Matěj Peňáz - životopis a zápasy bojovníka MMA, statistiky

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 1 000 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Fortuna

Ke vkladu až 6 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Matěj "MONEY" Peňáz je český zápasník, který se postupně z postojových disciplín natrvalo usadil v MMA. V 27 letech má to nejlepší teprve před sebou. Podívejte se na příběh jednoho z největších českých talentů bojových sportů.

Životopis a úspěchy – Organizace Glory K-1
MMA debut v Oktagonu – Boj o smlouvu s UFC – 
Přehled zápasů – Soupeři v Glory – Sociální média a další

Matěj Peňáz je jedním z největších českých MMA talentů Foto: Profimedia

Profil Matěj "Money" Peňáz
Jméno Matěj Peňáz 
Narozen 14. října 1996
Přezdívka Money
Bydliště Brno
Národnost Česká
Výška 192 cm
Váha 84 kg
Váhová kategorie Střední váha
Výhry v MMA 8 (8x KO/TKO, 1x rozhodnutí)
Prohry v MMA 1 (submise)
Výhry V K-1 26 (13 KO)
Prohry v K-1 3
Tým Hron Gym Brno, Reinders Gym, All Stars Training Centre
Hlavní trenér André Reinders, Tomáš Hron, Jan Stach, Josef Peňáz, Zdeněk Pernica

Zaregistruj se online a vsaď si s bonusem za registraci u Tipsportu

Matěj „MONEY“ Peňáz – životopis a úspěchy

Mladý český zápasník je rodákem z Vysočiny, odkud se coby teenager přesunul na střední školu do Brna a následně nastoupil na sportovní fakultu Masarykovy univerzity obor trenérství. Matěj Peňáz má na svém kontě i přes svůj nízký věk několik významných českých i světových titulů v postojových disciplínách.

sipka Vyzvedni si vstupní bonus ZDE, za který si můžeš vsadit na MMA

Je evropským šampionem organizace WKN v kickboxu, českým i evropským šampionem organizace WMC v Muay-Thai a držitel světových titulů organizací IFMA a WAKO, pod kterou se stal i evropským šampionem. Nastupoval v nejprestižnější světové kickboxerské organizaci Glory, kde podepsal smlouvu teprve jako druhý Čech v historii. Následně se během koronavirového období naplno přesunul do MMA.

Matěj Peňáz věk, výška, rozpětí

Jeden z nejtalentovanějších zápasníků české bojové scény byl také úspěšným účastníkem projektu Oktagon Underground, kde dokázal ovládnout českou pyramidu a suverénně zvítězit v kategorii do 90 kilogramů. Do superfinále pro Vlastovi Čepovi pro zranění nenastoupil a od té doby se rozhořel jejich vzájemný osobní spor.

Matěj je 26letý fighter, který už na první pohled nahání hrůzu díky svoji výšce 192 cm a obrovskému rozpětí rukou. Na česko-slovenské scéně je považován za jednoho z nejlepších postojářů, a i proto si ho na sparingy často zve Jirka Procházka, který momentálně vévodí nadupané divizi polotěžkých vah UFC.

Matěj Peňáz vs. Matthew Bonner

Money se 27. ledna 2024 utkal během turnaje OKTAGON 52 v Newcastleu s nejtěžším soupeřem své dosavadní kariéry. V cestě za titulovou šancí Peňázovi stál bývalý šampion střední váhy Cage Warriors Matthew Bonner – extra nebezpečný komplexní zápasník.

Panovaly obavy, co se bude dít, jestliže se Bonnerovi podaří vzít Moneyho na zem, jenže k tomu nakonec vůbec nedošlo. Peňáz Bonnerovi ve druhém kole uštědřil tvrdý úder na spodek a připsal si tak cenné vítězství, zatímco Bonner zaznamenal svou první prohru TKO. Český talent si bezprostředně po výhře řekl o titulovou šanci.

Matěj Peňáz vs. Ole Magnor

Ještě před koncem roku si Peňáz v rámci ostravského turnaje podal norského bojovníka Oleho Magnora. Toho si diváci pamatují především z letní Štvanice, kde přejel Václava Mikuláška takovým způsobem, že to Babu Jagu přimělo ohlásit konec kariéry.

Matěj Peňáz si nicméně s norským bijcem poradil velmi snadno, jak se koneckonců od jednoho z největších českých talentů bojových sportů očekávalo. Moneymu stačilo přesně devětadvacet vteřin, aby Magnora knockoutoval.

Matěj Peňáz vs. Vlasto Čepo

Po takřka tříletém trashtalku mělo konečně dojít na souboj Matěje Peňáze s Vlastem Čepem. Vyostřený duel elitních bijců se měl uskutečnit na turnaji Oktagon 42 v Bratislavě v termínu 29. dubna 2023. Ani tentokrát ale na zápas bohužel nedošlo, jelikož si Matěj Peňáz zlomil ruku.

Podobná situace pak nastala při dalším pokusu před plánovaným opravným říjnovým termínem. Ten se nakonec také nekonal, protože Moneyho ruka ještě nebyla v dostatečné formě, aby s ní mohl jít do zápasu. Duel Čepo vs. Peňáz tedy stále visí ve vzduchu. Nicméně zatímco Money se vrátil do sedla a hned po návratu si připsal na konto výhru, Čepo se teď vzpamatovává z nečekané prohry s Polákem Wawrziniakem, která ho připravila o titulovou šanci.

MMA - sleduj průběh zápasu zde

Matěj Peňáz vs. Joel Dos Santos

Po neúspěšném pokusu získat UFC smlouvu se Matěj Peňáz vrátil před domácí fanoušky. Na turnaji Oktagon 38 v O2 Aréně čelil šikovnému brazilskému postojářovi Joelu Dos Santosovi.

Ten si v červnu 2022 poradil s Vlastem Čepem pod organizací DFN, následně v září ale nestačil na Andreje Kalašnika. Matěj Peňáz však učinil znovu ze zápasu opět rychlý proces a Santose tvrdě ukončil hned v prvním kole.

Matěj Peňáz vs. Sedriques Dumas - UFC (Dana White's Contender Series 2022)

Matěj Peňáz si díky skvělým výkonům v organizaci Oktagon MMA vysloužil pozvánku do Dana White's Contender Series, kde 30. srpna 2022 zabojoval o oficiální UFC smlouvu se Sedriquesem Dumasem z USA. Money se připravoval na kempu ve Švédsku, kde absolvoval již poslední přípravu před zápasem s Giovanni Mellilem v organizaci Oktagon.

Přestože byl v utkání Peňáz vs. Dumas český fighter výrazným kurzovým favoritem, samotný průběh střetnutí přinesl zcela opačný a pro české barvy nepříjemný výsledek. Peňáz si v tomto utkání nepohlídal nástup do zápasu a po necelé minutě musel odklepat gilotinu ve stoje. Video a detaily najdete zde.

Box: Matěj Peňáz vs. Alex Lohoré zrušeno

Naposledy pod organizací Oktagon se měl Matěj Peňáz představit na boxerském turnaji Oktagon Underground v O2 Areně. Jeho soupeřem měl být 21. května 2022 v klasickém boxu na 4x3 minuty Francouz Alex Lohoré. Tento zápas byl ohlášen jako jeden z posledních na kartě a "Money" byl velkým kurzovým favoritem.

Postoj Alexe Lohorého je na velice solidní úrovni, Peňáz je však v této disciplíně světovou extratřídou. Jeho tradičně velkou výhodou bude i větší rozpětí paží a v tomto případě i zkušenost s velkými rukavicemi. K tomuto měření sil ovšem nakonec nedošlo kvůli zdravotním problémům na straně Peňáze.

Matěj Peňáz vs. Giovanni Mellilo

Zřejmě dosud nejkvalitnější soupeř se postavil neporaženému Matěji Peňázovi na turnaji Oktagon 32 v Ostravě. Italský bojovník Giovanni Mellilo (14-6) se může pochlubit bohatou kariérou organizacích jako je Bellator, Cage Warriors, nebo ACA. V roce 2019 se dokonce utkal s legendární hvězdou Bellatoru Michaelem Pagem, byť inkasoval tvrdé KO v prvním kole.

Duel Peňáz vs. Mellilo byl zajímavým srovnáním dvou elitních postojářů. Už před zápasem bylo jasné, že vítězství může Peňáze katapultovat do TOP 5 střední divize organizace Oktagon, odkud je to už velmi blízko titulové šanci. Brněnský rodák se na tento duel připravoval ve Švédsku, kde podstupoval velmi kvalitní sparingy se světovou špičkou.

Právě Money od úvodních vteřin udával tempo zápasu, byl přesnější i tvrdší v kombinacích a výborně bránil pokusy o takedowny. S přibývajícím časem se Ital pokusil Peňáze rozhodit různými gesty, ale brněnský rodák nevybočil ze svého soustředění a díky dominantnímu výkonu si dokráčel pro vítězství na body.

Matěj Peňáz vs. Cheick Kone

Na turnaji Oktagon 30 prověřil rozjetý brněnský expres bojovník z Pobřeží Slonoviny Cheick Kone. Ten měl před utkáním v 38 letech na kontě 18 výher a 10 porážek, přičemž z posledních 7 zápasů hned 6x prohrál.

O další červené políčko do statistik tohoto bývalého šampiona největší britské organizace BAMA se postaral právě svěřenec Tomáše Hrona. Duel Peňáz vs. Kone nabídl fantastickou podívanou s dobrým koncem pro českého fightera! I on se ale v prvním kole ocitl v těžké situace poté, co ho soupeř přesně trefil pravým hákem. Peňáz ale nakonec Koneho knokautoval na začátku třetího kola a připsal svou pátou, a dosud nejcennější výhru MMA kariéry.

Matěj Peňáz vs. Mateusz Strzelczyk

Dalším soupeřem pro, v kleci prozatím hodně suverénního Matěje Peňáze, byl polský ranař Mateusz Strzelczyk. Ten se pokusil zastavit českého bojovníka na turnaji Oktagon 28 v pražské hale O2 Universum 25. 9. 2021.

Matěj ovšem znovu v utkání jasně dominoval a žádné překvapení nepřipustil. Díky jeho dlouhým rukou a pestrému postoji soupeře vůbec k ničemu nepustil. Polák Strzelczyk vydržel s Peňázem pouze necelé dvě minuty. Po tvrdém KO úderu se poroučel bezvládně k zemi a rozhodčí po chvíli duel ukončil.

Money si tak připsal další jednoznačné vítězství v prvním kole a stoupá žebříčkem střední váhy do 84 kilogramů stále výše!

Matěj Peňáz nedal znovu soupeři žádnou šanci a ukončil jej v prvním kole Foto: OKTAGON MMA

Matěj Peňáz vs. Carlos Graca

Matěj "Money" Peňáz se na turnaji Oktagon 24 utkal s Portugalcem Carlosem Gracou. Ten přijal zápas na poslední chvíli, jakožto vynikající striker a postojář. Právě tímto stylem je ale vyhlášený i brněnský rodák Peňáz, což v zápase jasně ukázal. Už po 40 vteřinách prvního kola svého soupeře dokonale uspal protaženou zadní a potvrdil, že i na poli MMA míří ve střední váhové divizi pořádně vysoko!

Matěj Peňáz a organizace Glory K-1

Po tom, co se Matěj Peňáz stal amatérským mistrem České Republiky v kickboxu i thajském boxu podepsal v roce 2018 lukrativní profesionální smlouvu s největší organizací v K-1 Glory. Tam si prozatím vede velmi dobře, ze 4 zápasů dokázal 3x zvítězit a navíc vždy KO. Jeho neskromným cílem je dosáhnout v Glory na titul, což žádný Čech nikdy předtím nedokázal. Mladý český zápasník má ale díky svým fyzickým i psychickým předpokladům skvěle našlápnuto této mety dosáhnout a stát se hvězdou světových rozměrů.

Matěj Peňáz a Oktagon Underground – MMA debut

Kvůli koronavirové krizi světová organizace Glory postupně zrušila všechny galavečery a tak přijal brněnský thajboxer nabídku organizace Oktagon. V projektu Oktagon Underground nastoupil, za specifických pravidel zvýhodňujících právě jeho silnou stránku – boj v postoji, ke své premiéře proti mladé MMA naději Matěji Hrkalovi. Matěj Peňáz v premiérovém MMA souboji nedal svému soupeři žádnou šanci a jasně zvítězil. Následně v pyramidě do 90 kg porazil Adama Dvořáčka a Jakuba Klaudu a postoupil do česko-slovenského superfinále o celkové vítězství a odměnu 8 tisíc EUR.

Přehled zápasů - Peňáz Matěj

Profesionální MMA kariéra
Výsl. Soupeř Kolo(čas) Způsob Událost Datum
Výhra Matthew Bonner 2 (4:43) TKO Oktagon 52 27.1.2024
Výhra Ole Magnor 1 (0:29) KO Oktagon 50 9.12.2023
Výhra Joel Dos Santos 1 (2:03) KO Oktagon 38 30.12.2022
Prohra Sedriques Dumas 1 (0:47) Submise DWCS 30.8.2022
Výhra Giovanni Mellilo 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 32 9.4.2021
Výhra Cheick Kone 3 (0:49) KO Oktagon 30 30.12.2021
Výhra Mateusz Strzelczyk 1 (1:47) KO Oktagon 28 25.9.2021
Výhra Carlos Graca 1 (0:40) KO Oktagon 24 29.5.2021
Výhra Romain Debienne 1 (4:00) TKO Oktagon 21 30.1.2021
Výhra Patrik Jevický 1 (2:48) KO/TKO
Oktagon 18 21.11.2020
Profesionální kariéra - Kickbox, Muay Thai
Výsl. Soupeř Kolo(čas) Způsob Událost Datum
Výhra Yassine Ahaggan 2 (1:06) vzdání Glory 70 Lyon 26.10.2019
Výhra Matthieu Ceva 1 (1:46) 3x počítán Glory 66 Paris 22.6.2019
Prohra Donovan Wisse 2 (2:49) KO - údery Glory 64 Strasbourg 9.3.2019
Výhra Mehdi Bouanane 2 (3:00) vzdání Glory 60 Lyon 20.10.2018
Výhra Andreas Gardasevic 3 (3:00) Rozhodnutí Fusion FN 18 20.4.2018
Výhra Mamadou Niakaté 3 (3:00) Rozhodnutí Fusion Fn 16 29.9.2017
Výhra Daniel Hromek 3 (3:00) Rozhodnutí Fusion FN 14 2.6.2017
Prohra Adrián Valentin 3 (3:00) Rozhodnutí Fusion FN 4 4.3.2016
Oktagon Underground
Výsl. Soupeř Kolo(čas) Způsob Událost Datum
Výhra Jakub Klauda 1 (0:30) KO/TKO Oktagon Underground 5 13.6.2020
Výhra Adam Dvořáček 3 (3:00) Rozhodnutí Oktagon Underground 3 30.5.2020
Výhra Matěj Hrkal 1 (3:00) KO/TKO Oktagon Underground 1 16.5.2020

Matěj Peňáz vs. Branislav Zuzák na Oktagonu 24

Matěj Peňáz měl před sebou další zápas v organizaci Oktagon. Český fighter s bilancí 2 výhry se ve třetím fightu měl původně utkat s Branislavem Zuzákem. Kvůli zdravotním problémům na straně Braňo Zuzáka se ale tento zápas neuskutečnil a Matěj se musel rychle adaptovat na nového soupeře.

Matěj Peňáz vs. Romain Debienne

Ve svém druhém vystoupení našel Matěj vítězný recept na Francouze Romaina Debienneho. Poprvé v profi MMA kariéře jsme měli možnost vidět Matěje v práci na zemi, kde udělal v posledním období velký výkonnostní pokrok. Zápas sice nezačal pro českého fightera úplně ideálně, díky svým zkušenostem a především síle pomyslné jazýčky na vahách otočil ve svůj prospěch a připsal si další výhru v 1. kole.

Matěj Peňáz vs. Patrik Jevický

Matěj MONEY Peňáz se nastoupil k profesionální premiéře v organizaci Oktagon MMA 21. listopadu 2020 a soupeřem mu byl na domácí půdě v pevnosti Brno Patrik Jevický. Peňáz v duelu zúročil svoji velkou výškovou převahu i zkušenosti a nedal soupeři sebemenší šanci. Výsledkem bylo technické KO na konci prvního kola. Tomu ovšem předcházela neuvěřitelná odolnost Patrika Jevického.

Matěj Money Peňáz vs Yassine Ahaggan a Donovan Wisse

V rámci 70. galavečera slavné organizace Glory se Matěj Peňáz utkal se zkušenějším a navíc domácím zápasníkem Ahagganem ve francouzském fotbalovém městě Lyon. Přestože si Peňáz odnesl ze zápasu zlomeninu nosu, dokázal díky kombinaci tvrdých úderů a low kicků svého soupeře ukončit ve 2. kole a připsal si dosud poslední vítězství v této prestižní organizaci. 64. vydání Glory naopak přineslo dosud jedinou porážku v nejlepší kickboxerské organizaci. Po poměrně vyrovnaném průběhu inkasoval ve druhém kole český zápasník několik přesných úderů a v březnu 2019 tak musel zkousnout premiérovou porážku mezi kickboxerskou elitou.

Matěj Peňáz Instagram, Facebook, Sherdog, Tapology

Přestože je Matěj „Money“ Peňáz velmi úspěšným bojovníkem, na sociálních sítích zatím nedosahuje takových čísel jako má například jeho tréninkový kolega a UFC zápasník Jiří „Denisa“ Procházka. Vzhledem k rychle stoupající hvězdě mladého všestranného bojovníka můžeme ale očekávat, že jeho dosah na instagramu a facebooku ještě poroste. Jeho profil najdeme také na největších webech o bojovém umění Sherdog a Tapology, kde se na úvodní fotografii pyšní svými titulovými pásy.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport nyní

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 300 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 300 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu

Matěj Peňáz předvedl na Oktagonu 24 parádní knockout Foto: OKTAGON MMA

1️⃣Kde momentálně zápasí Matěj Peňáz?

Matěj "Money" Peňáz se v současné době věnuje výhradně MMA. Právě v profesionálním smíšeném bojovém umění se koncem listopadu 2020 poprvé představil divákům v Oktagonu. Jak si vedl najdete v článku ZDE.

2️⃣Jaké jsou jeho dosavadní největší úspěchy kariéry?

Matěj posbíral ve své kariéře několik prestižních titulů a vysloužil si smlouvu v nejprestižnější kickboxerské organizaci Glory. Seznam jeho největších "zářezů" se dočtete uvnitř článku.

3️⃣V jaké váhové kategorii nastupuje Matěj Peňáz?

Matěj MONEY Peňáz momentálně vedle kickboxu nastupuje i v organizaci Oktagon MMA, kde čeří vody ve váhové kategorii do 84 kg. Více o jeho kariéře si přečti v článku.

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Ondřej Novotný, Patrik Kincl, Pavol Neruda

MMA organizace Oktagon - zápasníci, eventy a statistiky

Vše, co potřebujete vědět z dění okolo organizace Oktagon MMA ❤️ se dozvíte v tomto článku. Novinky, přehled turnajů i další zajímavosti ✔️...

Glory je nejslavnější kickboxerskou organizací

Organizace Glory - zápasníci, eventy a statistiky

Kickboxerská Glory je nejprestižnější organizací v K-1. ⭐ Aktuálně v ní působí dokonce i jeden Čech. Podívejte se na kompletní informace a...

Tomáš Hron

Tomáš Hron – profil a životopis legendárního kickboxera

Tomáš „Rattlesnake“ Hron 🐍 je naprostou špičkou české postojářské scény. Zápasník K1, který se jako historicky první Čech probojoval do...