André Reinders - životopis a profil MMA trenéra

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 1 000 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Fortuna

Ke vkladu až 6 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

André Reinders patří k největším průkopníkům MMA v České republice. Bývalý zápasník a v současnosti trenér se výraznou měrou podílel na zpopularizování tohoto sportu u nás.

Zápasnická kariéra a úspěchy – 
Trenérská kariéra, svěřenci
Zajímavosti, vzdělání, rodina

Trenér André Reinders Foto: OKTAGON MMA

André Reinders kariéra bojovníka

Rodáka z Prahy od malička táhl sport a jako první se rozhodl vyzkoušet tradiční fotbal. Brzy mu však došlo, že to není sport pro něho a zatoužil po individuálním odvětví. V 8 letech tedy začal navštěvovat karate, kterému se věnoval až do svých 16 let. Odtud později přešel k thajskému boxu a v roce 2003 se stal amatérským mistrem světa asociace WPKA. Následně zakotvil ve smíšeném bojovém umění, kde zaznamenal zajímavé úspěchy a nejvýraznější stopu zanechal v pražském klubu Hanuman Gym.

sipka Klikněte ZDE a sledujte MMA zápasy živě a zdarma

Jeho úspěšná profesionální kariéra se začala psát už v roce 2005. V té době bylo MMA považováno pouze za určitý druh „bitky“ a bojovníci za agresivní skupinu, která inteligence příliš nepobrala. Bojové sporty tehdy stály na okraji zájmu a zápasy v kleci v sokolovnách navštěvovalo pouze pár stovek nejvěrnějších fanoušků.

Trvalo roky než se MMA začalo výrazněji hlásit o slovo na poli sportů a názor společnosti se začal postupně měnit. André Reinders během své bohaté zápasnické kariéry posbíral několik úspěchů, kterými tento sport zviditelnil, a které rozhodně stojí za připomenutí.

 • 🥇 Profesionální mistr Evropy v MMA ve váze do 85 kg 2011 asociace WFCA
 • 🥇 Profesionální mistr ČR v MMA ve váze do 84 kg 2010
 • 🥇 Vítěz turnaje ve free fightu "Best of Europe" organizace WFCA v roce 2007
 • 🥇 Vicemistr České Republiky v submission wrestling 2006
 • 🥇 První místo na MS v thajském boxu asociace WPKA v roce 2003
 • 🥇 Byl v první světové stovce mezi profesionály (nejvýše 82. na žebříčku)

MMA - sleduj průběh zápasu zde

Andre Reinders MMA trenér

Svůj poslední zápas odbojoval Reinders v březnu 2015 a třetí porážka v řadě završila jeho dlouhou a pro českou scénu smíšených bojových umění, zlomovou kariéru MMA bojovníka.

Klíčový fight jeho kariéry se však odehrál o 4 roky dříve, kdy byl vůbec nejblíže přechodu do slavné UFC. Přišlo ovšem tvrdé KO od Švéda Tora Troenga a sen o účasti v nejprestižnější organizaci světa se rozplynul. Kariéru fightera ovšem ukončil s pozitivní bilancí 17 výher a 12 porážek.

Svoji dráhu trenéra nastartoval prakticky ihned po ukončení zápasnické kariéry. Spolu s Ondřejem Novotným a Pavolem Nerudou začali o MMA přemýšlet a hlavně ho prezentovat jiným, do té doby nevídaným způsobem.

Efektivnější propagace a marketing v kombinaci s osobními příběhy bojovníků v perfektně propracované vizuální podobě začaly brzy sklízet úspěchy, a stejně jako rostla popularita organizace Oktagon, budoval André Reinders čím dál silnější osobní značku, coby komplexní a uznávaný MMA trenér.

Jeho kvality a zkušenosti mimo jiné opakovaně vyhledává i bojovník Karlos Terminátor Vémola, který právě v Reinders Gymu dlouhodobě trénuje. Kromě toho pojí Reinderse s ikonou českého MMA i přátelský vztah.

Svěřenci Andrého Reinderse

 • Karlos Vémola
 • Michal Martínek
 • Tereza Bledá
 • Miloš Petrášek
 • Matěj Peňáz
 • Daniel Škvor
 • Filip Macek
 • Matěj Kuzník
 • Peter Gabal
 • Michal Kotalík
 • Jakub Tichota
 • Václav Holota
 • Petra Kladivová
 • Jakub Běle
 • Ondřej Petrášek

Andre Reinders je v současnosti nejvyhledávanějším trenérem a jeho Reinders Team obecně platí za nejlepší MMA tým s celou řadou hvězd a talentů tuzemské scény. Mezi několika desítkami zápasníků a zápasnic najdeme pod jeho křídly například bývalého šampiona Oktagonu Michala Martínka, talentovaného Jakuba Tichotu či kometu ženské MMA Terezu Bledou, která ve své váze ovládla projekt Oktagon Underground v roce 2020 a o rok později se stala šampionkou muší váhy organizace Oktagon MMA.

Nejen trenér, ale i manažer, majitel Reinders Gymu a částečně mentální kouč. To vše v sobě skýtá ikona česko-slovenské bojové scény André Reinders, jehož osobní progres a úspěchy svěřenců mají vzestupnou tendenci, navzdory koronaviru.

V současné době má ve svém týmu 28 profesionálů a pravidelně se věnuje i amatérským zápasníkům i dětem, kteří své kariéry teprve rozjíždí. Reinders Gym se zároveň pyšní specialisty na konkrétní zápasové techniky, ať už jde o wrestling, jiu-jitsu, box či kondiční přípravu obecně.


"V den zápasu se jdu vždy projít, nebo si najdu chvíli někde o samotě, kde přemýšlím nad zápasy, co nás večer čekají. Přemýšlím, jestli jsme nemohli opomenout v přípravě něco, čím by soupeř mohl překvapit.

Přemýšlím, jestli je vše v pořádku s mými svěřenci a je všechno připravené na to, aby večer podali maximální výkon. A většinou ve mě při tom přemýšlení roste sebevědomí a přesvědčení, že to bude vítězný večer." André Reinders (příspěvek na Instagramu)


André Reinders vzdělání

André Reinders se pyšní vysokoškolským vzděláním, konkrétně vystudoval brněnskou Masarykovu Univerzitu v oboru Politologie a Sociologie. Jeho titul magistr je v tomto sportovním odvětví vzácnou raritou, čehož si okamžitě všimli i novináři a právě André musel v minulosti často dlouze vysvětlovat, proč se má názor na MMA změnit a v čem tkví krása tohoto jinak „brutálního“ sportu.

André Rainders zajímavosti

Andre Reinders má za sebou poměrně divokou minulost, kde hlavní roli hrál boj proti fašismu. V mládí patřil k tvrdým odpůrcům neonacismu a byl členem několika skupin, díky čemuž se nejednou dostal do problémů a svoje názory tvrdě hájil i v pouličním boji. Za násilí měl v minulosti dokonce záznam v trestním rejstříku a vyfasoval podmínku na 6 měsíců. Tento záznam mu byl však před dlouhou dobou vymazán a dnes o své minulosti dokáže mluvit bez větších emocí.

Není zastáncem trashtalku mezi bojovníky a své svěřence naopak vede k vyjadřování respektu v jakékoliv životní i sportovní situaci. Jeho hlas znají fanoušci v Česku také díky dřívějšímu komentování galavečerů UFC, které pravidelně glosoval svými postřehy a názory jakožto expert po boku Ondřeje Novotného. Na dálku tak nechyběl u velkých vítězství Jiřího Procházky, či například Davida Dvořáka.

André Reinders při komentování UFC Foto: Instagram/andre.reinders

André Reinders původ

Pakliže Vám jméno André Reinders nezní příliš česky, nebudete určitě jediní. Uznávaný fitness a MMA trenér si ho v minulosti na vlastní žádost nechal změnit. Původní jméno André Kryštůfek vyměnil po smrti otce a na jeho počest si vzal jeho příjmení.

André Reinders Hana Mašlíková

André Reinders patří mezi známé osobnosti i díky manželství s modelkou a moderátorkou Hanou Mašlíkovou, se kterou má syna Andrease. Pár vstoupil do svazku manželského v roce 2016, jen o pár let později se ale jejich cesty rozešly. V roce 2021 se však k sobě poměrně překvapivě vrátili a nyní znovu tvoří šťastný pár.

André Reinders Instagram, Twitter, Sherdog, Tapology

Co se týče virtuálního světa, je André Reinders aktivní zejména na sociální síti Instagram, což jen potvrzuje, jak je tato síť důležitá z pohledu marketingu a příležitostí, jak získat finanční prostředky a skvělé bonusy online. Aktuální je také jeho oficiální facebook, naopak na Twitteru nové příspěvky nepřidává.

Oficiální weby o MMA Sherdog a Tapology mapují jeho zápasnickou kariéru, včetně všech detailů jednotlivých zápasů (způsob výhry/porážky, datum apod.)

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport nyní

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 300 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 300 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu

1️⃣ Co v současné době dělá André Reinders?

André Reinders je přední český MMA trenér, který připravuje několik špičkových zápasníků a zápasnic. Jeho Reinders Team je jedním z nejlepších v České Republice. Profil a jeho bývalou i současnou kariéru najdeš uvnitř článku ZDE.

2️⃣ Zápasí aktivně André Reinders?

Svoji profesionální kariéru již ukončil, poslední zápas měl v roce 2015. Během své bohaté kariéry zaznamenal několik úspěchů - dveře slavné UFC mu ale zůstaly zavřené.

3️⃣ Kdo jsou nejznámější jména Reinders Teamu?

Mezi nejpopulárněší zápasníky na české scéně patří Miloš Petrášek, Filip Macek a Michal Martínek, či vycházející hvězdy Jakub Tichota s Terezou Bledou, či Peterem Gabalem. André Reinders se zároveň pravidelně podílí na MMA přípravě Karlose Terminátora Vémoly.

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Miloš Petrášek se raduje z vítězství na pražské Štvanici

Miloš Petrášek – profil a zápasy MMA bojovníka

Miloš „Meloun“ Petrášek ❤️ je jedním z nejoblíbenějších a zároveň nejlepších MMA zápasníků u nás. Po stopách jeho kariéry se vydáváme v...

Ondřej Novotný, Patrik Kincl, Pavol Neruda

MMA organizace Oktagon - zápasníci, eventy a statistiky

Vše, co potřebujete vědět z dění okolo organizace Oktagon MMA ❤️ se dozvíte v tomto článku. Novinky, přehled turnajů i další zajímavosti ✔️...

Povinná kontrola bojovníka před vstupem do klece

Pravidla MMA (mixed martial arts) - techniky a bodování

Podívejte se na zásadní informace o pravidlech a technikách stále populárnějšího sportu❤️, kterým je MMA. V článku najdete i pohled do...