Ivan Buchinger – profil a kariéra MMA zápasníka

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Fortuna

Ke vkladu až 6 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Ivan Buchinger je jedním z nejlepších MMA bojovníku česko-slovenské scény všech dob. Aktuální šampion lehké i pérové váhy v organizaci Oktagon. Fighter s neuvěřitelně bohatou kariérou. Seznamte se, tohle je rodák z Gabčíkova.

Životopis a začátky kariéry – Mezinárodní úspěchy
O titul s Barboríkem – O titul s Paradeiserem – 
Styl boje – Zápasové statistiky – 
Duel s McGregorem o titul - Kariéra v Oktagonu

Ivan Buchinger se stal prvním dvojnásobným šampionem organizace Oktagon Foto: OKTAGON MMA

Profil Ivan Buchinger
Jméno Ivan Buchinger
Narozen 14. 2. 1986, Gabčíkovo, Slovensko
Přezdívka Buki
Národnost Slovensko
Výška 175 cm
Váha 65 kg
Váhová kategorie pérová váha, lehká váha
Výhry v MMA 39 (8x KO/TKO, 24x submise, 6x rozhodnutí, 1x jiné)
Prohry v MMA 7 (4x KO/TKO, 3x rozhodnutí)
Tým Spartakus Fight Team, Team MMA Spirit, IFC Gabčíkovo
Trenér Attila Végh, Marián Nagy, Niels Schlägel

Vsaďte si na bojové sporty u Tipsportu s bonusem 500 Kč zdarma

Ivan Buchinger a začátky kariéry

Rodák Z Gabčíkova na Slovensku začal svoji karéru v bojových sportech v řecko-římském zápase. Toto odvětví položilo základy jeho skvělému umění boje na zemi a wrestlingu, které se v pozdějších fázích kariéry staly jeho nejsilnější stránkou. Poté co řecko-římský zápas prakticky zaniknul, zahlédl Buchinger smíšené bojové umění v televizi a okamžitě věděl, že se tímto směrem bude ubírat.

sipka Klikněte ZDE a vsaďte si na atraktivní MMA zápasy s bonusem zdarma za registraci

K MMA se dostal v poměrně pokročilém věku, ve svých 22 letech, spolu s Attilou Véghem začínal sledováním videí na YouTube, přesto dosáhl v tomto sportu několika obdivuhodných milníků.

Ivan Buchinger životopis

K prvnímu profesionálnímu zápasu nastoupil Buchinger v už roce 2008 a ve své premiéře byl úspěšný. S přibývajícími zápasy jeho hvězda stoupala, třebaže bylo tehdy MMA mnohem méně populární a propagované. Momentálně má na svém kontě neuvěřitelných 39 vítězství a pouze 7 porážek. Hned 33 zápasů ukončil před časovým limitem.

Ivan Buchinger si svými výkony v pérové váze vysloužil smlouvy v několika předních evropských organizací a všude zanechal velmi výraznou stopu. I proto ho řadíme vedle Karlose Vémoly a Attily Végha k největším průkopníkům smíšených bojových umění na Slovensku i v Česku. V očích mnoha odborníků zůstávají jeho výsledky na absolutním vrcholu a není pochyb o tom, že je jedním z nejlepších zápasníků domácí scény všech dob. "Buki" je také pravděpodobně nejvíce nedoceněným bojovníkem u nás.

Ivan Buchinger vs. Losene Keita

Hlavní zápas turnaje Oktagon 33 nabídne bitvu Buchinger vs. Keita. Souboj legendy domácí scény s o generaci mladším a dosud neporaženým "Černým panterem" se uskuteční poprvé mimo hranice Česka a Slovenska.

Oba borci si to totiž 4. června rozdají v ikonické Festhalle ve Frankfurtu v Německu, kde Buchinger v minulosti dlouhé roky trénoval a zdejší město tak dobře zná. Bukiho čeká první obhajoba titulu lehké váhy organizace Oktagon a nutno říci, že Keita představuje skutečně velkou hrozbu. Přesto jde ostřílený slovenský BJJ specialista do zápasu v roli jasného kurzového favorita. Bude dominovat i v samotném utkání?

MMA - sleduj průběh zápasu zde

Ivan Buchinger vs. Vojto Barborík

Turnaj Oktagon 27, který se odehrál 11. 9. 2021 v Bratislavě, svedl proti sobě pravděpodobně nejlepší grapplery česko-slovenské MMA scény! Aktuální šampion lehé váhy organizace Oktagon, Ivan Buchinger, čelil v zápase o titul pérové váhy Vojto Barboríkovi z bratislavského týmu OFA.

Titulový duel na 5 kol o další pás do sbírky byl pro Ivana obrovskou motivací. Jeho souboj se 7 let neporaženým Barboríkem splnil veškerá očekávání a vstoupil do dějin organizace Oktagon, jako jeden z nejlepších a nejemotivnějších zápasů.

Ivan v utkání předvedl fantastický box a několikrát výrazně otřásl skvěle připraveným Vojto Barboríkem. Ten dokázal eliminovat všechny Bukiho snahy o submisi, v postoji ale zdaleka nebyl tolik přesný.

Neskutečný 5kolový duel nakonec dospěl až k bodovému vyústění, které jednoznačným způsobem ovládl Ivan Buchinger, čímž se stal vůbec prvním zápasníkem, který v Oktagonu drží dva tituly současně.

Bezprostředně po vyhlášení dokonce neváhal vyzvat šampiona velterové divize David Kozmu. Tento zápas se ale kvůli pozdějším zdravotním problémům na straně Bukiho neuskutečnil. Dodejme, že Barborík před zápasem nezvládl shodit potřebnou váhu a do utkání šel s vědomím, že se nemohl stát šampionem. Přesto předvedl vynikající výkon a na Ivana jen těsně nestačil. Na celý zápas se podívejte tady.

Ivan Buchinger a úspěchy (Cage Warriors, M-1, XFN, KSW)

První velkou organizací, ve které dostal šanci ukázat svůj talent byla organizace Cage Warriors. Ještě před tím ale zápasil v organizacích v Maďarsku či Ázerbajdžánu, kam se vydal po suverénních výkonech v rodném Slovensku (Heroes Gate). Ve zmíněné Cage Warriors působil od roku 2012 a zažil zde několik skvělých zápasů, včetně vítězné titulové bitvy se Stevie Rayem, kterého dokázal na konci 4. kola uškrtit. Ivan je mimochodem specialistou na boje v šampionských kolech. Do 4., nebo 5. kola se v zápasech dostal hned 6x.

Následovala úspěšná obhajoba pásu a v roce 2014 přestup do další významné organizace, ruské M-1 Global, která se rovněž řadí mezi TOP světové MMA organizace. I tady se ve svém druhém zápase stal šampionem (v muší váze) a následně dokázal pás obhájit. O ten přišel až v roce 2016, když byl knockoutován v prvním kole domácím Magomedem Idrisovem.

Titul v muší váze zopakoval Buchinger znovu v roce 2018, tentokrát však na domácí scéně. Pod organizací XFN porazil bývalého šampiona KSW Litevce Sergeje Grecicha a následně si poradil i s veteránem Alexeyem Oleinikem, na kterého naopak nemá dobré vzpomínky bojovník a UFC veterán Viktor Pešta, který momentálně zápasí v Oktagonu.

V červenci 2019 se Buchingerovi naskytla nevídaná a obrovská šance, když dostal šanci bez předchozí účasti zabojovat o titul největší evropské organizace KSW. V ostře sledovaném zápase nakonec prohrál na body s francouzskou hvězdou Salahdinem Parnassem. V zápase ale ukázal velké srdce a inkasoval velké množství úderů.

Dodejme, že v dobách Buchingerových titulů byly jak Cage Warriors, tak M-1 Global na absolutním vrcholu slávy, což už dnes tolik neplatí. O této skutečnosti vypovídá i fakt, že právě těmto značkám dal Ivan před lety přednost před tehdy teprve se rozvíjející UFC.

Největší úspěchy kariéry Ivana Buchingera přehledně:

  • ☝ Dvojnásobný šampion Oktagon
  • ☝ Šampion Cage Warriors
  • ☝ Šampion M-1 Global
  • ☝ Šampion XFN
  • ☝ Titulový vyzyvatel KSW
  • ☝ 5x mistr světa WKF
  • ☝ Zápas s Conorem McGregorem v CW

Ivan Buchinger vs. Ronald Paradeiser

V rámci nesmírně nabité zápasové karty turnaje Oktagon 21 se Ivan Buchinger utkal 30. ledna o titul lehké váhy organizace Oktagon. Soupeřem mu byl Rony Paradeiser, který si o titulový zápas řekl skvělými výkony, zejména v poslední době. Souboj generací vyzněl jednoznačně lépe pro Ivana Buchingera, který Paradeisera dokázal uškrtit už v prvním kole a po zásluze se stal šampionem.

Ivan Buchinger uškrtil Ronalda Paradeisera a získal titul Foto: OKTAGON MMA

Dodejme, že pás pro šampiona lehké váhy byl k mání poté, co jeho poslední držitel, Polák Mateusz Legierski přijal novou výzvu v organizaci KSW. Ivan Buchinger si připsal 24. vítěznou submisi a potvrdil svoji světovou extratřídu.

Ivan Buchinger vs. Piotr Niedzielski

Ivan Buchinger se měl v odložené premiéře poprvé představit na domácí scéně 30. prosince 2020 v rámci jubilejního turnaje Oktagon 20.

Bukiho do akce ovšem znovu nepustila zdravotní indispozice a zápas se tak neuskutečnil. Důvodem bylo poranění oka, které Ivan Buchinger utrpěl na  tréninku těsně před Vánoci. Původně chtěl do zápasu i tak nastoupit, zranění se ovšem zkomplikovalo a přidaly se i vysoké teploty.

Ivan Buchinger MMA – mistr submisí (styl boje)

Jestli něco Ivana Buchingera výstižně charakterizuje pak je to jeho fenomenální boj na zemi, ve kterém patřil svého času k nejlepším bojovníkům Evropy a stále má tuto disciplínu suverénně nejsilnější. Považte, hned 24 výher z dosavadních 38 zápasů dosáhl donucením (submisí) a zároveň nikdy tímto způsobem v kariéře neprohrál. Mezi jeho nejoblíbenější techniky patří Rear Naked Choke a D´arce Choke.

Promotér Ondřej Novotný o něm s lehkou nadsázkou říká, že je jako "dieselový motor", který se postupem času a kol teprve zahřívá. V duelu s Paradeiserem ale předvedl pravý opak.

Ivan Buchinger přehled zápasů – all fights (full stats)

Profesionální MMA kariéra
Výsl. Soupeř Kolo(čas) Způsob Událost Datum
Losene Keita Oktagon 33 4.6.2022
Výhra Vojto Barborík 5 (5:00) rozhodnutí Oktagon 27 11.9.2021
Výhra Ronald Paradeiser 1 (2:29)
submise Oktagon 21 30.1.2021
Prohra Salahdine Parnasse 5 (5:00) rozhodnutí KSW 52 7.12.2019
Výhra Roman Golovinov 1 (1:47 submise CFS 26.10.2019
Výhra Alexey Oleinik 1 (1:50) submise PFN 27.6.2019
Výhra Sergej Grecicho 4 (4:11) submise XFN 15 27.12.2018
Výhra Jaroslav Pokorný 2 submise XFN 11 28.6.2018
Výhra Andrey Krasnikov 2 (2:54) submise M-1 Challenge 89 10.3.2018
Prohra Khamzat Dalgiev 1 (2:35) KO M-1 Challenge 86 24.11.2017
Výhra Timur Nagibin 4 (3:24) submise M-1 Challenge 80 15.6.2017
Prohra Magomed Idrisov 1 (3:20) KO M-1 Challenge 73 9.12.2016
Výhra Mikhail Korobkov 1 (4:41) submise M-1 Challenge 67 4.6.2016
Výhra Mansour Barnaoui 5 (5:00) rozhodnutí M-1 Challenge 62
10.10.2015
Výhra Aliyar  Sarkerov 2 (1:54) TKO M-1 Global - M - 1 Challenge 56 10.4.2015
Výhra Tural Ragimov 4 (4:34) TKO M-1 Challenge 52 17.10.2014
Výhra Mikhail Malyutin 3 (5:00) rozhodnutí M-1 Challenge 50 15.8.2014
Výhra Sergey Golyaev 1 (3:14) submise M-1 Global - M - 1 Challenge 47 4.4.2014
Výhra Steven Ray 4 (3:43) submise CWFC 63 31.12.2013
Výhra Mick Sinclair 2 (1:59) submise CWFC 60 5.10.2013
Výhra Dzhamal Magomedov 3 (1:42) submise CWFC 58 24.8.2013
Výhra Jason Ball 3 (5:00) rozhodnutí CWFC 54 4.5.2013
Prohra Conor McGregor 1 (3:40) KO CWFC 51 31.12.2012
Výhra Tamas Ladi 1 (1:38) TKO KFG 9.6.2012
Výhra Diego Gonzalez 2 (1:30) TKO CWFC Fight Night 6 24.5.2012
Výhra Ioan Maftei 1 (0:45) submise HG 7 19.4.2012
Prohra Anton Kuivanen 3 (5:00) rozhodnutí Cage 15 29.4.2011
Výhra Maratbek Kalabekov 3 (5:00) rozhodnutí HG 3 24.3.2011
Výhra Jarkko Latomaki 1 (3:23) submise Cage 14 20.11.2010
Výhra Magomedrasul Khasbulaev 2 (4:09) submise HG 2 21.10.2010
Výhra Szymon Walaszek - submise DG 9 2.10.2010
Výhra Gamor Gorbitz 1 (3:01) submise PK 19.6.2010
Výhra Daniel Kmegy 1 (3:30) submise
PK 19.6.2010
Prohra Sergey Golyaev 1 (0:20) KO APF 22.5.2010
Prohra Akira Corassani 3 (5:00) rozhodnutí BOB 2 12.12.2009
Výhra Zvonimir Brala 1 (0:53) KO NOF 31.10.2009
Výhra Jetmir Emruli 1 (0:32) submise KOTR 16.10.2009
Výhra Vladimir Zenin 3 (5:00) rozhodnutí HC 4 20.9.2009
Výhra Michal Elsner 1 (1:30) submise FSC 3 30.4.2009
Výhra Ric Schreiter 1 (1:26) TKO FFC 25.4.2009
Výhra Jesse-Bjorn Buckler - submise FCB 13 5.4.2009
Výhra Rasmus Bendtsen 2 (2:05) TKO HC 3 29.3.2009
Výhra Laszo Forro - submise VT -Vendetta 15.3.2009
Výhra Radek Vermirovsky 1 submise FSC 2 10.11.2008
Výhra Mairbek Taisumov 2 (3:12) submise HC 2 19.10.2008
Výhra Istvan Racz 1 (3:04) TKO TFC 20.8.2008
Výhra Ivan Rodrigues Gutierrez - - FSC 1 2.6.2008

Ivan Buchinger UFC

Ačkoliv dosáhl Buchinger ve své fantastické kariéře několika obrovských úspěchů a nesmazatelně se zapsal do historie, do nejslavnější organizace UFC se nedostal. Důvod je ale poměrně prostý a už jsme ho naznačili výše v článku. V době, kdy Ivan Buchinger sbíral jeden úspěch za druhým, patřili tehdejší organizace, kde bojoval, k nejlepším na světě a on necítil potřebu přestupovat (a finančně si pohoršit) v jiné organizaci. Tehdy považoval podle svých slov toto rozhodnutí za správné, nicméně se nechal slyšet, že kdyby přišla nabídka od UFC znovu, určitě by neváhal.

Ivan Buchinger vs. Conor McGregor

Ivan „Buki“ Buchinger patří k těm bojovníkům, kteří ve své kariéře měli to velké štěstí postavit se v kleci slavnému bojovníkovi Conoru McGregorovi. Stalo se tak poslední den roku 2012 v rámci prvního pokusu získat titulový pás pérové váhy anglické organizace Cage Warriors. Bývalý šampion dvou váhových kategoriích UFC byl po celý duel jasně lepší a držel otěže zápasu pěvně ve svých rukou. Kontroverzní Ir Buchingera knockoutoval ve druhé polovině prvního kola a po tomto zápase přestoupil do UFC vstříc své hvězdné kariéře.

Ivan Buchinger Oktagon MMA

V roce 2020 jsme Vás informovali o podpisu smlouvy mezi Ivanem Buchingerem a Oktagonem MMA. Stalo se tak nedlouho poté, co se Buchingerovým manažerem stal jeho velký kamarád Attila Végh a jeho domovským místem vyhlášený Spartakus Fight Gym pod vedením právě vítěze zápasu století.

Promotéři a majitelé Ondřej Novotný s Pavolem Nerudou zároveň o příchod Ivana Buchingera do největší česko-slovenské organizace dlouho stály a ten tak stojí na prahu nové výzvy.

Ivan Buchinger zajímavosti

Buchinger prošel v kariéře hned několika Gymy, ať už to byl rodný EFC Gabčíkovo, OFA Bratislava, či pravděpodobně nejlepší německý Gym MMA Spirit Frankfurt a slovenský SFG Trnava.

Aktuálně má střídavé starty v polské KSW a Oktagon MMA podobně jako například šampion lehké váhy v Oktagonu Mateusz Legierski. V Oktagonu by měl nastupovat v lehké váze, takže s polským zápasníkem teoreticky v budoucnu může změřit síly.

Ivan Buchinger má syna, kterého ale podle svých slov k MMA nevede a raději by ho viděl v některém z jiných sportovních odvětví.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport a získej bonus 500 Kč jen za registraci

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 500 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 500 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu

Ivan Buchinger Twitter, Facebook, Instagram

Jak sám Buchinger přiznává, většinu své bohaté zápasnické kariéry strávil v zahraničí a také proto se v roce 2020 rozhodl podepsat Oktagonu. Zápasy na domácí scéně by mohly výrazně zahýbat jeho čísly na sociálních sítích. Momentálně ho na Instagramu sleduje přes 60 tisíc fanoušků, což je podobné číslo jaké má například Václav Baba Jaga Mikulášek, který je teď také v popředí zájmu. Buchingerův profil najdeme také na sociální síť Facebook a Twitter, kde ale není tolik aktivní.

Ivan Buchinger sherdog, tapology

Záznamy a statistiky slovenského fightera najdete také na největších MMA webech Sherdog a Tapology. Najdete zde i doplňující informace o jednotlivých zápase a eventech.

1️⃣Jaké jsou největší úspěchy Ivana Buchingera v MMA?

Ivan Buki Buchinger je aktuálním šampionem lehké a pérové váhy organizace Oktagon a zároveň je to bývalý šampion pérové váhy Cage Warriors, XFN a M-1. Je považován za legendu česko-slovenské bojové scény. Na jeho fantastickou kariéru se podívejte v tomto článku.

2️⃣V jaké nastupuje organizaci a váhové kategorii?

V říjnu 2020 podepsal smlouvu s organizací Oktagon MMA, kde v úvodním zápase připnul titulový pás lehké váhy proti Ronaldu Paradeiserovi. Na zápasové VIDEO se podívej ZDE.

3️⃣Kdy bude mít Buchinger zápas?

Ivan bude na turnaji Oktagon 33 ve Frankfurtu čelit neporaženému Losene Keitovi. Ve hře bude titul lehké váhy. Vše důležité k tomuto zápasu najdeš uvnitř článku ZDE

4️⃣Kde trénuje Ivan Buchinger?

Legendární Buki se momentálně připravuje ve Spartakus Fight Gym pod vedením trenéra a kamaráda Attily Végha. Zároveň jezdí na kempy do německého Frankfurtu a taktéž trénuje v rodném Gabčíkově.

Ivan Buki Buchinger se stal na Oktagonu 21 šampionem lehké váhy Foto: OKTAGON MMA

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Karlos Terminátor Vémola

Karlos Terminátor Vémola - životopis a zápasy MMA bojovníka

Karlos Terminátor Vémola ✨ je jeden z nejvýraznějších českých MMA bojovníků historie i současnosti. Jako první Čech bojoval ve slavné UFC...

Gábor Boráros bojuje v organizaci Oktagon

Gábor Boráros – profil a zápasy bojovníka MMA

Gábor Boráros je populární slovenský zápasník 🤼, historicky první šampion Oktagon Výzvy ☝. Jeho kariéra i osobní život nepřestávají...

Lajoš Klein je známý svými brutálními kopy

Ľudovít Lajoš Klein - profil a zápasy MMA bojovníka

Ľudovít Klein 🧨 je zápasník MMA, který jako první Slovák v historii podepsal smlouvu se slavnou UFC.⚡ Ve své premiéře v nejprestižnější...