Mateusz Legierski – profil a statistiky bojovníka MMA

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 1 000 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Fortuna

Ke vkladu až 6 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

První zahraniční šampion česko-slovenské organizace Oktagon. To je mladá polská hvězda lehké váhy Mateusz Legierski, který ve své profesionální kariéře ještě nepoznal hořkost porážky.

Životopis a začátky kariéry - Titulový zápas - První pozvánka do Oktagonu - Statistiky - Přestup do KSW - Zajímavosti, sociální sítě

Mateusz Legierski je šampionem Oktagonu v lehké váze Foto: Instagram/mateuszlegierski

Profil Mateusz Legierski
Jméno Mateusz Legierski
Narozen 23. 7. 1996, Koňákov, Polsko
Přezdívka Dynamit
Národnost Polská
Výška 178 cm
Váha 70 kg
Váhová kategorie Lehká váha
Výhry v MMA 6 (4x TKO, KO; 1x submise, 1x rozhodnutí)
Prohry v MMA 0
Tým Octagon Team

Vsaďte si na bojové sporty u Tipsportu s bonusem 500 Kč zdarma

Mateusz Legierski životopis a začátky kariéry

Umění bojových sportů přitahovalo Mateusze už od raného dětství a proto se chtěl ihned vrhnout na dráhu MMA zápasníka. Přestože neměl zdaleka ideální podmínky a prostory pro trénování, touha stát se co nejdříve profesionálním bojovníkem v něm stále sílila.

Když přešel v 16 letech na školu do Těšína, dostal se pod křídla trenéra Oktagonu Michala Mankiewicze. Ten zastával názor, že zápasnici potřebují setrvat mezi amatéry co nejdéle, což se příliš neslučovalo s plány Mateusze se MMA živit, co nejdříve. Zpětně to však hodnotí jako správný krok, díky kterému přešel mezi profesionály o dost připravenější a i proto sklízí úspěchy. sipka Klikněte ZDE a sázejte na zápasy MMA s bonusem zdarma

Mezi amatéry nakonec podle dostupných zdrojů strávil 5 let a během 12 zápasů pouze jedinkrát prohrál. Podle jeho vlastních slov ale odbojoval na amatérské úrovni přes 60 duelů a několikrát vyhrál polský šampionát. Ten vyhrál také v kickboxu a stal se rovněž polským šampioném v brazilském Jiu-Jitsu, což mu poskytlo ideální základy pro komplexnost boje v MMA.

MMA - sleduj průběh zápasu zde

Mateusz Legierski vs. Miroslav Štrbák o titul lehké váhy

V dosud největším zápase kariéry se Mateusz Legierski utkal o titul lehké váhy organizace Oktagon s Miroslavem Štrbákem. Ten v rámci titulových bitev do té chvíle nikdy nezaváhal, což změnil právě polský fighter. V zápase oba borci předvedli neskutečný výkon a k vidění bylo plných 5 kol vyrovnaného boje. Zatímco na začátku měl převahu slovenský borec, závěrečná kola patřila Legierskemu, jehož taktika rozložená do všech 5 kol slavila úspěch. Na jeho vítězství jednomyslným rozhodnutím rozhodčích se podívejte v tomto videu.

První zápas v organizaci Oktagon

Premiérová pozvánka do MMA organizace Oktagon přišla jako blesk z čistého nebe a navíc den před plánovaným galavečerem. Legierski vědom si prestiže největší česko-slovenské organizace, navzdory nepříliš dobrému rozpoložení a připravenosti se zápasem souhlasil a 16. března 2019 porazil po sérii tvrdých úderů na konci prvního kola Michala Konráda.

Mateusz Legierski přehled zápasů – all fights

Profesionální MMA kariéra
Výsl. Soupeř Kolo(čas) Způsob Událost Datum
Výhra Miroslav Štrbák 5 (3:00) Rozhodnutí Oktagon Prime 3 15.2.2020
Výhra Jakub Bahník 1 (1:46) KO Oktagon 15: Végh vs. Vémola 9.11.2019
Výhra Ronald Paradaiser 2 (1:41) TKO Oktagon 12 8.6.2019
Výhra Michal Konrád 1 (4:47) TKO Oktagon 11 16.3.2019
Výhra Konrad Furmanek 1 (3:00) Submise MTC 9 - Welcome to Hell 27.10.2018
Výhra Kamil Czyzewski 2 (3:00) TKO PLMMA 76 - MMA Cup 11 22.9.2018
Amatérská MMA kariéra
Výhra Pawel Szkiladz 3 (3:00) Rozhodnutí MMA Cup 9 - Cage of Heroes One 11.1.2017
Výhra Marek Karas 1 (1:53) Submise VFCL 3 - Victory Fighting Championship League 3 30.12.2016
Prohra Damian Bielecki 1 (1:28) Submise ALMMA 122 20.11.2016
Remíza Bartosz Strzala 3 (3:00 Remíza PLMMA 61 /AFC 5 - Bytom 5.12.2015
Výhra Ondrej Smidriak 1 (1:01) TKO Charge MMA - 1st Adolf Bolko Kantor Memorial 9.5.2015
Výhra Nicolas Depta 1 (1:45) Submise Iron Cage Warriors MMA 2 21.3.2015
Výhra Michal Oporzadek 1 (0:46) Submise ALMMA 62: Puchar Górnego Slaska 22.6.2014
Výhra Tomasz Sinkowski 3 (3:00) Rozhodnutí ALMMA 62: Puchar Górnego Slaska 22.6.2014
Výhra Adam Szczecina 1 (1:53) Submise ALMMA 62: Puchar Górnego Slaska 22.6.2014
Výhra Radoslaw Kozdrach 1 (1:11) Submise ALMMA 62: Puchar Górnego Slaska 22.6.2014
Výhra Kamil Mosgalik 2 (0:30) TKO Adrenalina Fight - First Strike 21.9.2013

Mateusz Legierski vs. Ronald Paradeiser

V pořadí druhým zápasem pod hlavičkou Oktagonu byla bitva se slovenským fighterem Ronaldem Paradaiserem, který v hlavním zápase Oktagonu 16 vyzve na konci září 2020 Karola Ryšavého. Legierski k překvapení všech „Ronyho“ porazil hlavně díky přesnému háku ze druhého kola a připsal si na své konto velmi cenné vítězství na cestě za titulovým zápasem (pozdější duel se Štrbákem).

Mateusz Legierski vs. Jakub Bahník

Další vítězství si vycházející hvězda lehké váhy připsala proti Jakubu Bahníkovi. Toho dokázal Legierski „vypnout“ po necelých dvou minutách boje a znovu potvrdil, že má na jeho váhu neskutečnou ránu a zcela po zásluze se mu přezdívá "Dynamit".

Mateusz Legierski a smlouva s KSW

Prakticky za nedlouho po zisku titulového pásu přišla nabídka od největší evropské organizace KSW. Vzhledem k nadstandartním vztahům, které panují mezi Oktagonem a polskou MMA organizací bylo Legierskimu umožněno nastupovat v obou organizacích a může tak v budoucnu obhajovat titul lehké váhy. Po této dohodě Legierski přestoupil do KSW na konci května a podepsal zde smlouvu. Kvůli nemoci muselo ale jeho plánovaný zápas s Romanem Szymanskim KSW prozatím odložit.

sipka Na kalendář MMA akcí v Česku i ve světě se podívejte ZDE

Majitel KSW Martin Lewandowski, který je zároveň jmenovcem špičkového fotbalového útočníka hrajícího německou Bundesligu se nechal slyšet, že nepochybuje o velké kariéře polského bojovníka, který by měl podle něj i mnohých expertů patřit k nejlepším zápasníkům této divize a v budoucnu by měl zápasit o milionové bonusy.

Mateusz Legierski facebook, twitter, instagram, tapology, sherdog

I přes obrovský úspěch v podobě zisku titulového pásu je kariéra Mateusz Legierskiho teprve na začátku. Stejně tak počet jeho fanoušků na sociálních sítích prozatím nedosahuje vysokých čísel. Podle slov promotéra Ondřeje Novotného je ale veškeré dění kolem MMA spojené právě s marketingem a spravováním konkrétních sociálních sítí. Proto i na profilu polského zápasníka je k vidění řada věcí z příprav, či soukromého života – tedy to, co jeho fanoušky nejvíce zajímá.

Jeho profil najdeme také na největších MMA webech Sherdog a Tapology, kde prozatím delší výčet jeho zápasů tvoří amatérská část jeho kariéry. To by se však vzhledem k jeho skvělým výkonům mělo časem změnit a ve hře i přechod do slavné UFC.

sipka ZDE se podívejte na profil dalšího polského bojovníka Krzysztofa Jotka

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Fortuna

FORTUNA - získej bonus až 6 000 Kč + 300 Kč

Vyber si z široké nabídky sázkových příležitostí. Zaregistruj se online a získej 300 Kč zdarma za ověření účtu a bonus až 6 000 Kč ke vkladu.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Fortuny

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.