfighters
Trenér Dominik Luks, André Reinders, Paul Ivens, Alexis Demetriades

Vsaďte si na bojové sporty u Tipsportu s bonusem 500 Kč zdarma

Karlos Vémola životopis

Karlos Vémola se narodil 1. července 1985 v Olomouci. V útlém dětství se věnoval řecko-římskému zápasu, poté našel zalíbení v kulturistice, ve které posbíral několik úspěchů. Až poté přešel k MMA. Jeho cestu provází celoživotní láska ke zvířatům a také obrovská profesionalita i srdce válečníka. Karlos Vémola dokázal propojit svět MMA s šoubyznysem, a proto jeho jméno pravidelně figuruje na titulních stranách různých médií.

sipka Vyzvedněte si bonus na sázení za jednoduchou registraci ZDE

Karlos Vémola je prvním Čechem, který se probojoval do neprestižnější organizace UFC (Ultimate Fighting Championship). V současné době žije ve svém luxusním sídle, kterému dal název Vémoland, ležící v Měchenicích na okraji Prahy. Pravidelně trénuje v Reinders Gymu, Monster Gymu a Spejbl Gymu, případně postoj v Pražském rohovníku.

Na kempy v rámci zápasové MMA přípravy jezdí opakovaně do vyhlášeného polského Ankos Gymu. Brazilské Jiu-Jitsu driluje pod legendárním zápasníkem a trenérem Eldarem Rafigaevem, alias Yakuzou.

Terminátor, jak zní jeho identická přezdívka, se postupem času ohromnou měrou zasloužil o vzestup smíšeného bojového umění (zkráceně MMA) u nás. Za změnou vnímání tohoto dříve opovrhovaného sportu ve společnosti, a také jeho stále rostoucí popularitu, můžeme hledat právě Karlose Vémolu.

Vémola MMA výsledky a tituly

Karlos „Terminátor“ Vémola má na svém kontě hned několik titulů v různých váhových kategoriích, a to jak v českých, tak i zahraničních organizacích.

  • Oktagon MMA - 23. července 2022 vybojoval titul polotěžké váhy v souboji se Srbem Iličem
  • Ultimate Fighting Championship - na UFC 122 získal velmi prestižní bonus „Knockout of the Night“.
  • Ultimate Challenge MMA – Je jedním z mála bojovníků, který získal v jedné organizaci titul ve střední a i v polotěžké váze.
  • Cage Fighters Championship - CFC titul v těžké váze.
  • Night of Warriors - světový titul asociace WASO do 96 kg.
  • Gladiator Championship Fighting - GCF titul ve střední váze.
  • XFN - titul ve střední a polotěžké váze.
  • Czech MMA Association - MMAA titul ve střední váze.

Vsaď si na MMA - aktuální kurzy ZDE

Karlos Vémola v UFC

Karlos „Terminátor“ Vémola se stal prvním Čechem, který zápasil v nejprestižnější organizaci MMA na světě s názvem UFC. Jeho první souboj se odehrál v roce 2010 na UFC 116 v Las Vegas a soupeřem mu byl Jon Madsen a bohužel ho Karlos prohrál na body. Následně přestoupil do polotěžké váhy a na UFC 122 v Německu si připsal na své konto vítězství po TKO nad Američanem Sethem Petruzellim.

Poté ale opět prohrál na body s Brazilcem Ronny Markesem, aby si následně na své konto připsal svou druhou výhru v UFC nad Mikem Massenzioem. Ale pak už bohužel následovaly dvě porážky na submisi (donucení) a ty znamenaly konec Vémoly v UFC. Jednu dobu se spekulovalo, že na UFC v Praze v roce 2019 Karlose uvidíme, k tomu ale bohužel nakonec nedošlo.

Karlos Vémola v Oktagonu

Po finančních problémech organizace XFN přešel Vémola začátkem roku 2019 k organizaci Oktagon. V této organizaci se na fight card objevil už několikrát a jednoznačně patří mezi nejvýraznější tváře organizace.

Po jasném vítězství nad Polákem Pawlem Brandysem na Oktagonu 11 a výhře na body na Oktagonu 13 nad Brazilcem Henriquem da Silvou, následovalčesko-slovenský zápas století“ proti Slovákovi Attilu Véghovi. Ten ale Vémolovi vůbec nevyšel a po 127 sekundách podlehl na první KO kariéry.

Následně ovšem vyhrál tři zápasy v řadě, což mu vyneslo titul v Oktagon middleweight divizi. O ten ale hned v následujícím zápase přišel kvůli nesplněnému váhovému limitu. Poté se více než rok potýkal s vážnými zdravotními problémy, které reálně ohrožovaly jeho další profesionální kariéru. Se vším se ale dokázal i díky své nezdolné povaze vypořádat a v květnu 2022 se vítězně vrátil do ostrého zápasového rytmu.

Karlos Vémola v Clash of the Stars

Spekuluje se o tom, zda uvidíme Karlose po konci kariéry v organizaci bizarních zápasů Clash of the Stars. Není tajemstvím, že Karlos má s promotérem Tomášem Linh Le Sym velmi dobré vztahy a Karlos při oslavě svých narozenin dokonce zavtipkoval, že za dostatečný honorář by se porval klidně s celým klanem Kotlárů. Prozatím se ale Vémola na galavečeru organizace objevil jen coby podpora v rohu Reného „Rendyse“ Blahovského.

Karlos Vémola vs. Attila Végh 2 v Edenu (fotbalový stadion)

V rámci letního turnaje v Edenu se odehraje Odveta století mezi Karlosem Vémolou a Attilou Véghem. Terminátor tak chce ukončit svou kariéru a očekává, že ji zakončí velkolepým vítězstvím. Jeho hlavní motivací je oplatit Attilovi porážku z roku 2019, díky které se rozplynul jeho sen o návratu do UFC.

Tytéž vítězné plány i ambice má ale samozřejmě i Attila Végh. Jak tenhle očekávaný duel dopadne, se dozvíme už 8. června v Edenu. Kdo je favoritem zápasu a jaké jsou kurzy, najdete ZDE.

Karlos Vémola vs. Pirát Krištofič

V minulosti několikrát zamýšlený i avizovaný česko-slovenský souboj se na turnaji Oktagon 51 přeci jen uskuteční. Karlos 29. prosince 2023 vyzve v kleci Samuela Krištofiče v zápase na 3x5 min. v domluvené váze 88,5 kilogramů. Terminátor je z pohledu sázkových kurzů jednoznačným favoritem. Dokáže tuto úlohu naplnit?

Sledujte Oktagon 51 živě na Tipsport TV

Karlos Vémola vs. Pavol Langer

V hlavním zápase turnaje Oktagon 47, který se konal 7. října v bratislavské Tipos Aréně, změřil síly Karlos Vémola a Pavol Langer. Souboj o sjednocení pásů polotěžké divize přinesl poměrně překvapivý výsledek.

Kurzy sázkových kanceláří favorizovaly před tímto duelem Karlose Terminátora Vémolu, kterého ovšem čekala velmi těžká zkouška. Pavol Langer šel totiž v posledním období výkonnostně nahoru a svůj příběh korunoval ziskem prozatímního titulu, když se Vémola ucházel o pás ve střední divizi.

Vémola ovšem slovenského soupeře dokonale zaskočil a už po 7 vteřinách doručil svoje životní KO! Tím se postaral o nejrychlejší ukončení v historii organizace Oktagon MMA, což by se zrovna od něj rozhodně nečekalo. Na celý zápas se můžete podívat zde:

Karlos Vémola vs. Lucas Alsina

Poprvé od trpké porážky s Patrikem Kinclem se Karlos Vémola představil v zápase s Lucasem Alsinou. Argentinský soupeř Terminátorovi čelil 29. července na turnaji Oktagon 45, jenž se uskutečnil na pražské Štvanici.

Souboj proběhl v catchweight do 91 kilogramů a Vémola šel do utkání v pozici jednoznačného favorita. Samotný zápas ovšem přinesl z jeho strany poměrně matný výkon. Vémola se dokonce v jeden moment ocitl na zádech pod soupeřem, a byť zápasu dominoval, se svým výkonem nebyl po utkání vůbec spokojený.

Karlos Vémola vs. Patrik Kincl výsledek největšího zápasu roku

Bitva Kincl vs. Vémola se odehrála v sobotu 20. května 2023 před zraky zaplněné O2 Areny v Praze. Obhájce titulu Patrik Kincl vypadal na oficiálním vážení i závěrečném staredownu velmi sebevědomě a toto nastavení si přenesl i do samotného zápasu. Při vstupu do klece dokonce na Vémolu ukázal prstem na znamení, že ho jde zničit.

A to se také stalo. Karlos Vémola od první do poslední vteřiny vytvářel souvislý tlak a snažil se vzít Kincla na zem. To se mu ale až na dva krátké okamžiky nedařilo a postupně odcházel fyzicky i psychicky. Kincl dokázal ubránit drtivou většinou pokusů o takedown, a když už se na chvíli ocitl na zemi, okamžitě dokázal vstát.

Karlos Vémola účinný recept na Patrika Kincla nenašel Foto: OKTAGON MMA

Precizní obrana na pletivu a účelné signifikantní kolena v klinči určovaly ráz zápasu, který připomínal soutěž ve wrestlingu. Scénář ve všech 5 kolech byl prakticky stejný, a tak o vítězi po závěrečném gongu nemohlo být pochyb. Tedy až na Karlose Vémolu, který ze svého rohu dostával mylné informace, že je ve vedení.

Jeho zakrvácený obličej ale mluvil jasně. Překvapený Vémola po verdiktu bodových rozhodčích bez podání ruky okamžitě opustil klec a zamířil rovnou do nemocnice, takže se nezúčastnil ani poturnajové tiskovky. Druhý den poté přišlo z jeho úst očekávané a obsáhlé vyjádření k zápasu.

Karlos Vémola vs. Al Matavao

Ještě předtím, než dojde na očekávanou bitvu s Patrikem Kinclem, pokusil se Terminátora zaskočit tvrdý postojář Al Matavao. Zápas proběhl na turnaji Oktagon 41 v Liberci 15. dubna.

Po oznámení zápasu se na Vémolu i Oktagon snesla velká vlna kritiky z řad fanoušků. Sám Terminátor nicméně chtěl za každou cenu otestovat aktuální formu po zranění, a tak nastoupil do utkání pouhý měsíc před plánovanou odvetou s Patrikem Kinclem. Kvůli dalším problémům Matavaa na váze duel nakonec proběhl v catchweight do 91 kilogramů.

Samotné utkání nabídlo zajímavý průběh. Al Matavao na začátku prvního kola uštědřil Terminátorovi několik tvrdých úderů, které s ním viditelně otřásly. Poté ale velký kurzový favorit vzal zápas na zem a tam soupeře ve druhé polovině kola uškrtil Rear Naked Choke. Na celý zápas se podívejte zde.

Karlos Vémola vs. Patrik Kincl 2 nový termín

Zápas, ke kterému se v posledních letech několikrát schylovalo se musel bohužel několikrát odložit. Karlos Vémola měl na turnaji Oktagon 38 v pražské O2 Aréně čelit podruhé v kariéře Patriku Kinclovi. 30. prosince 2022 se ale nepředstavil, na vině byly byly vážné zdravotní problémy.

Zdravotní stav Karlose Vémoly byl v jednu chvíli dokonce kritický. Do FN Motol totiž v úterý 29. listopadu přijel s obrovským zánětem v těle a doktoři dokonce měli strach o jeho život. Zdravotní stav se ale během následujících dnů naštěstí podařilo stabilizovat.

Ve středu 25. ledna 2023 bylo oficiálně oznámeno, že k odvetě mezi Vémolou a Kinclem nakonec přeci jen dojde. Nový termín zápasu byl stanoven na 20. května a místem konání turnaje Oktagon 43 bude největší tuzemská hala - O2 Aréna. Podrobnosti se dočtete zde.

Karlos Vémola zánět v těle - prasklá uzlina v podpaží, trombóza

Výsledky vyšetření nakonec ukázaly, že přičinou vysokého CRP přesahující hodnotu 300, byl akutní zánět v těle 37letého bojovníka. Ten postupně vygradoval až v trombózu, což je velmi závažné, v některých případech, život ohrožující onemocnění.

Karlos Vémola redakci FightLive.cz poskytl jako první exkluzivní vyjádření přímo z nemocnice, na které se můžete podívat zde. V úterý 6. prosince v odpoledních hodinách organizace Oktagon MMA oficiálně očekávanou odvetu Kincl vs. Vémola 2 zrušila. Terminátora čekala dlouhá pauza a rekonvalescence, nad jeho další kariérou tak bohužel znovu visel otazník. V současné době je ale zpět v tréninkovém procesu a vyhlíží velké výzvy.

Karlos Vémola vs. Aleksandar Ilič

Karlos Vémola 23. července 2022 zápasil o titul polotěžké váhy organizace Oktagon. Soupeřem mu byl nebezpečný srbský Joker Aleksandar Ilič, který prošel například polskou KSW a díky svému obrácenému (levorukému) guardu představoval velmi nepříjemného protivníka.

Souboj Vémola vs. Ilič se uskutečnil na turnaji Oktagon 34 pod otevřeným nebem pražské Štvanice. Šlo o hlavní zápas večera a český Terminátor šel do zápasu v roli výrazného kurzového favorita.

Papírové prognózy se naplnily i v samotném zápase. Karlos Vémola totiž neponechal nic náhodě a ještě v prvním kole vzal Iliče na zem. Tam nejprve rozjel tvrdé ground and pound, fyzicky vyčerpaný a zkrvavený Ilič nakonec nabídl skulinu ve své obraně, čehož Terminátor okamžitě využil minutu před prvním gongem uškrtil Iliče opět technikou arm triangle choke. Díky tomu podle očekávání připnul šampionský pás polotěžké váhy. Na celý zápas se podívejte v v tomto videu.

Karlos Vémola vs. Michal Pasternak

Velkolepý návrat Terminátora do klece se uskutečnil na turnaji Oktagon 33 ve Frankfurtu. Karlos se zde 4. června 2022 utkal ve váze do 93 kilogramů s polským upírem Michalem Pasternakem (16-7). Vítěz tohoto duelu se měl s vysokou pravděpodobností postavit k titulové výzvě polotěžké divize na ikonickém turnaji na pražské Štvanici.

Zápas nakonec přinesl jednoznačný průběh. Terminátor vzal Pasternaka už v prvním kole na zem, kde si trpělivě přichystal v přípravě opakovaně drilovanou techniku Arm Triangle Choke a utáhl polského soupeře v závěru úvodního kola. Na celý zápas se podívejte ve videu.

Karlos Vémola vs. Marpo v boxu

Hlavní ozdobou boxerského galavečeru Oktagon Underground, jenž se konal 21. května 2022 v O2 Areně, byl souboj Karlose Vémoly s raperem Marpem. Terminátor na tuto bitvu podstoupil plnohodnotnou a tvrdou přípravu ve Spejbl Gymu a hlavně vyhlášeném Pražském rohovníku pod vedením legendárního trenéra Míťi Soukupa. To vše s cílem zasadit soupeři svoje první a životní KO.

Terminátor držel otěže zápasu hned od úvodních vteřin pevně ve svých rukou. Na soupeře vyvíjel souvislý a enormní tlak, díky kterému ho tlačil do provazů a tam rozdával tvrdé háky a hlavně údery na spodek. Přestože Vémola od Marpa inkasoval pár tvrdých zvedáků, žádný s ním ale nikterak neotřásl.

Přestože do viditelných problémů po některém z úderů se nedostal ani Marpo, ringový rozhodčí Jan Frána pro raperovu neaktivitu zápas ve 4. kole předčasně ukončil. Karlos Vémola si tak za hlasitého bučení kvůli necitlivému ukončení zápasu, připsal vítězství na TKO. Více k průběhu zápasu si přečtete tady.

Karlos Vémola tlačí Marpa do provazů Foto: OKTAGON MMA

Duel Vémola vs. Marpo každopádně nabídl velmi zajímavé srovnání, protože technika boxu Karlose Vémoly zároveň nedosahovala úrovně, kterou se v rámci tréninkových videií prezentoval Marpo. Oba dva dostali za tento zápas štědře zaplaceno. Pro Vémolu šlo podle vlastních slov o zdaleka nejvyšší výplatu za zápas v jeho dlouhé a bohaté kariéře, za kterou si naplánoval koupit slona.

Karlos Vémola byl po ohlášení zápasu kurzovým outsiderem, postupně se ale role vyměnily a nakonec šel do ringu v pozici favorita. Většina domácí scény a fanoušků očekávala jeho souvislý tlak, na který nebude mít Marpo adekvátní odpověď. A přesně tyto prognózy se nakonec vyplnily. Na zápas se podívejte zde.

Karlos Vémola zranění - aktuálně

Na rok 2021 nebude bojovník Karlos Vémola, co se týče sportovní kariéry, vzpomínat příliš v dobrém. Většinu roku totiž promarodil se zraněnou rukou a před dosud posledním MMA zápasem dokonce kvůli nesplněné váze přišel o šampionský pás střední divize. V rámci rekonvalescence po operaci ramene se mu ozvalo hned několik dalších zranění najednou, z nichž nejvážnější byl jednoznačně utržený tricepsový sval levé ruky, kvůli kterému dlouhé měsíce nemohl trénovat a reálně mu hrozil konec kariéry.

Když už vše vypadalo, že se zranění začíná dobře hojit, přišla na podzim 2021 rána z čistého nebe v podobě negativních výsledků magnetické rezonance. Ukázalo se, že se zranění nejenomže nehojí, ale sval zároveň odumírá, což si logicky vyžádalo absolutní klid od veškerých sportovních aktivit a zrušení naplánovaných zápasů, minimálně pro nejbližší půlrok.

Nad dalším pokračováním úspěšné kariéry českého Terminátora v té době visel otazník. Díky své nezdolné povaze a špičkové péčí lékařů však on sám nepochyboval o návratu, což se později ukázalo jako nejdůležitější faktor jeho návratu k boji.

Karlos Vémola vs. Rafael De Souza Xavier

Na konci března 2022 český Terminátor ukázal na zajímavého soupeře, jenž by se mu měl postavit po dlouhé pauze v MMA kleci. Karlos Vémola si totiž brousí zuby na brazilského zápasníka Rafaela Xaviera, alias Kratose (11-6). Ten sice v současné době úspěšně zápasí v polotěžké váze, vzhledem k minulosti Vémoly by ale duel v těžší váhové kategorii neměl být pro ikonu českého MMA žádný problém. K zápasu podle původních zpráv mohlo dojít na turnaji Oktagon 33, který se 4. června 2022 uskuteční v německém Frankfurtu. V legendární Festhalle se ale Terminátor nakonec utkal s neméně kvalitním Polákem Michalem Pasternakem.

Karlos Vémola na Fight Night Challenge

Když už to nešlo v kleci, nebo ringu uplatňuje Karlos Vémola svůj moderátorský talent. Na prvním turnaji organizace Fight Night Challenge v Brně si premiérově vyzkoušel roli uvaděče zápasů po vzoru ikonického UFC hlasatele Bruce Buffera. Fanoušci se tak mohli těšit nejen na vyhrocené boxerské duely, ale i na Terminátorovu novou a dočasnou pozici. Jeho parádní výkon v této nezvyklé roli se u fanoušků nakonec setkal s velmi pozitivními ohlasy.

Karlos Vémola vs. Pirát Krištofič (2021)

Souboj, který chce dlouhodobě vidět celé Česko-Slovensko, se bohužel musel hned několikrát odložit! Po náročné rekonvalescenci se měl Karlos Vémola vrátit do klece Oktagonu v duelu s tehdejším prozatímním šampionem střední váhy, Pirátem Krištofičem. To se však nestalo.

Vyostřenému zápasu, který byl v minulosti už několikrát na spadnutí, předcházel pikantní trashtalk z obou stran a také rozepře o pořadí nástupu, respektive v jakém rohu bude daný zápasník nastupovat. Ani na několikátý pokus se však tento duel nemohl uskutečnit. Důvodem bylo obnovené zranění Karlose Vémoly. Až další období ukáže, zda k tomuto souboji vůbec někdy dojde. Pirát totiž přišel o svůj pás v duelu s Patrikem Kinclem v únoru 2022. I tak se nechal Karlos slyšet, že by ho po dlouhé MMA pauze zápas s Pirátem zajímal, a že se na tom dokonce domluvil s Ondřejem Novotným.

Podle promotérů je reálná šance vidět Terminátora znovu v kleci zhruba v polovině roku. Vše se bude ale odvíjet od zdravotního stavu 36leté legendy. Dodejme, že ještě před návratem k MMA se Karlos podle původních plánů postaví rapperovi Marpovi v boxerském ringu!

Zápas Karlos Vémola vs. Marcin Naruszczka na Štvanici neproběhl

Terminátor se po rekonvalescenci operovaného ramene měl do klece vrátit 24. 7. 2021 na turnaji Oktagon 26, který se uskutečnil na ikonické pražské Štvanici.

O titul střední váhy se ale s polským vyzyvatelem Marcinem Naruszckou na nejsledovanějším turnaji roku nakonec neutkal. Velké množství různých zranění nakonec nedovolilo Terminátorovi do titulového zápasu na oblíbené Štvanici nastoupit.

Jeho místo zaujal Pirát Krištofič, který dokázal těsně na body porazit s polského bojovníka Marcina Naruszczkou a získal prozatímní titul střední divize.

Karlos Vémola vs. Milan Ďatelinka

Posledním soupeřem, který se Karlosovi postavil na jeho cestě k vytoužené odvetě s Attilou Véghem, byl 27. března 2021 právoplatný titulový vyzyvatel, Milan Ďatelinka. Slovenský talent si o zápas s českým terminátorem řekl díky výborným výkonům ve střední váze a fanoušci po vzájemné bitvě už delší dobu volali.

Sám Karlos Vémola se nechal slyšet, že považuje toto rozhodnutí ze strany slovenského zápasníka za uspěchané. "Mr. Comeback" Milan Ďatelinka měl za sebou 4 zápasovou sérii vítězství, v rámci posledního vítězného zápasu ukončil na submisi Davida Hoška. Pro Karlose Vémolu šlo v organizaci Oktagon o první obhajobu titulového pásu.

Ta však nedopadla tak úplně podle jeho představ. Vše se zkomplikovalo den před samotným turnajem, kdy Karlos na oficiálním vážení neudělal o půl kila potřebnou váhu a přišel tím nejen o 20% financí za zápas, ale hlavně o titulový pás střední váhy. Ten zároveň nemohl získat případnou výhrou proti Ďatelinkovi zpět.

Talentovaný Ďatelinka zklamal fanoušky i promotéry, Vémola mu nedal šanci

Samotný zápas se nesl opět v jednoznačném duchu a k nelibosti promotérů to byla hra na jednu branku. Mr. Comeback se dopustil hned na začátku zápasu velké chyby v podobě nepovedeného hight kicku, načež ho Karlos vzal na zem a po chvíli "uškrtil".

Střední divize ovšem vzhledem k nesplnění váhového limitu zůstává bez šampiona. Vzhledem k tomu, že si Terminátor snadno poradil s dalším špičkovým domácím zápasníkem, mělo být podle promotérů jeho příštím vyzyvatelem kvalitní zahraniční jméno. Plány se ovšem poté změnily, neboť Samuel Krištofič vybojoval prozatímní titul, čímž si samozřejmě řekl o bitvu s Terminátorem.

Karlos Vémola uškrtil Milana Ďatelinku v prvním kole Foto: OKTAGON MMA

Karlos Vémola vs. Alex Lohoré o titul šampiona organizace Oktagon

Karlos Terminátor Vémola se utkal s Alexem Lohorém o titul šampiona ve střední váze organizace Oktagon. Po pětikolové bitvě, ve které český zápasník po celou dobu dominoval, mohl oslavit vítězství na body. Vémola si tak připsal titul ve střední váze organizace Oktagon.

Duel Vémola vs. Lohoré byl hlavním zápasem Oktagonu 20, který proběhl 30. prosince 2020 ve váze do 84 kilogramů.

Karlos Vémola vs. Václav Mikulášek

Dalším potvrzeným soupeřem Karlose Vémoly byl Václav Mikulášek. Oba borci se do sebe velice nevybíravě pouštěli na sociálních sítích, což vyvrcholilo vzájemnou výzvou. Zápasníci měli původně své spory vyřešit na Oktagonu 17 v Brně. Vémola ovšem kvůli zdravotním problémům nezvládl zhubnout do váhy 84 kilogramů a fight se tak odsunul. Oba borci se netají vzájemným dis respektem a veřejně se slovně napadají podobně jako při turnaji Oktagon 16 ve studiu.

Samotný zápas, který se uskutečnil začátkem prosince 2020 nepřinesl velké překvapení. Karlos Vémola Babu Jagu poměrně snadno dostal na zem pomocí takedownu a zápas ukončil o pár vteřin později na škrcení. Svým vítězstvím na submisi splnil slib, který dal v jednom z rozhovorů a sice, že Václava Mikuláška ukončí v prvním kole. Hřebík, který mu Mikulášek donesl na pověšení jeho zápasnických rukavic, tedy prozatím nebyl zapotřebí.

Karlos Terminátor Vémola - přehled všech zápasů:

Výsl. Soupeř Kolo(čas) Způsob Událost Datum
Prohra Samuel Krištofič 1 (1:48) KO Oktagon 51 29.12.2023
Výhra Pavol Langer 1 (00:07) KO Oktagon 47 7.10.2023
Výhra Lucas Alsina 3 (5:00) Body Oktagon 45 29.7.2023
Prohra Patrik Kincl 5 (5:00) Body Oktagon 43 20.5.2023
Výhra Al Matavao 1 (3:18) Donucení Oktagon 41 15.4.2022
Výhra Aleksandar Ilič 1 (3:52) Donucení Oktagon 34 23.7.2022
Výhra Michal Pasternak 1 (3:55) Donucení Oktagon 33 4.6.2022
Výhra Milan Ďatelinka 1 (2:12) Donucení Oktagon 22 27.3.2021
Výhra Alex Lohoré 5 (5:00
Body Oktagon 20 30.12.2020
Výhra Václav Mikulášek 1 (2:05) Donucení Oktagon 19 5.12.2020
Výhra Thomas Robertsen
3 (1:02) Donucení Oktagon 17
17.10.2020 Brno
Prohra Attila Végh 1 (2:07) KO Oktagon 15
9.11.2019 Praha
Výhra Henrique da Silva 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 13
27.7.2019 Praha
Výhra Prince Aounallah 3 (5:00) Rozhodnutí Night of Warriors 15
6.4.2019 Liberec
Výhra Paweł Brandys 1 (4:25) Donucení Oktagon 11
16.3.2019 Ostrava
Výhra Flavio Rodrigo Magon 1 (1:57) TKO XFN 15
27.12.2018 Praha
Výhra Moise Rimbon 3 (5:00) Rozhodnutí XFN 14
18.11.2018 Bratislava
Výhra Mateusz Ostrowski 1 (2:06) TKO XFN 12
6.10.2018 Plzeň
Výhra Patrik Kincl
3 (5:00) Rozhodnutí XFN 11: Back to the O2 Arena
28.6.2018 Praha
Výhra Jamie Sloane
1 (2:06) Donucení XFN 8: Sloane vs. Vémola
3.3.2018 Pardubice
Výhra Petr Ondruš
1 (4:40) Donucení XFN 6: Ondruš vs. Vémola
7.12.2017 Praha
Výhra Maximilian Bajlitz
1 (1:02) TKO Night Of Warriors 12
11.11.2017 Liberec
Výhra Dritan Barjamaj
1 (1:43) TKO Night Of Warriors 10
5.11.2016 Liberec
Prohra Jack Hermansson 1 (2:06) Donucení Warrior Fight Series 4
1.8.2015 Londýn
Výhra David Marcina 1 (1:36) Donucení Fusion Fight Night Series 1
16.5.2015 Pardubice
Výhra Carl Kinslow 1 (1:16) Donucení UCMMA 43
2.5.2015 Londýn
Výhra Piotr Strus 3 (5:00) Rozhodnutí MMAA Arena 3
7.3.2014 Hradec Králové
Výhra Marvin Campbell 1 (1:36) Donucení UCMMA 38
1.2.2014 Londýn
Výhra Tomáš Kužela 1 (4:11) Donucení GCF 26: Fight Night
7.12.2013 Praha
Výhra Petr Kníže 3 (3:23) Donucení MMAA Arena 2
10.11.2013 Praha
Výhra Denniston Sutherland 3 (5:00) Rozhodnutí UCMMA 35
3.8.2013 Londýn
Prohra Caio Magalhães 2 (2:49) Donucení UFC on Fuel TV: Nogueira vs. Werdum
8.6.2013 Fortaleza, Brazílie
Prohra Francis Carmont 2 (1:39)
Donucení UFC on Fuel TV: Munoz vs. Weidman
11.7.2012 San Jose, USA
Výhra Mike Massenzio 2 (1:07)
Donucení UFC on Fox 3 - Diaz vs. Miller
5.5.2012 New Jersey
Prohra Ronny Markes 3 (5:00)
Rozhodnutí UFC Live 5 - Hardy vs. Lytle
14.8.2011 Milwaukee
Výhra Seth Petruzelli 1 (3:46) TKO UFC 122 - Marquardt vs. Okami
13.11.2010 Oberhausen, Německo
Prohra Jon Madsen 3 (5:00) Rozhodnutí UFC 116 - Lesnar vs. Carwin
3.7.2010 Las Vegas
Výhra Peter Yendall 1 (0:49) KO UCMMA 10 - Resurrection
6.2.2010 Londýn
Výhra Stav Economou 1 (1:57) Donucení CFC 7 - Cage Fighters Championship 7
4.7.2009 Essex, Anglie
Výhra Ashley Pollard 1 (0:36) Donucení CFC 6 - Cage Fighters Championship 6
25.4.2009 Essex, Anglie
Výhra Markus Hipp 1 (0:15) TKO CFC 5 - Cage Fighters Championships 5
7.3.2009 Essex, Anglie
Výhra Szilvester Silbont 1 (3:14) Donucení CFC 4 - No Way Out 25.10.2008 Essex, Anglie
Výhra Bill Georgitsis 1 (0:05) TKO CFC 3 - Cage Fighters Championship 3 18.5.2008 Essex, Anglie
Výhra Patric Carroll 1 (0:44) Donucení CFC 2 - Cage Fighters Championships 2 24.2.2008 Essex, Anglie

Karlos Vémola vs. Attila Végh odveta

Po zisku šampionského pásu Karlos Vémola neusínal na vavřínech a vše podřizoval tomu, aby získal odvetu s Attilou Véghem. Slovenský fighter ovšem dlouho o odvetu nejevil.

Odvetný duel nicméně zajímá celé Česko-Slovensko, takže se před koncem Terminátorovy kariéry přeci jen uskuteční. K zápasu dojde 8. 6. 2024 na fotbalovém stadionu v Edenu. Více si jsme o tom psali tady.

Karlos Vémola vs. Thomas Robertsen na Oktagonu 17

Karlos Vémola se na brněnském Oktagonu 17, který proběhl 17. října 2020, utkal s norským protivníkem Thomasem Robertsenem. Původně se měl sice utkat s Mikuláškem, nicméně tento zápas byl odložen a proběhl až 5. prosince 2020.

Proti Robertsenovi nastoupil Vémola v domluvené váze do 90 kilogramů a zápas vítězně ukončil na začátku 3. kola, když donutil soupeře se vzdát.

Vémola v XFN

Od roku 2013 se Vémola snaží opět vrátit do organizace UFC a zápasí jak v Anglii, tak především v České republice. Po svém příchodu ze zahraničí absolvoval nejvíce utkání v Čechách pod organizací XFN. Celkem jich bylo 6 a všechny vyhrál. A to navíc střídal polotěžkou se střední váhou a v obou dvou vahách byl držitelem titulů. Nejsledovanějším soubojem v XFN byl souboj na konci roku 2018 s Patrikem Kinclem v O2 aréně, který Vémola vyhrál jednoznačně na body. Dnes už je ale Karlos hlavní tváří organizace Oktagon.

Karlos Vémola kulturistika

Na počátku své kariéry se chtěl Karlos Vémola stát profesionálním kulturistou a i z toho důvodu se trvale usadil v Londýně, kde měl pro splnění tohoto svého cíle mnohem lepší podmínky než v Čechách. Naplnění tohoto snu se však Karlos nedočkal, neboť velice rychle získal nabídku na svůj první MMA zápas, který vyhrál, stejně tak jako 7 následujících (vždy hned v prvním kole), po kterých se již ocitl v nejprestižnější MMA organizaci UFC.

Jeho domovským gymem se stal uznávaný London Shootfighters, kde Vémola dlouhé roky trénoval a do dnes je s lidmi z tohoto gymu v úzkém kontaktu. Přípravu však od roku 2020 podstupuje výhradně v Česku a v polském Ankos Gymu.

Po svém prvním MMA zápase již Karlos neměl důvod se k vrcholové kulturistice vracet. Jak sám Karlos potvrzuje, smíšené bojové umění je pro něj životní vášní, která ho naplňuje a rozhodně nyní nehodlá končit, navzdory mnoha zraněním.

sipka Sleduj Instagram FightLive ZDE a měj informace o Karlosovi z první ruky!

Karlos Vémola na Sherdog

Sherdog je americká stránka, která se věnuje výhradně MMA. Kromě mnoha fundovaných článků obsahuje také obrovské fórum, velmi živou diskuzi a samozřejmě nechybí ani profily MMA bojovníků. A ten svůj má na Sherdog i Karlos „Terminátor“ Vémola. Pokud se na něj chcete podívat, tak ho naleznete zde.

Karlos Terminátor Vémola Foto: Karlos Vémola

Manželka Karlose Vémoly Lela „Vémola“ Ceterová: přes rozchod až ke svatbě

Karlos „Terminátor“ Vémola má s modelkou a playmate Lelou Ceterovou dceru Lily. Na podzim roku 2020 a v lednu 2022 se sice krátce rozešli, ale následně se opět dali dohromady. Vzápětí požádal Karlos Lelu o ruku, a ta řekla "ano". Svatba se uskutečnila v létě 2022 za přítomnosti více než stovky svatebních hostů. Jelikož se Vémolovi rádi dělí o svoje soukromí, byl slavnostní obřad živě streamován na internetu. Pro všechny přítomné šlo o neopakovatelný zážitek a záběry z bujaré veselky rychle obletěly republiku.

Má Karlos Vémola manželku? Svatba s Lelou Ceterovou

Karlos Vémola požádal svou přítelkyni Lelu Ceterovou o ruku v prosinci 2020 a ona ihned souhlasila. Velkolepá svatba se zároveň stala v Česku vzhledem k popularitě obou snoubenců obrovsky sledovanou událostí.

Vémola a Ceterová na svatbě Foto: Karlos Vémola

Karlos Vémola přítelkyně

Karlos Vémola měl vždycky slabost pro vnadné krásky a je pochopitelné, že ženy, které se alespoň chvíli vyhřívaly v Terminátorově přízni, se vztahem s nejslavnějším zápasníkem Česka pochlubily, a tak Karlosovy románky nejednou plnily titulní strany bulváru.

Kontroverzní organizace Red Face na tom dokonce nedávno postavila promo zápasu dvou údajných bývalých Karlosových milenek Lulu a Denise Ayverdi. Druhá zmíněná však nakonec ze zápasu odstoupila.

Kauza Karlos Vémola Rika Fane

Na podzim 2022, jen pár měsíců po svatbě Karlose a Lely, se vynořila velmi ožehavá kauza, přesněji řečeno milostná nevěra Karlose Vémoly s pornoherečkou Hanou Džurbanovou, alias Rikou Fane.

Vémola nejprve všechny zprávy o poměru s terpve 18letou tvůrkyní popřel, ta ovšem neváhala a zveřejnila na Instagramu hlasové zprávy, které českého bojovníka prakticky usvědčily z nevěry a bohužel také lživého vyjádření směrem k fanouškům. Více o tom si můžete přečíst zde.

Manželstvím Vémolových to oproti lednové nevěře ale neotřáslo, jelikož se Lela Ceterová se tentokrát postavila za svého manžela a v kritické situaci ho podržela. Cela kauza tak vyšuměla podobně rychle, jako se objevila

Karlos Vémola dítě - narození syna: Rocky Vémola

První prosincový den roku 2021 se nesl ve znamení příchodu na svět Rockyho Vémoly. Syn Karlose Vémoly a Lely Ceterové se narodil za dramatických okolností, těší se však dobrému zdraví! Výběr jména ho už nyní předurčuje k velké kariéře v bojových sportech, což budou fanoušci jistě s nadšením sledovat.

Karlos Vémola první manželka, dcera Sky a syn CJ

Karlos Vémola má z prvního vztahu dceru jménem Sky. Nejedná se o biologického potomka, avšak Terminátor si dnes již mladou slečnu přisvojil a bere ji za svou. Ze vztahu se svojí první ženou má Karlos Vémola syna. Své děti si k sobě Vémola pravidelně bere a je vidět, že rodina je pro něj nejvyšší prioritou.

Karlos Vémola žralok a krokodýl

Velkým koníčkem Karlose Vémoly je chov vzácných zvířat, takže kromě lva, či klokana, v jeho domově ve Vémolandu najdeme třeba žraloky a dokonce i dva krokodýly, kterého údajně koupil pro svého syna. Velice rád se se svými zvířaty také chlubí na sociálních sítích a fanoušci tak mohou sledovat vřelá objetí i krmení hodně z blízka.

Karlos Vémola: Vémoland, KTV eshop

Karlos dokonce pořádá placené exkurze do svého luxusního sídla, které veřejně dostalo přízvisko "Vémoland". Finanční výtěžek z těchto prohlídek jeho soukromí, včetně zvířat, které chová, kompletně daruje na dobročinné účely.

Díky své stále rostoucí popularitě využívá i svoji osobní značku KTV, podle které pojmenoval oficiální internetový e-shop. Můžete si zde zakoupit nejrůznějších merch, ale i parfém, který se těší velmi pozitivním recenzím.

Karlos Vémola vězení

Karlos Vémola neměl v životě jen štěstí. V roce 2016 dokonce skončil v anglickém vězení, kam se dostal kvůli pěstování drog. Původně byl odsouzený na jeden rok odnětí svobody, nakonec si ale za mřížemi pobyl jen půl roku.

Karlos Vémola: Karlos show

Karlos Vémola se v rámci relaxu a odpočinku věnuje široké paletě nejrůznějších projektů. Má svůj vlastní talkshow pořad s názvem „Karlos Show“, kam si pravidelně zve populární hosty z řad MMA bojovníků i českého showbyznysu a sportu a probírá s nimi aktuální dění i další třaskavá témata. V současné době se ale Karlos ze všeho nejvíce soustředí na zápasy.

Osscast Karlose Vémoly – rozhovory nejen se zápasníky

Karlos Vémola byl vždycky velmi činorodý a jinak tomu nebude ani po konci jeho zápasnické kariéry. Ještě před posledním zápasem přišel Terminátor s novinkou v podobě vlastního podcastu, kam si zve kolegy nejen ze světa bojových sportů.

Ve studiu ho už navštívili například Michal Martínek, Palo Neruda, Petr Kníže, Tomáš Linh Le Sy nebo Attila Végh. Karlos vede s hosty rozhovory stylem jemu vlastním a bez skrupulí se ptá na všechno, co ho zajímá.

Dokument Karlos

V lednu 2024 se diváci a fanoušci Karlose Vémoly dočkali dokumentu s jednoduchým názvem Karlos, provázejícího zápasníkovým životem. Režisér Michal Samir začal s Terminátorem natáčet už v dobách, kdy žil v Anglii, kde pracoval na dveřích největšího londýnského klubu.

Natáčení bylo později přerušeno a Vémola se Samirem pak navázali asi o deset let později. Dokument mapuje nejen Karlosovu kariéru zápasníka, ale i jeho osobní život a mediální kauzy.

Vsaďte si na bojové sporty u Tipsportu s bonusem 500 Kč zdarma

Ringovice Karlose Vémoly

V rámci svého boxerského zápasu s raperem Marpem se Karlos Vémola odhodlal prorazit s další pálenkou, kterou trefně pojmenoval Ringovice. Ta je vyrobená z českých rynglí a má sloužit jako oslavné pití, speciálně po tomto boxerském duelu.

Višňovice KTV Vémolice – pálenka Karlose Vémoly

Jeden z posledních produktů, který český Terminátor představil je pálenka z českých višní s názvem KTV Vémolice. Jde o lahodný destilát, který byl vyroben pouze v limitované edici 2000 kusů.

KTVodka Karlose Vémoly

A višnovice rozhodně nebyla posledním kouskem v rámci těchto produktů. V létě 2021 se Karlos vytasil se svoji vodkou, která dostala luxusní blikající láhev v černo-červeném designu. Také KTVodka jde o svého spuštění prodeje obrovsky na dračku.

Karlos Vémola vzdělání, majetek a plat

Karlos Vémola dokončil střední vzdělání maturitní zkouškou, jeho maminka i babička však vzpomínají na časy jeho studia s úsměvem. Karlos se totiž škole snažil vyhýbat, co to šlo, a tak na něj musely hodně dohlížet.

Karlosova maminka prý každé ráno kontrolovala, zda jsou v předsíni jeho boty, respektive jestli odešel do školy. Karlos na tento trik ale později vyzrál a schovával si boty pod postel, aby mohl místo školy vyspávat.

Je známo, že Karlos Vémola pomohl svými nároky zvýšit úroveň platů v MMA. Terminátor je hodně činorodý a má spoustu nákladných koníčků, a tak potřebuje vysoké výdělky. Karlos je jeden z mála bojovníků, který dokáže ze své popularity maximálně těžit a dnes si kromě zápasení vydělává i činností na sociálních sítích.

Někdo rozšiřuje vozový park, Karlos Vémola rozšiřuje zvířecí rodinu, o kterou pečuje v prostorném domě v Měchenicích, takzvaném Vémolandu. Minulý rok vlivem kauzy s údajně nelegálně chovanými zvířaty unikla do médií informace, že Karlos Vémola vydělá přibližně sto tisíc měsíčně.

Karlos Vémola se stal šampionem Oktagonu Foto: ČTK/PR/Oktagon MMA

Karlos Vémola Instagram a Facebook

Ani Karlos „Terminátor“ Vémola nemůže chybět na dvou nejsledovanějších sociálních sítích v Čechách na Instagramu a Facebooku. Je tedy neustále v kontaktu se svými fanoušky.

Oficiální profil Karlose Vémoly na Instagramu sleduje okolo 360 tisíc sledujících, což z něj po Jirkovi Procházkovi činí druhého nejsledovanějšího MMA bojovníka na české scéně. Terminátor zde kromě fotek z přípravy i soukromí pravidelně točí živé livestreamy, kde přibližuje svoji aktuální přípravu, reaguje na dotazy a mnoho dalšího.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport a získej bonus 500 Kč jen za registraci

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 500 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 500 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu

1️⃣Kdo byl posledním soupeřem Karlose Vémoly v MMA?

Poslední zápas Karlose Vémoly se uskutečnil na turnaji Oktagon 51, kde mu byl soupeřem Slovák Samuel Pirát Krištofič. Více informací o zápasech českého Terminátora najdete uvnitř tohoto článku.

2️⃣Kdy bude mít Karlos Vémola zápas MMA?

Karlos Vémola bude 8. června zápasit s Attilou Véghem na turnaji Oktagon 58 na stadionu v Edenu. Podrobnosti se dočtete uvnitř článku.

3️⃣Jaká je váhová kategorie Karlose Vémoly?

Váhová kategorie Karlose není nijak jednoznačná. Své první zápasy absolvoval v těžké váze a také první souboj v UFC byl v těžké váze, pak ale přešel do polotěžké váhy a v těžké již nikdy nebojoval. Ještě před svým koncem v UFC také bojoval poprvé ve střední váze. V poslední době pravidelně střídá právě střední a polotěžkou váhu.

4️⃣Kolik vydělává Karlos Vémola?

Minulý rok v rámci kauzy o údajném nelegálním držení některých zvířat do médií unikla informace o Vémolově přibližném měsíčním příjmu, který měl činit něco kolem sta tisíc korun.

5️⃣Kde bydlí Vémola?

Vémola bydlí v prostorném domě v Měchenicích kousek od Prahy. Karlos dům překřtil na takzvaný Vémoland.

Karlos "Terminátor" Vémola Foto: ČTK/Černý Vít

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Ondřej Novotný, Patrik Kincl, Pavol Neruda

MMA organizace Oktagon - zápasníci, eventy a statistiky

Vše, co potřebujete vědět z dění okolo organizace Oktagon MMA ❤️ se dozvíte v tomto článku. Novinky, přehled turnajů i další zajímavosti ✔️...

Turnaje Oktagon MMA představují nezapomenutelný zážitek

Sledujte MMA online živě - live streamy zápasů zdarma

Smíšená bojová umění MMA 🥊 jsou v České republice aktuálně velmi populární, obzvlášť pak Oktagon. ▶️ Podívejte se, kde a jak sledovat...

Samuel Pirát Krištofič na tiskové konferenci

Samuel Pirát Krištofič - životopis a zápasy MMA bojovníka

Samuel Pirát Krištofič ☠️ je kontroverzní slovenský bojovník, který je pověstný svým houževnatým stylem boje✨. Detailní pohled na jeho...