Patrik Kincl - životopis a zápasy MMA bojovníka

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 1 000 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Fortuna

Ke vkladu až 6 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Patrik „Inspektor“ Kincl patří mezi nejlepší české MMA bojovníky ve velterové a střední váze. Zároveň se angažuje i jako trenér a tvůrce podcastů či videí s MMA tematikou. Hned ve svém prvním zápase v organizaci Oktagon MMA vybojoval titul střední váhy. Jeho cesta na vrchol byla ale velmi trnitá. Přečtěte si jeho životní příběh.

ODVETA S VÉMOLOU
O TITUL V OKTAGON MMA

KARIÉRA V KSW – STATISTIKY
ZÁPASY S VÉMOLOU A ONDRUŠEM
VĚZENÍ, ZAJÍMAVOSTI

Šampion střední váhy organizace Oktagon MMA Patrik Kincl Foto: OKTAGON MMA

Profil Patrik Kincl
Jméno Patrik Kincl
Narozen 21. července 1989, Hradec Králové, Česká republika
Přezdívka The Inspector, Patashon
Národnost Česká republika
Výška 180 cm
Váha 84 kg
Váhová kategorie Velterová a střední váha (aktuálně)
Výhry v MMA 28 - 13x KO/TKO, 7x donucení, 7x rozhodnutí, 1x předčasné ukončení rozhodčím (no contest)
Prohry v MMA 10 - 2x KO/TKO, 2x donucení, 6x rozhodnutí
Tým All Sports Academy, Gorila MMA
Trenér Dušan Macák, David Dvořák

Vsaďte si na bojové sporty u Tipsportu s bonusem 500 Kč zdarma

Patrik Kincl MMA: věk, výška a váha

Patrik Kincl se narodil 21. července 1989 v Hradci Králové. Fighter, který od roku 2020 používá přezdívku „Inspektor“, jež vznikla před zápasem s Roberto Soldičem, měří 180 cm a váží 84 kg. V současné době zápasí ve střední váze OKTAGON MMA. Klikněte ZDE a vsaďte si s bonusem na MMA za pohodlnou online registraci.

Jeho původní váhová kategorie je velterová divize, ale pro zápas s Vémolou přešel do střední váhy, kde poměrně dlouho setrval. Dlouhodobě mu ale podle vlastních slov vyhovuje spíše velter, kam se pod křídly polské KSW opět vrátil. V Oktagonu však zápasí od roku 2022 znovu ve střední divizi.

V současné době kromě aktivního zápasení trénuje také Davida Dvořáka, který nastupuje v UFC. V listopadu 2021 byl oznámen Kinclův příchod do organizace Oktagon MMA, kde hned v prvním utkání v únoru 2022 proti Samuelu Krištofičovi získal titul střední váhy.

Oktagon 58: Kincl vs. Peňáz v Edenu

Už brzy Patrika Kincla čeká další obhajoba pásu střední divize OKTAGONu. Jeho vyzyvatelem je talentovaný bojovník Matěj Peňáz, který po titulové bitvě volá už nějaký ten pátek.

Zatímco Peňáz je považovaný především za výborného postojáře, Patrik Kincl je známý svými schopnostmi na zemi a komplexností. Matěj Peňáz se ale za poslední dobu v grapplingu značně posunul, a tak i když se podaří Inspektorovi přesunout boj na zem, nebude to mít jednoduché.

Jak si oba bojovníci povedou před mnohatisícovým stadionem, uvidíme už 8. června, kdy se v Edenu odehraje MMA svátek v podobě nabitého letního turnaje OKTAGON 58.

Oktagon 54: Patrik Kincl vs. Piotr Wawrzyniak

Hlavním zápasem turnaje Oktagon 54 v Ostravě byla 2. března bitva Kincl vs. Wawrzyniak, který jsme podrobně rozebrali zde. Polský protivník byl prozatímním šampionem střední váhy, jelikož na konci roku 2023 porazil v O2 aréně Vlasta Čepa TKO ve 3. kole.

Návrat Patrika Kincla do klece se po zranění oproti původním prognózám uspíšil, on sám však avizoval, že vše je v nejlepším pořádku. Pro Kincla šlo v pořadí o třetí obhajobu pásu. Do souboje šel po dlouhých 9 měsících a podle sázkových kanceláří byl kurzovým favoritem.

Přesto šlo o velmi napínavou bitvu, protože Kincl se s Polákem dostával do problémů víc, než jsme u něj zvyklí. Sám Kincl po zápase, ve kterém Wawrzyniaka nakonec utáhl na arm-triangle, s odstupem řekl, že se v zápase tak ohrožený necítil, nicméně po zhlédnutí záznamu uznal, že obavy diváků chápe.

sipka Detailní popis zápasu najdete zde: Patrik Kincl napínal fanoušky k prasknutí. Jako zázrakem obrátil situaci a zůstává šampionem!

Oktagon 51: Patrik Kincl vs. Vlasto Čepo zrušeno

Šampion střední váhy se bohužel na turnaji Oktagon 51 v O2 areně v duelu s Vlastem Čepem nepředstavil. Souboj stylů měl být Kinclovou třetí obhajobou titulu, zápas ovšem zhatilo nepříjemné zranění, konkrétně prasklá očnice Patrika Kincla, kterou utrpěl 2 týdny před galavečerem.

Oktagon 43 O2 Arena: Kincl vs. Vémola 2

Největší zápas za poslední roky se uskutečnil 20. května 2023 na turnaji Oktagon 43 v O2 Areně. Kincl bránil svůj pás střední váhy proti nenáviděnému rivalovi, Karlosi Vémolovi, který se chtěl stát dvojnásobným šampionem. Co se dělo na váze, si přečtěte zde.

Odvetu doprovázely velké emoce a zájem médií i široké veřejnosti. Šlo o jeden z největších zápasů v historii českého MMA. Jejich rivalita navíc dalece přesahovala samotný sport, neboť mezi nimi zuří soudní spor.

V jednom z rozhovorů Patrik Kincl prozradil, v jakém psychickém rozpoložení šel do zápasu. Fanoušci více věřili před utkáním právě úřadujícímu šampionovi. Sázkové kanceláře ale favorizovaly Karlose Vémolu.

Vsaďte si na bojové sporty u Tipsportu s bonusem 500 Kč zdarma

Patrik Kincl předvedl v samotném zápase vynikající obranu proti takedownům, o které se Vémola v každém kole od první do poslední vteřiny vehementně snažil. Sám ale inkasoval tvrdá kolena i velké množství drobnějších úderů od Patrika Kincla a na jeho obličeji se to začalo od druhé poloviny zápasu výrazně projevovat.

Kincl ukázal proti Vémolovi skvělý taktický výkon Foto: OKTAGON MMA

Kincl se v průběhu zápasu rozhodl neboxovat a porazit Vémolu jeho nejsilnější zbraní – wrestlingem. Tato taktika sice udělala z utkání ne příliš atraktivní podívanou, Kinclovi ale vynesla jednoznačné vítězství na body. Bohužel nedošlo po zápase na avizované podání ruky a Vémola se kvůli zdravotnímu stavu nezúčastnil ani tiskové konference.

Na zápas Kincl vs. Vémola 2, který se řadí k nejsledovanějším soubojům v historii česko-slovenské scény, se můžete podívat zde:

Patrik Kincl vs. Karlos Vémola zrušeno a následně potvrzen nový termín

Největší zápas domácí scény za poslední roky se v roce 2022 bohužel ani na několikátý pokus neuskutečnil. Vyhrocený osobní spor mezi Kinclem a Vémolou v prosinci nevyšel pro vážnou nemoc Karlose Vémoly.

Karlose Vémolu už po několikáté zradilo zdraví, a tak se termín zápasu musel odložit. Podrobnosti se dočtete tady. Pro Patrika Kincla šlo tak o velmi hořké zakončení roku, neboť se na tento zápas i přes zranění poctivě připravoval a cítil se být v životní formě.

Dlouho se spekulovalo, že se Patrik Kincl s největší pravděpodobností soustředí na velkolepý projekt Tipsport GameChanger, kde by v pyramidě elitních světových velterových vah zabojoval o neuvěřitelné peníze. (Více než 7 milionů Kč pro vítěze).

Na konci ledna 2023 byl ale oficiálně oznámen nový termín odvety Kincl vs. Vémola 2. Utkání se uskuteční 20. května v O2 Aréně, jako hlavní zápas turnaje Oktagon 43. Více jsme o tom psali zde.

Oktagon 35: Patrik Kincl vs. Alex Lohoré

Patrik Kincl se 17. září 2022 postavil ke své první obhajobě mistrovského pásu střední váhy. Jeho soupeřem byl na turnaji Oktagon 35 v Brně zkušený Alex Lohoré, který podobně jako Kincl střídá velter se střední váhou.

Vítěz tohoto duelu se měl podle všeho utkat na konci roku s Karlosem Vémolou. V samotném zápase Patrik Kincl jasně dominoval. Nejprve v prvním kole zasadil Lohorému brutální headkick a následně ho ukončil TKO.

Po utkání se v kleci strhla velká mela, protože plánovaný staredown s Karlosem Vémolou sám Patrik Kincl odmítnul. Terminátora to ale naštvalo, přeskočil klec a sápal se na vítěze zápasu, který byl fanoušky nazván jako „hon na terminátora“. Na celé utkání i pozápasový incident se podívejte níže.

Oktagon 31: Patrik Kincl vs. Pirát Krištofič

Patrik Kincl se po několika letech strávených v zahraničních organizacích vrátil na domácí půdu. 26. února 2022 se v pražské O2 Aréně v hlavním zápase turnaje Oktagon 31 utkal o titul střední váhy s prozatímním šampionem Samuelem Krištofičem.

Kincl v zápase od prvních minut jasně diktoval tempo, byl dominantní na zemi a Pirátovi v úvodních kolech prakticky nic nedovolil. Svého soupeře „pustil do zápasu“ až v závěrečném pátém kole, které si na své konto připsal Samuel Krištofič. Patrik Kincl ale celkově Piráta jasně přejel a zvítězil na body. Díky tomu se stal novým králem střední váhy a do budoucna se tak rýsuje velmi zajímavá bitva s Karlosem Vémolou.

Zaregistruj se online a vsaď si u Tipsportu

Duel s Pirátem doprovázely velké emoce před i během zápasu. Krištofič se dopustil mnoha faulů, včetně držení rukavic i trenýrek. Nový šampion to na pozápasové tiskové konferenci označil za nehoráznost. Dodejme, že rozhodčí hlavního zápasu Pavel Touš strhnul Pirátovi z těchto důvodů ve čtvrtém kole bod.

K jednomu úsměvnému momentu došlo bezprostředně po závěrečném gongu. Pirát totiž ve snaze knokautovat Kincla pokračoval v boji a Pavel Touš ho musel nekompromisně složit pomocí takedownu.

Pirát měl původně zápasit s Karlosem Vémolou, plány ale zhatilo obnovené zranění na straně Terminátora. Podrobnosti k příchodu Kincla do organizace Oktagon si přečti tady.

Patrik Kincl vs. Attila Végh box Fight Night Challenge

Patriku Kinclovi se otevřela nečekaná příležitost! Poté, co musel z hlavního zápasu turnaje Fight Night Challenge odstoupit Emanuel Newton, se právě český bijec postavil Attilu Véghovi v klasickém boxu!

Galavečer proběhl 27. prosince v Brně a boxerský duel Kincl vs. Végh byl jednou z ozdob celého večera. Patrik Kincl tuto nabídku bez váhání přijal, a tak jej čekala dvojnásobně těžká výzva, jelikož šel do zápasu bez jakékoliv přípravy, navíc v období Vánoc.

Premiéra v boxu to pro něj ale nebyla Na konci června 2020 si v rámci organizace MMasters League připsal v ringu vítězný debut. V tomto zápase však podle očekávání na Attilu nakonec nestačil, přestože po velmi srdnatém výkonu prohrál až na body.

Patrik Kincl vs. Roberto Soldić o titul v KSW

Patrik Kincl v sobotu 4. září nastoupil na KSW 63 do titulového zápasu proti chorvatskému Robertu Soldićovi. Český fighter byl sice pasován do role outsidera, nicméně v prvních dvou kolech předvedl velice solidní výkon.

sipka Registrujte se u Tipsportu a získejte speciální bonus

Ve třetím kole ovšem Soldić trefil nesmírně tvrdý spodek a poslal Kincla do obrovských problémů. Následně českého fightera zasypal ranami na zemi a rozhodčí musel souboj ukončit.

Patrik Kincl vs. Tomasz Romanowski na KSW 61

Ve svém druhém zápase v Polsku změřil rodák z Hradce Králové svoje síly s nebezpečným domácím zápasníkem a vítězem show Tylko Jeden Tomaszem Romanowskim.

Bitva Kincl vs. Romanowski nabídla v sobotu 5. 6. 2021 souboj dvou odlišných strategií, avšak podobně komplexních stylů. Zatímco Kincl často ukončuje soupeře před časovým limitem, Romanowski převážně vítězí na body. Zápas tak sliboval pořádné drama a zápletku, což se potvrdilo i přímo v kleci.

Patrik Kincl ve svém druhém vystoupení zaznamenal jednu z nejcennějších výher své dosavadní kariéry. Tomasze Romanowskiho ukončil ve 2. kole na TKO poté, co byl v úvodní pětiminutovce poměrně blízko porážce. V pauze mezi koly se ale vzchopil a počkal si na chybu soupeře, kterou dokonale využil, a po sérii tvrdých úderů na zemi zvrátil výsledek na svoji stranu.

Patrik Kincl UFC a Oktagon

Patrik Kincl je jeden z mála českých MMA bojovníků, který po konci XFN nepřešel bezprostředně pod organizaci Oktagon, ale zamířil rovnou do polské KSW. Do nejlepší ligy UFC měl Patrik relativně blízko ve velterové váze před zápasem s Vémolou, ale po prohře se svému snu o něco vzdálil. To samé se prakticky opakovalo po porážce s Roberto Soldičem.

Patrik Kincl vs. Tomas Drwal na KSW 57

Patrik Kincl se po několika odkladech vinou zranění a covidové pandemie dočkal premiéry v polské organizaci KSW. Na turnaji s pořadovým číslem 57 se koncem prosince 2020 utkal s legendárním domácím fighterem Tomaszem Drwalem. Drwal se jako první Polák dokázal dostat do UFC. Patrik Kincl ho však dokázal knockoutovat už v prvním kole a přihlásil se do boje o titul velterové divize.

Patrik Kincl MMA stats a record – kompletní přehled zápasů

Výsl. Soupeř Kolo(čas) Způsob Událost Datum
Matěj Peňáz Oktagon 58 8.6.2024
Výhra Piotr Wawrzyniak 3 (1:50) Donucení Oktagon 54 2.3.2024
Výhra Karlos Vémola 5 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 43 20.5.2023
Výhra Alex Lohoré 1 (1:54) TKO Oktagon 35 17.9.2022
Výhra Samuel Krištofič 5 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 31 26.2.2022
Prohra Roberto Soldić 3 (2:55) TKO KSW 63 4.9.2021
Výhra Tomasz Romanowski 2 (3:36) TKO KSW 61 5.6.2021
Výhra Tomasz Drwal 1 (4:23) KO KSW 57 19.12.2020
Výhra Mattia Schiavolin 3 (5:00) Rozhodnutí PFN - Prague Fight Night 27.6.2019
Výhra Petr Ondruš 1 (3:35) Donucení XFN 15 - X Fight Nights 15 27.12.2018
Výhra Alexander Dolotenko 1 (2:39) TKO XFN 13 - X Fight Nights 13 10.11.2018
Prohra Karlos Vémola 3 (5:00) Rozhodnutí XFN 11 - Back to the O2 Arena 28.6.2018
Výhra Vitor Nobrega 1 (4:29) TKO XFN 6 - X Fight Nights 6 7.12.2017
Výhra Mohamed Sayah 3 (5:00) Rozhodnutí XFN 5 - X Fight Nights 5 21.10.2017
Výhra Igor Fernandes 1 (4:59) KO ACB 63 - Celinski vs. Magalhaes 1.7.2017
Anul. Arbi Agujev 2 (4:42) Anulováno ACB 52 - Another Level of MMA Fighting 21.1.2017
Výhra Sergey Khandozhko 3 (5:00) Rozhodnutí ACB 32 - Battle of Lions 26.3.2016
Výhra Renat Lyatifov 3 (5:00) Rozhodnutí ACB 26 - Grand Prix Final 2015 28.11.2015
Výhra Robert Pukac 3 (5:00) Rozhodnutí Full Fight 1 - Slovakia and Czech vs. Russia 30.5.2015
Prohra Albert Duraev 3 (4:50) Donucení ACB 16 - Grand Prix Berkut 2015 Stage 3 17.4.2015
Výhra Laszlo Soltesz 1 TKO GCF Challenge - Eastern Best 3 11.10.2014
Výhra Valid Abdurachmanov 1 (4:30) TKO GCF 27 - Road to the Cage 21.3.2014
Výhra Peter Stacho 1 TKO GCF 25 - Over the Top 6.10.2013
Výhra Wanderson Silva 1 (4:42) Donucení CF - Cage Fighters 3 28.7.2013
Výhra Markus Di Gallo 1 (4:25) Donucení CFS 7 - Cage Fight Series 7 12.5.2013
Prohra Magnus Cedenblad 2 (2:32) TKO Superior Challenge 5 - Pride and Fury 1.5.2010
Prohra Andre Reinders 3 (5:00) Rozhodnutí HC 5 - Hell Cage 5 28.3.2010
Prohra August Wallen 1 (4:03) Donucení
The Zone FC 5 - Bushido 7.11.2009
Prohra Alexander Shlemenko 3 (5:00) Rozhodnutí HC 4 - Hell Cage 4 20.9.2009
Výhra Maksim Nevolia 1 (4:26) Donucení HC 3 - Hell Cage 3 29.3.2009
Výhra Vasily Krilov 2 (2:16) Donucení MFC - Mix Fight Combat 21.2.2009
Výhra Tom Haddock 1 (2:39) Donucení HC 2 - Hell Cage 2 19.10.2008
Výhra Boquihu Boquihu 2 TKO FA 3 - Fight Arena 3 14.6.2008
Výhra David Kedzuch 2 (1:19) KO GFF 7 - Gladiators Free Fight 7 25.5.2008
Prohra Teemu Inkeroinen 2 (5:00) Rozhodnutí The Cage Vol. 10 - Neoblood 26.4.2008
Výhra Peter Kirkegaard 3 (2:42) TKO FG 6 - Fighter Gala 6 15.3.2008
Prohra Nikolai Koubti 3 Rozhodnutí XFC - Xtreme Fighting Championship 16.2.2008
Prohra Tomas Kuzela 2 (5:00) Rozhodnutí GFF 6 - Gladiators Free Fight 6 25.11.2007
Výhra Dawid Warchol 3 (2:13) TKO NBR 2 - Nord Bohemia Ring 2 14.7.2007
Výhra Tomas Majlar - - NBR 1 - Nord Bohemia Ring 1 25.3.2007

Patrik Kincl organizace XFN a KSW

Patrik Kincl má za sebou již více než 30 zápasů v MMA kleci. Ve svých začátcích zápasil velice často a jeho zápasová bilance nebyla nijak oslnivá. Na přelomu let 2009 a 2010 měl dokonce čtyři porážky v řadě. Od té doby ale odzápasil dalších dvacet zápasů a prohrál pouze tři z nich. Právem se tak řadí mezi špičku tuzemské MMA scény.

Patrik Kincl byl jednou z hlavních tváří organizace XFN. Celkem v jejich barvách odbojoval pět zápasů a prohrál pouze jeden s Karlosem Vémolou. Po konci v XFN Patrik absolvoval zápas na galavečeru Prague Fight Night a v roce 2020 podepsal vytoužený kontrakt v prestižní polské organizaci KSW. Zde hned na úvod vyřídil tvrdým TKO domácí legendu Tomasze Drwala, čímž si řekl o titulovou šanci.

Bitva o šampionský pás velterové divize KSW s Roberto Soldičem ovšem nedopadla podle jeho představ. O dva měsíce později se oficiálně upsal domácí organizaci Oktagon MMA, kde hned na úvod svého působení vybojoval titul střední divize!

Původní termín zápasu Patrik Kincl vs Robert Soldič zrušen pro zranění Kincla

Zápas Patrik Kincl vs Robert Soldič byl původně naplánován na 14. září na galavečer KSW 50 a měl to být souboj o titul ve welterové váze. Patrik Kincl se ale pouhé čtyři dny před zápasem v tréninku zranil a duel se neuskutečnil. Kincl vždy tvrdě kritizoval ostatní bojovníky, když se těsně před soubojem zranili a tentokráte se od chorvatského bojovníka Roberta Soldiće snesla tvrdá kritika na jeho hlavu.

Patrik Kincl vs Karlos Terminátor Vémola

Nejsledovanější zápas Patrika Kincla byl určitě ten proti Karlosovi Terminátorovi Vémolovi. Už před zápasem probíhal velmi agresivní trashtalk a oba bojovníci dávali všem okolo najevo, že se opravdu nemají v lásce. Favoritem na výhru byl Vémola, který také první dvě kola vyhrál, ale poté převzal iniciativu Kincl a třetí kolo bylo v jeho režii. Po verdiktu rozhodčích se z výhry radoval Vémola.

Zaregistruj se online a vsaď si u Tipsportu

Pro tento souboj Kincl přešel do střední váhové kategorie, ve které následně zůstal, protože jeho velkou touhou byla odveta, na kterou ale bohužel po finančních problémech organizace XFN nestačilo na půdě organizace dojít.

Patrik Kincl vs Petr Píno Ondruš

Patrik Kincl a i Petr Píno Ondruš prohráli své zápasy s Vémolou a oba usilovali o odvetu s Karlosem. Organizace XFN oběma stanovila jasné podmínky. Odvetu dostane ten, kdo vyhraje vzájemný souboj a ještě jeden další zápas. Vzájemný duel vyhrál Patrik Kincl na donucení v 1. kole. Poté se ale XFN dostala do finančních problémů a z odvety s Vémolou sešlo.

Patrik Kincl vs Arbi Agujev

Zápas Patrik Kincl vs Arbi Agujev je jedním z nejpodivnějších zápasů v historii českého MMA. Souboj se uskutečnil na galavečeru ACB 52 – Another Level of MMA Fighting a Kincl byl před koncem druhého kola prohlášen vítězem díky technickému knokautu.

Poté ale vešel do oktagonu prezident pořádající organizace Absolute Championship Berkut (ACB) Majrbek Chasijev a oznámil, že s výsledkem nesouhlasí, že ukončení rozhodčím podle něj bylo předčasné a celý zápas bude prohlášený za neplatný. Následné protesty tábora Patrika Kincla již nebyly nic platné a tento výsledek zůstal v jeho statistikách navždy zaznamenán.

Makhmud Mach Muradov vs Patrik Kincl

Titulový souboj Makhmud Mach Muradov vs Patrik Kincl měl být hlavním zápasem turnaje XFN 18 v červnu roku 2019, ale po finančních problémech XFN se stejně jako celý galavečer neuskutečnil. Mach zápas zrušil, neboť neobdržel slibované peníze, opustil celou XFN a vydal se přes organizaci Oktagon do americké UFC a v tuto chvíli je velice nepravděpodobné, že by k tomuto zápasu mohlo v blízké době dojít.

Patrik Kincl ranking – žebříček střední váhy a P4P

Patrik Kincl je už dlouho vládnoucím králem střední divize OKTAGONu, nedávno se ale organizace rozhodla vytvořit takzvaný „pound for pound“ žebříček, tedy žebříček napříč všemi váhami. Původně o pořadí rozhodlo hlasování novinářů a odborníků, poté si ale žebříček začal žít vlastním životem. I přesto se Kincl konstantně od počátku až doteď drží v jeho čele.

Patrik Kincl nástupovka

Nástupovka je písnička, na kterou MMA bojovníci nastupují do klece. Někteří používají stále stejnou skladbu, druzí ji často mění. Patrik Kincl například do zápasu s Karlosem Terminátorem Vémolou nastupoval na song od Vision Vision s názvem Ready for the Devil (No Mercy). Další zajímavosti okolo kariéry Patrika Kincla si poslechněte v tomto videu:

Kincl Patrik podcast Fight and Talk

Bojovník Patrik Kincl je známým producentem oblíbeného podcastu Fight and Talk o bojových sportech. Aktuální dění na české i zahraniční scéně rozebírá pravidelně s dalším fighterem Tomášem Kvapilem a pozvanými hosty. Jednimi z nich byli v minulosti například král severu Honza Malach, nebo Kateřina „Kundosaki“ Klinderová.

Patrik Kincl kniha – Šampion Patrik Kincl

Koncem roku 2023 vyšla kniha s názvem „Šampion Patrik Kincl“, která nese podtitul „MMA mi zachránilo život“. Inspektor se tu na 208 stranách spolu s Liborem Kalousem rozepisuje o svém soukromém i profesním životě.

Nebojí se jít až na dřeň a ukazuje fanouškům nejhorší momenty svého života, kdy sešel z cesty a ocitl se ve vězení. Kniha ale také monitoruje nový začátek po propuštění, kdy se rozhodl naplno oddat MMA a kdy se začal šplhat na samý vrchol současné české scény bojových sportů.

Patrik Kincl Sherdog, Tapology a Wikipedie

Statistiky všech zápasů Patrika Kincla naleznete na obou dvou největších webech o MMA Sherdog a Tapology. Nechybí samozřejmě ani údaje o výšce a váze. Na Tapology také naleznete kromě odbojovaných zápasů i zrušené zápasy.

Profil Patrika Kincla najdete v současné době i na online encyklopedii Wikipedia. Tady kromě obecných informací o Patrikově životě najdete také zmínku o jeho charitativní činnosti.

Patrik Kincl Instagram a Facebook

Stejně jako většina MMA bojovníků, i Patrik Kincl se poctivě věnuje svému Instagramu, kde ho sleduje přes 101 tisíc fanoušků. Těm pravidelně ukazuje fotografie z tréninků, zápasů, ale i svého soukromí. Obdobný obsah naleznete i na Patrikově Facebooku.

Patrik Kincl tetování

K Patriku Kinclovi se pojí hned několik dalších zajímavostí. Už na první pohled zaujmou tetování, která pokrývají značnou část Kinclova těla. Zejména pak lebka přes celá záda patří k těm nejpůsobivějším tetováním na české bojové scéně.

MMA zápasník Patrik Kincl Foto: MMAsters League

Patrik Kincl merch

Jestliže jste velkými fanoušky Patrika Kincla, můžete ho přijít na jeho další zápas podpořit v dresu s jeho jménem a speciálním designem, který byl Inspektorovi „ušitý“ na míru. Dres zakoupíte na store.oktagonmma.com.

Uniknout by vám ale nemělo také tričko Patrika Kincla, které vzniklo ve spolupráci s obchodem pitbull-shop.cz. Triko z řady PitBull Tým – triko Patrik Kincl potěší designem, ale také svým složením, je totiž vyrobené ze stoprocentní bavlny.

Patrik Kincl box

Kincl si také v polovině roku 2020 odbouchal premiéru v profi boxu, když porazil nepříliš zkušeného Martina Valentu. Kincl si zápas v boxu střihnul kvůli tomu, že vzhledem k platné smlouvě s KSW nemohl jinde podle pravidel MMA zápasit.

Patrik Kincl manželka a dcera

Životní partnerkou českého fightera je Pavlína Kinclová, kterou si v létě 2018 vzal. Zhruba o dva roky později se páru narodila dcera Anežka.

Vedle zdravého stravování, fitness cvičení a jídelníčků na míru, se Pavlína věnuje také volejbalu. Hraje 1. ligu. Pavlínu ale přinejmenším teoreticky baví i bojové sporty a před nedávnem ji Patrik Kincl přibral do svých videopodcastů.

Pavlínu nicméně živí práce v marketingu„Pracuji v marketingovém oddělení české firmy zaměřené na výrobu dřevěných Montessori hraček,“ popsala svou pozici v rozhovoru pro zeny.iprima.cz. Práce ji prý moc baví, a tak v tuhle chvíli nemá na druhé dítě myšlenky.

Patrik Kincl MMAsters League

Patrik Kincl je spolumajitelem a spolupořadatelem projektu MMAsters League, který pořádá zápasy ve smíšeném bojovém umění, ale i thaiboxu či boxu. Do budoucna by rád z malé organizace vybudoval respektovanou značku tuzemské scény. V současné době je však tento projekt „u ledu“.

Patrik Kincl vězení

Patrik Kincl má ve svém životě i okamžiky, na které není pyšný. Mezi ty patří období, kdy byl odsouzen na dva roky do vězení kvůli vydírání, ublížení na zdraví a omezování osobní svobody.

Výkon trestu nastoupil v okamžiku, kdy měl na svém kontě sérii 4 proher. Vězení mu nicméně pomohlo utřídit si své myšlenky a přijít na to, co opravdu v životě chce. Po opuštění vězení Patrikova kariéra šla už jen strmě vzhůru.


FAQ - často kladené otázky

1️⃣Kdo je Patrik Kincl?

Patrik Kincl je jedním z nejlepších českých MMA bojovníků a současný šampion střední váhy organizace OKTAGON MMA. Více o Patrikovi se dozvíte v článku.

2️⃣Kde trénuje Patrik Kincl?

Domovským gymem Patrika Kincla je hradecká All Sports Academy, trénuje ale také v pražském gymu Gorila MMA.

3️⃣Kde Kincl aktuálně zápasí a čemu se věnuje?

Patrik Kincl nastupoval od roku 2020–2021 v polské organizaci KSW, kde se neúspěšně ucházel o titul velterové divize. Ve druhé polovině roku 2021 ovšem oznámil svůj příchod do organizace Oktagon MMA, kde se stal šampionem střední váhy a je jím doteď. Na jeho kariéru a životní příběh se podívej v článku

4️⃣Kdy a s kým měl Patrik Kincl poslední zápas?

V březnu 2024 Kincl obhájil šampionský pás střední váhy organizace Oktagon MMA v nelehkém duelu s Polákem Piotrem Wawrzyniakem.

Patrik Kincl má před sebou novou výzvu v podobě působení v organizaci Oktagon MMA Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Karlos Terminátor Vémola

Karlos Terminátor Vémola - životopis a zápasy MMA bojovníka

Karlos Terminátor Vémola ✨ je jeden z nejvýraznějších českých MMA bojovníků historie i současnosti. Jako první Čech bojoval ve slavné UFC...

David Dvořák bojuje v muší váze organizace UFC

David Killa Khroust Dvořák - životopis a zápasy MMA bojovníka

David Undertaker Dvořák ❤️ je česká hvězda v prestižní UFC, kde nastupuje v muší váhové kategorii✅. Aktuálně je na 9. příčce žebříčku.

KSW je polská MMA organizace

MMA organizace KSW - bojovníci, eventy a informace

KSW je jednou z nejlepších MMA organizací v Evropě. ✅ Podívejte se na informace a přehled šampionů polské Konfrontacja Sztuk Walki.