Tadeáš Mawar Růžička – profil a zápasy stand-up bojovníka

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Fortuna

Ke vkladu až 6 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Tadeáš Růžička je hvězda české postojové scény, král projektu Oktagon Underground a mistr světa v thajském boxu i K1. Podívejte se na kariéru velkého bouřliváka, kterého kromě úspěchů v bojových sportech provázejí i sledované kauzy.

TADEÁŠ RŮŽIČKA KAUZA
ŽIVOTOPIS A ÚSPĚCHY – OKTAGON UNDERGROUND
DEBUT V PROFI MMA – PŘEHLED ZÁPASŮ
NÁSTUPOVKA OD YZOMANDIASE

Bojovník Tadeáš Mawar Růžička Foto: RFA

Profil Tadeáš Růžička
Jméno Tadeáš Růžička
Narozen 28. 10. 1997, Praha
Přezdívka Mawar (zkratka Mad Warrior)
Národnost Česko
Výška 175 cm
Váha 70 kg
Váhová kategorie Lehká váha, pérová váha
Výhry v MMA -
Prohry v MMA 2 (1x TKO, 1x rozhodnutí)
Bilance v K-1 64 (24 KO)-9
Tým Spejbl Gym
Trenéři Michal Vančura

Zaregistruj se online a vsaď si s bonusem za registraci u Tipsportu

Tadeáš Mawar Růžička životopis: věk, výška a úspěchy

Tadeáš Růžička se řadí mezi bojovníky, kteří svoji kariéru v bojových sportech načali boxem a hlavně komplexnějším kickboxem. Tadeáš se k němu dostal v 9 letech a až do roku 2020 se věnoval pouze této disciplíně.

Postupně posbíral několik prestižních titulů, je dvojnásobným juniorským mistrem světa organizace IFMA (2015) a světovým juniorským šampionem K1 organizace WAKO (2016).

Mezi slušnou řádku jeho úspěchů patří i titul profesionálního mistra ČR v Muaythai (2017). V roce 2021 se pokusil nastartovat kariéru MMA bojovníka, ale neuspěl. Postupně se vrátil k postojovým disciplínám, kde se v současnosti řadí mezi českou špičku.

sipka Klikněte ZDE a vsaďte si na bojové sporty s bonusem za registraci zdarma

Tadeáš Růžička, který je dobře známý pod přezdívkou Mawar, pochází ze skromných poměrů. Narodil se 28. 10. 1997 a vyrůstal na pražském sídlišti Řepy a od raného věku měl divokou povahu. Vždy ale tíhnul k bojovým sportům.

Během dospívání se z tohoto koníčku postupně stala vášeň a v současnosti i díky úspěchu v projektu Oktagon Underground i hlavní zdroj příjmů. Růžička často a veřejně děkuje své rodině a konkrétně své mámě, která se o něj v těžkých dobách a při nejrůznějších zraněních pečlivě starala.

ÚSPĚCHY TADEÁŠE RŮŽIČKY:

  • Účast v reality show Enfusion/ECE Documentary 2022
  • Vítěz pyramidy Oktagon Underground 2020
  • Profesionální mistr ČR v Muaythai 2017
  • K1 World Champion WAKO 2016
  • Muaythai World Champion IFMA 2015

Tadeáš Růžička vs. Serghei Zasnosiev

Naposledy si Tadeáš připsal vítězství v prosinci minulého roku v rámci turnaje slovenské organizace Colosseum Fight Night 3. Tady si to Mawar rozdal v kickboxu s moldavským bojovníkem Sergheiem Zasnosievem, jehož porazil na body.

Tadeáš Růžička vs. Jakob Mikula

První, kdo se rozhodl dát v profesionální lize vyšetřovanému Růžičkovi šanci, byly slovenská a česká organizace RFA a IAF, které se spojily pro zvláštní turnaj s podtitulem Special Title Night.

Při této příležitosti se na kartě objevil duel Růžička vs. Makula. Borci se utkali pod pravidly muay thai. Zápas dospěl jen do druhého kola, ve kterém Mawar Makulu ukončil KO/TKO.

Tadeáš Mawar RFA

Na začátku roku 2021 přestoupil Mawar do organizace RFA, kde se soustředí čistě na postoj pod pravidly Real Fight ve váhové kategorii do 70 kilogramů. Pod RFA by se měl 25letý fighter v dohledné době utkat o titul. V současnosti je zpět na vítězné vlně a nažhavený demolovat své soupeře jako v předchozích letech.

Tadeáš Mawar Růžička vs. Tadeáš Gangstaboy Veselý

Na turnaji Clash of the Stars 5 se Mawar 10. června postavil velmi překvapivému soupeři. V rámci bizár zápasu si to rozdal s neoblíbeným Tadeášem Veselým. Mawar šel do zápasu s velkými rukavicemi, bez možnosti kopat a aktivně wrestlit.

Zápas nesměl skončit odklepáním a na body. Růžička si s nezkušeným Veselým pohrával a dal mu šanci v zápasu něco předvést. Nakonec ale dle očekávání netrvalo dlouho a po dvou minutách nepopulárního Veselého porazil jediným tvrdým úderem.

Gangstaboy se v kleci bolestivě sklátil k zemi a držel se za rameno. Zasáhnout museli i zdravotníci a později se ukázalo, že si Veselý rameno, se kterým měl prý potíže už během přípravy, vyhodil.

Tadeáš Mawar Růžička vs. Khayal Dzhaniev

V sobotu 4. února se Mawar utkal v MMA zápase s ruským bojovníkem Khayalem Dzhanievem. Duel proběhl v rámci galavečeru organizace RCC a pro elitního českého bijce šlo o jednu z největších životních výzev.

Cenný skalp si ovšem z Ruska neodvezl. Mawar se sice pustil do soupeře neohroženě, ten však potvrdil velké kvality a ukončil ho TKO na zemi. Ze zápasu si navíc Mawar odnesl hlubokou tržnou ránu po jednom z loktů.

Tadeáš Růžička vs. Denis Makowski

Na turnaji RFA 7 v Praze se Mawar 17. prosince 2022 utkal s polským veteránem Denisem Makowskim. Růžička šel do utkání v pozici jasného favorita a tuto roli v samotném zápase potvrdil. Výsledkem bylo další expresní ukončení v prvním kole.

Tadeáš Růžička vs. Andrea Mascia

Návrat do akce po velmi dlouhé odmlce zaviněné zraněním vyšel Mawarovi skvěle. 29. října 2022 na turnaji RFA 5 v Brně nedal italskému zápasníkovi Masciovi žádnou šanci a ukončil ho už po 28 vteřinách prvního kola.

Tadeáš Růžička vs. Brandon Fos

Po smolném zranění lícní kosti se Mawar vrátil do boje. V Abú Dhabí ho vyzval v K-1 surinamský zápasník žijící v Holandsku Brandos Fos. Mawar ovšem na soupeře tentokrát nestačil a prohrál na body. Zápas Růžička vs. Fos byl jedním ze zápasů atraktivní karty turnaje Enfusion 104, který se uskutečnil v pátek 12. listopadu 2021.

Tadeáš Růžička Oktagon Underground

Růžička v letech 2018–2021 trénoval ve vyhlášeném gymu trenéra Andrého Reinderse. Jelikož se ale jeho profesionální MMA debut nevydařil, vrátil se zpět ke K1 a Reinders Gym opustil.

V první polovině roku 2020 se do povědomí fanoušků dostal díky improvizovanému projektu Oktagon Underground. Právě upravená pravidla mu, coby vynikajícímu postojáři, sedla na míru a Růžička si v česko-slovenské pyramidě dokráčel až pro vytoužený titul krále Oktagon Undergroundu do 70 kg.

Zaregistruj se online a vsaď si s bonusem za registraci u Tipsportu

Všechny jeho zápasy přitom byly nesmírně atraktivní a ve většině z nich se odehrávala přestřelka tvrdých úderů v postoji, kde je Růžička obrovsky silný. Dá se říci, že právě tento projekt výrazně nastartoval Mawarovu kariéru a jeho popularita prudce vzrostla.

Na konci léta 2020 jsme Vás informovali o Růžičkově prvním zápase v Oktagonu podle klasických pravidel MMA. Soupeřem měl být 17. 10. 2020 Jakub Dyk, kterého přitom Růžička právě v Undergroundu poměrně snadno porazil.

Zápas se nicméně nemohl uskutečnit kvůli nákaze koronavirem na straně Tadeáše Růžičky. Celá situace se nakonec vyvinula úplně jiným směrem a po porážce s Polákem Karetou Mawar v MMA dále nepokračoval.

sipka Mohlo by Vás zajímat: kalendář MMA akcí v Česku i v zahraničí

Narychlo vymyšlený projekt nejlepší česko-slovenské Organizace Oktagon zajistil Růžičkovi kromě větší popularity i přísun sponzorů, díky kterým se může svému sportu věnovat naplno.

Tadeáš Růžička vs. Dawid Kareta

Mawar se 27. března 2021 dočkal své profesionální premiéry v MMA kleci! Organizaci Oktagon se konečně podařilo najít soupeře a na uplynulém turnaji byl k vidění velmi zajímavý duel Tadeáš Růžička vs. Dawid Kareta.

Zaregistruj se online a vsaď si u Tipsportu

Polský zápasník je specialistou na grappling, a proto byl pro vycházející mladou hvězdu velmi kvalitní prověrkou. Zlí jazykové dokonce před zápasem tvrdili, že je zároveň absolutně nevhodně vybraným soupeřem pro profi MMA debut. A to se nakonec také potvrdilo.

V zápase měl totiž navrch právě Polák Kareta, a díky svému nadrilovanému boji na zemi nepustil Tadeáše k jeho obávaným KO úderům. Celkově si Mawar v tomto utkání vypil kalich hořkosti až do dna, zároveň však ukázal obrovské srdce bojovníka a tlak soupeře vydržel plná 3 kola. Porážka na body byla ale logickým vyústěním dění v oktagonu.

André Reinders předává Mawarovi instrukce na Oktagonu 22 Foto: OKTAGON MMA

Tadeáš Mawar Růžička MMA score (přehled zápasů) – all fights stats

Těsně před vypuknutím pandemie koronaviru stihl Tadeáš Růžička zápas s Vladem Lengálem, kterého dokázal porazit a naznačil svoje MMA možnosti.

Zaregistruj se online a vsaď si u Tipsportu

V projektu IAF Streetfighter se poté už neobjevil a vyzkoušel si novou zkušenost v Oktagon Undergroundu, kde byl, jak už víme, velmi úspěšný.

PROFESIONÁLNÍ MMA KARIÉRA
Výsl. Soupeř Kolo(čas) Způsob Událost Datum
Prohra Khayal Dzhaniev 1 (1:40) TKO RCC Intro 24 4.2.2023
Prohra
Dawid Kareta 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 22 27.3.2021
AMATÉRSKÁ MMA KARIÉRA
Výhra Marco Novák 1 (1:55) TKO Oktagon Underground 7 Superfinále 4.7.2020
Výhra
Jakub Dyk 2 (1:39) TKO Oktagon Underground 5 13.6.2020
Výhra
Štěpán Guba 4 (1:40) TKO Oktagon Underground 3 30.5.2020
Výhra Tomáš Linh Le Sy 2 (2:29) TKO Oktagon Underground 1 16.5.2020
Výhra Vladimír Lengál - - IAF 2 6.3.2020
Prohra Josef Talafous 2 (0:47) Submise MMAA Arena Cup 55 26.10.2019

Tadeáš Růžička vs. Jakub Dyk

Prvním oficiálním zápasem Tadeáše Růžičky v Organizaci Oktagon měl být duel s Jakubem Dykem v rámci Oktagon 17. Dyk měl tou dobou na svém kontě 7 zápasů (5 výher, 2 porážky) a měl tak o něco více zkušeností.

Růžička se s Dykem utkal v rámci Oktagon Undergroundu a byla z toho celkem jednoznačná převaha o sedm let mladšího Růžičky. K fightu ale nakonec nedošlo, protože se Růžička těsně před turnajem nakazil Covidem-19.

Tadeáš Růžička vs. Tomáš Le Sy

Vůbec prvním soupeřem v rámci Oktagon Undergroundu, kterému Růžička čelil, byl účastník Oktagon Výzvy a zkušenější zápasník Tomáš Linh Le Sy. Vyostřenému souboji předcházel dlouhý trashtalk na sociálních sítích. Velkou nevraživost potvrdil i samotný zápas, který byl nesmírně tvrdý z obou stran.

Růžička se po špatném začátku postupně dostal do zápasu a v polovině duelu zúročil své postojářské schopnosti, když zasadil soupeři rozhodující koleno, po kterém šel Le Sy k zemi a zápas byl ukončen. Tento souboj zároveň odstartoval Růžičkovu velkou jízdu k titulu, na které dále přešel přes Gubu, Dyka a v superfinále porazil Marco Nováka.

Tadeáš Růžička Instagram

Růžičkova popularita jde samozřejmě ruku v ruce i s počtem sledujících na Instagramu, kde zaznamenal v posledním období podobně velký progres. Největší boom v počtu sledujících na instagramu Růžička zaznamenal kolem a po zápasu v populární organizaci bizarních zápasů Clash of the Stars, kdy Mawarova popularita vystoupala strmě vzhůru. V současné chvíli tu má přes 96 tisíc followerů.

Tadeáš Mawar Růžička Yzomandias

Popularita a oblíbenost Tadeáše Růžičky vystřelila během Oktagon Undergroundu jako kometa a jeho složitým životním osudem a následnou cestou bojovníka se nechal inspirovat i jeden z nejposlouchanějších raperů současnosti Yzomandias.

Zaregistruj se online a vsaď si s bonusem za registraci u Tipsportu

Ten mu společně se svojí crew Milion Plus nahrál nástupovou skladbu, kterou na Youtube zhlédlo od začátku července 2020 více než tři miliony fanoušků. Vychutnat si ji můžete v tomto videu:

Růžička Tadeáš Tapology, Sherdog

Růžičkovu začínající kariéru mapují i vyhlášené MMA weby Sherdog a Tapology. Najdete zde kromě detailních informací a zajímavostí z blížících se zápasů například způsob ukončení konkrétních duelů a další užitečné záznamy o jeho kariéře.

Tadeáš Růžička rodina – rodiče a přítelkyně

Tadeáš Růžička má se svou rodinou podle všeho hezké vztahy a nezřídka jejím členům veřejně děkuje, zvláště pak své matce, která ho prý dokáže podržet i v nejhorších chvílích zápasníkova života.

Veřejnost už zná i Růžičkovu přítelkyni. Mladá brunetka byla vidět v mnoha jeho videích, bohužel se stala ale i součástí některých jeho nechvalně známých kauz. V jedné z nich se ocitla v roli oběti dokonce ona sama. Neznámý svědek natočil scénu u jednoho z pražských obchodních center, kde se mezi Tadeášem a jeho partnerkou strhla nepříjemná hádka, která vyvrcholila fackou.

Podrobnosti najdete zde: Neponaučitelný Růžička a další kompromitující video. Vyděšená přítelkyně volala o pomoc

Tadeáš Růžička napadení – video, šetření policie a vězení

V minulém roce se na veřejnost dostalo video, které Růžičkovi pěkně zavařilo. Na záznamu bylo vidět Mawarovo agresivní chování vůči neznámému muži. Ten jen bezvládně leží na zemi, zatímco ho zápasník nemilosrdně fackuje a nadává mu.

Zaregistruj se online a vsaď si u Tipsportu

Video samozřejmě odsoudila drtivá většina veřejnosti i lidí z řad zápasníků a celebrit a celý incident se nakonec dočkal policejního vyšetřování. Růžička se dlouho k celé kauze nevyjadřoval a ještě déle mu trvalo, než se veřejně omluvil, tento incident však nebyl zdaleka ojedinělý.

Nedlouho poté světlo světa spatřila nahrávka, kde se Mawar chová agresivně vůči své přítelkyni a kterou zaznamenal neznámý kolemjdoucí.

Tadeáš Růžička se nicméně za vyšetřované chování na videu nakonec dočkal verdiktu v podobě jedenácti měsíců odnětí svobody s podmíněným odkladem čtyřiceti měsíců.

To ho ale zřejmě nijak neodstrašilo, protože netrvalo dlouho a veřejnost četla titulky o dalším incidentu. Více čtěte zde: Podmíněně odsouzený Tadeáš Růžička si sám opět zadělal na problémy. Svědkyně promluvila

Tadeáš Růžička bitka

Mawar se díky své divoké povaze dostal do kontroverzních situací už mnohokrát. V roce 2020 si poměrně dost zavařil v očích Ondřeje Novotného a Pavola Nerudy, když se spolu s dalším fighterem organizace Oktagon Leo Brichtou zapojil do organizované bitky fotbalových chuligánů.

Promotéři největší české MMA organizace tehdy oběma borcům pohrozili, že jestliže chtějí i nadále zápasit pod žluto-černou organizací, podobná situace se již nesmí opakovat.

Tadeáš Růžička posbíral v kickboxu celou řadu úspěchů Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Tadeáš Růžička merch (e-shop mawar.cz)

Jestliže jste fanoušky Tadeáše Růžičky, jistě vás potěší nějaký z kousků merche z Mawarova eshopu, kde najdete trička, mikiny, čepice a další věci. Na oficiálním eshopu mawar.cz najdete také veškeré rozhovory s Tadeášem Růžičkou.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport nyní

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 300 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 300 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu


1️⃣ V jaké váhové kategorii nastupuje Tadeáš Růžička?

Tadeáš Mawar Růžička se při své profesionální premiéře v organizaci Oktagon představil v pérové váze (do 66 kg). V minulosti nastupoval převážně v lehké divizi. Úspěchy a statistiky Mawara najdete ZDE.

2️⃣ Jaký úspěch Tadeáš Růžička v posledním období zaznamenal?

Vycházející česká hvězda MMA scény dokázala v roce 2020 vybojovat titul krále Oktagon Undergroundu ve váze do 70kg.

3️⃣ Má Růžička smlouvu s organizací Oktagon?

Ne. Jeho první oficiální profesionální zápas v MMA se uskutečnil v rámci Oktagonu 22 s polským zápasníkem Dawidem Karetou. Mawar prohrál na body a poté se vrátil k postojovým disciplínám. Vše o tomto duelu najdete uvnitř článku.

4️⃣ Co znamená přezdívka Mawar?

Mawar je zkratkou sousloví Mad Warrior.

5️⃣ Bude zápas Tadeáš Růžička vs. Václav Sivák?

Fanoušky žádaný zápas Růžička vs. Sivák se dohodnout zatím nepodařil. Na vině jsou prý finanční podmínky, které zápasníkům nevyhovují.

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Ondřej Novotný, Patrik Kincl, Pavol Neruda

MMA organizace Oktagon - zápasníci, eventy a statistiky

Vše, co potřebujete vědět z dění okolo organizace Oktagon MMA ❤️ se dozvíte v tomto článku. Novinky, přehled turnajů i další zajímavosti ✔️...

Juráček po výhře nad Borárosem, Zdroj OKTAGON MMA

TOP 9 největších talentů organizace Oktagon

Jsou mladí, draví a hodně ambiciozní☝. V tomto článku jsme zaostřili mířidla 🔎 na mladé bojovníky organizace Oktagon, kteří mají podle nás...

Král Severu Jan Malach

Jan Malach – profil, kariéra a statistiky MMA zápasníka

Král severu Jan Malach je milovník libereckého kraje❤️, stand-up comedy i komentování v angličtině. Fighter s vysokoškolským titulem 👨‍🎓 a...