Michal Blackbeard Martínek - životopis a zápasy MMA bojovníka

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Fortuna

Ke vkladu až 6 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Michal Blackbeard Martínek je přední český zápasník a bývalý šampion těžké váhové kategorie organizace Oktagon MMA. Po angažmá v ruské organizaci ACA aktuálně působí v prestižní polské organizaci KSW. Tento článek mapuje jeho velký vzestup a zajímavou kariéru.

CESTA DO UFCZÁPASY V KSW – DUEL S  PEŠTOU
STATISTIKYZAJÍMAVOSTI

Michal Martínek porazil Viktora Peštu Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia.cz

Profil Michal Blackbeard Martínek
Jméno Michal Martínek
Narozen 19.dubna 1990, Praha
Přezdívka Blackbeard
Bydliště Praha, Česká republika
Národnost Česká
Výška 188 cm
Váha 104 kg
Váhová kategorie Těžká váha
Výhry v MMA 9 - (6x KO/TKO, 1x donucení, 2x rozhodnutí)
Prohry v MMA 3  (2x KO/TKO, 1x donucení)
Tým Reinders MMA
Hlavní trenér André Reinders

Vsaďte si na bojové sporty u Tipsportu s bonusem 500 Kč zdarma

Michal Martínek MMA: věk, výška, váha a váhová kategorie

Michal Blackbeard Martínek se narodil 19. dubna 1990. Měří 188 cm a váží 104 kg, což ho řadí do těžké váhy, ve které také v MMA aktuálně bojuje. Na začátku své kariéry zkoušel i polotěžkou váhu, ve které dokonce zaznamenal největší dosavadní úspěch v podobě titulu organizace Oktagon (2019).

Michal není nikterak malým bojovníkem, ale v těžké váze přeci jen patří spíše mezi ty drobnější. Jeho zápasová bilance je momentálně 9-3. Co "ztrácí" na váze, to dohání v technice, výborném pohybu a fyzické kondici. Pravidelně se připravuje s TOP česko-slovenskou MMA špičkou.

sipka Vsaďte si na zápasy MMA a další bojové sporty s bonusem za online registraci

Michal sám přiznává, že je pro něj velmi obtížné hubnutí, a proto raději měří své síly s vyššími a těžšími bojovníky a používá proti nim právě rychlost a sílu. Do své přípravy rád a často zahrnuje náročné sparingy ve Švédsku a v Polsku. Oficiálně je členem polského gymu Ankos MMA, kam jezdí pravidelně na sparingy i Karlos Vémola, Zdeněk Polívka, David Kozma a celá řada domácích bojovníků.

V červnu 2022 se Michal definitivně domluvil na přestupu do polské organizace KSW, která o něj dlouhodobě stála. Tam by se populární "černovous" rád v budoucnu ucházel o titul těžké váhy.

Michal Martínek vs. Filip Stawowy

Michal Martínek se po konci v ruské ACA poprvé představí v Polsku 18. června. Na turnaji KSW 71 ho vyzve Filip Stawowy. Ten dokázal vybojovat titul v organizaci Babilon MMA, což mu vyneslo smlouvu s KSW, kde bude rovněž debutovat.

Sázkové kurzy na tento duel dvou výborných postojářů jsou velmi vyrovnané, a tak bude rozhodovat to, kdo se dokázal lépe připravit. Michal má za sebou tvrdou a dlouhou přípravu, což by měly být základní stavební kameny pro jeho premiérovou výhru v KSW

MMA - sleduj průběh zápasu zde

ACA 132: Michal Martínek vs. Denis Smoldarev

Michal Martínek se 19. listopadu představil ve svém třetím zápase v organizaci ACA. Na turnaji ACA 132 se střetl s nebezpečným Denisem Smoldarevem. Vůbec poprvé v ruské organizaci nastoupil Martínek jako výrazný outsider. Očekával se velmi vyrovnaný zápas. To se však bohužel nestalo.

Smoldarev hned v první minutě prvního kola zavelel do útoku a povalil Martínka na hranici pravidel k zemi, kde ho následně ukončil tvrdým TKO. Smoldarev si viditelně pomohl úderem hlavou, což Martínkem velmi otřásla a pak už nebyl schopný se z tlaku vymanit.

ACA 122: Michal Martínek se utkal s Tomasem Pakutinskasem

Druhým zápasem Michala Martínka v organizaci ACA bude bitva s Tomasem Pakutinskasem na turnaji ACA 122. Fight proběhnul 23. dubna 2021 v běloruském Minsku a český fighter byl před duelem pasován do role značného favorita. Jeho soupeř z Polska ovšem předvedl velmi dobrý výkon. Český fighter nakonec dokázal zvítězit na body split decision.

Michal Martínek se na ACA 114 postavil Danielu Jamesovi

Michal Martínek je bývalým šampionem těžké váhy organizace Oktagon, kde jako vůbec první fighter držel některý z titulových pásů. Na podzim 2020 jsme vás informovali o jeho přestupu do ruské prestižní organizace ACA. Nová výzva v podobě rusko-polského dobrodružství nabízí jednomu z nejvýraznějších zápasníků česko-slovenské bojové scény daleko vyšší platové ohodnocení i konkurenci ve své váhové kategorii.

Michal Martínek se při své premiéře v ACA utkal v Polsku s americkým bojovníkem Danielem Jamesem. V souboji James - Martínek bookmakeři favorizovali českého zápasníka, ten nicméně ve vyrovnaném souboji ve druhém kole soupeři podlehl. V samém závěru prvního kola však sahal po výhře.

Michal Martínek Oktagon a UFC

Michal Martínek svůj první zápas odbojoval v roce 2016 a hned ve stejném roce se představil na prvním galavečeru Oktagonu. Po svém šestém vítězství v řadě v organizaci Oktagon (celkově sedmém) se dostal do hledáčku UFC, respektive jejího šéfa Dana White. Jak by také ne, málokdo během dvou let od svého prvního zápasu v kleci MMA má bilanci 7 výher a žádná porážka.

Michal tak dostal příležitost v červenci roku 2019 bojovat o UFC v "Dana White's Tuesday Contender Series", ale bohužel neuspěl. Jeho soupeř Brazilec Rodrigo Nascimento mu nedal šanci a vysněné smlouvy se tak Martínek nedočkal. Dle svých slov zápas neustál hlavně v hlavě.

Po této  porážce se pak Martínek vrátil do České republiky a představil se na galavečeru Oktagon MMA - Oktagon 15: Vegh vs. Vemola, na který upínali své zraky oba národy.

Michal Martínek vs. Viktor Pešta

V souboji s Viktorem Peštou, který dříve působil v UFC byl Martínek velkým outsiderem a mnozí se divili, že kývl na souboj s tak těžkým soupeřem. V kuloárech se dokonce povídalo, že v případě 2 výher v řadě v České republice, dostane Pešta od UFC další šanci. Martínek ale svému soupeři nic nedaroval a v polovině prvního kola zvítězil TKO, když Peštovi jedním ze svých tvrdých úderů zlomil čelist.

Michal Martínek bojovník tělem i duší

Takto suverénní vítězství pootevřelo Martínkovi znovu dveře do vysněné UFC. Zvlášť když si ho všiml i takový borec, jakým je boxer Fury, a kterému pomáhal i v tréninku na zápas Fury vs. Wilder. Po Oktagonu 15 ovšem, i vlivem koronaviru nabrala kariéra Michala Martínka jiný směr, konkrétně zmíněný podpis smlouvy s ACA.

Michal Martínek score (stats) - zápasy a výsledky kompletní přehled

Výsl. Soupeř Kolo(čas) Způsob Událost Datum
Filip Stawowy KSW 71 18.6.2022
Prohra Denis Smoldarev 1 (0:34) TKO ACA 132 19.11.2021
Výhra Tomas Pakutinskas 3 (5:00) Body ACA 122
23.04.2021
Prohra Daniel James 2 (3:32) TKO ACA 114 26.11.2020
Výhra Viktor Pešta
1 (2:49) TKO Oktagon 15: Vegh vs. Vemola 9.11.2019
Prohra Rodrigo Nascimento Ferreira 1 (3:16) Donucení Dana White's Contender Series - Season 3, Episode 6 30.6.2019
Výhra Daniel Dittrich 3 (2:23) TKO Oktagon 7 28.7.2018
Výhra Kristof Nataška 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 5 17.3.2018
Výhra Benjamin Islami 1 (2:40) KO Oktagon 4 12.11.2017
Výhra Daniel Dittrich 1 (3:38) Donucení Oktagon 3 29.7.2017
Výhra Radoslav Tomašovič 2 (2:21) TKO Oktagon 2 7.4.2017
Výhra Dusan Dědek 1 (3:13) TKO Oktagon 1 10.12.2016
Výhra Alexander Uhlir 2 TKO VFCL 2 - Victory Fighting Championship League 2 24.9.2016

Michal Blackbeard Martínek trénuje v Reinders MMA

André Reinders je bývalým profesionálním bojovníkem MMA a také zároveň průkopníkem tohoto sportu v České republice. v Současné době André Reinders trénuje více než 20 MMA bojovníků a jeho osoba velmi výrazně tak promlouvá do dění na česko-slovenské bojové scéně. Jedním z jeho svěřenců je právě i Michal Martínek. O tom, jak je André Reinders pro Martínka důležitý svědčí i to, že ho doprovázel do USA, na Dana White's Tuesday Contender Series i na zápasy do Ruska.

Michal Martínek v Oktagonu Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Michal Martínek MMA KSW

Když se Michal Martínek v roce 2020 rozhodoval kudy povedou jeho další kroky, v úvahu už tehdy přicházela i nejlepší evropská organizace KSW, pořádající zápasy v Polsku. Michal se ale, podle svých slov, potřeboval rozhodnout rychle, a protože komunikace s KSW neprobíhala dostatečně rychle, kývl na lukrativní nabídku organizace ACA.

Michal Martínek Sherdog a Tapology

Michal Blackbeard Martínek má samozřejmě i své profily na dvou největší webových portálech o MMA Sherdog a Tapology. Kromě úžasné bilance Michala v kleci MMA se na nich dozvíte i další údaje, jako je věk, výška, váha. Na Tapology naleznete i odřeknuté nebo anulované zápasy z důvodu zranění soupeře. Michal, ale takové žádné nemá.

Michal Martínek Facebook a Instagram

Na Instagramu Michala Martínka naleznete spoustu fotek a videí z tréninku a také zachycená jeho nejslavnější vítězství. Celkový počet jeho sledujících již dávno přesáhl 40 000. To na Facebooku Martínek má fanoušků výrazně méně, ale to neznamená, že by ho nějak zanedbával. Najdeme na něm třeba i vzpomínky na jeho hokejovou kariéru.

Michal Martínek hokej

Michal Martínek má za sebou hodně zajímavou minulost, protože začínal s hokejem. V něm si zahrál dokonce extraligu juniorů, nastupoval za takové týmy jako jsou Sparta, Slavia a v Mladé Boleslavi dokonce nosil kapitánské "céčko". Později však objevil novou vášeň v podobě bojových sportů a hokej si se svými bývalými spoluhráči občas zahraje už jen v rámci nejrůznějších exhibicí.

Michal "Blackbeard" Martínek v Professional Fighters League

Český bojovník Michal "Blackbeard" Martínek měl v PFL bojovat o milion dolarů. Šampion Oktagonu se upsal stále populárnější organizaci na následující sezónu. Tato liga funguje podobně jako další sportovní ligy - například hokejová extraliga. Kvůli koronaviru ovšem Martínek dostal výpověď a nakonec zde nenastoupil.

Bojové sporty, MMA, Oktagon, Michal Martínek - ČTK, Krumphanzl Michal Foto: ČTK/Krumphanzl Michal

Michal Martínek Přítelkyně

Přítelkyní Michala Martínka je sympatická blondýnka Lenka, která je známá i pod jménem Angel Piaff. Jako pár vedle sebe působí trošku jako kráska a zvíře, ale že se mají opravdu rádi, dokázali svým zasnoubením.

V březnu 2022 si Michal Martínek a Angel Piaff řekli své ano. Na svatbě bylo přítomno spoustu známých tváří z česko-slovenské bojové scény. Obřad i následné oslavy proběhly v Praze.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Fortuna

FORTUNA - získej bonus až 6 000 Kč + 300 Kč

Vyber si z široké nabídky sázkových příležitostí. Zaregistruj se online a získej 300 Kč zdarma za ověření účtu a bonus až 6 000 Kč ke vkladu.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Fortuny

*️⃣ Kde aktuálně zápasí Michal Martínek?

Michal Martínek momentálně působí v přední evropské organizaci KSW. Ta pořádá zápasy v Polsku a Michal má před sebou očekávanou premiéru. Více k jeho prvnímu zápasu v KSW najdete tady

*️⃣ Jaké jsou jeho největší dosavadní úspěchy?

Titulový pás těžké váhy organizace Oktagon patří bezesporu mezi největší milníky v kariéře populárního českého zápasníka. Další informace o jeho kariéře najdete uvnitř článku.

*️⃣ Kdo Martínka trénuje a kde se připravuje?

Na jeho progres a tréninkovou přípravu dohlíží zkušený český trenér a bývalý zápasník André Reinders. Martínek podstupuje tvrdé sparingy ve vyhlášeném gymu ve Švédsku a především v polském Ankos MMA.

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Ondřej Novotný, Patrik Kincl, Pavol Neruda

MMA organizace Oktagon - zápasníci, eventy a statistiky

Vše, co potřebujete vědět z dění okolo organizace Oktagon MMA ❤️ se dozvíte v tomto článku. Novinky, přehled turnajů i další zajímavosti ✔️...

Jiří Procházka  v souboji s Gloverem Teixeirou

Kalendář MMA akcí (turnajů) v Česku a ve světě

Podívejte se na kompletní program galavečerů MMA v Česku i ve světě. ❤️ V článku naleznete přehledný seznam nejdůležitějších turnajů pro...

Český zápasník KSW Leo Brichta

Jak sledovat KSW livestreamy zdarma? Živě na Tipsport TV

Zápasy KSW ✨ můžete vidět zcela zdarma. Přímé přenosy totiž vysílá sázková kancelář Tipsport. ❤️ Podívejte se na kompletní návod k online...