Lucie Pudilová – životopis, statistiky a zápasy MMA bojovnice

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 1 000 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Fortuna

Ke vkladu až 6 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Lucie Pudilová se jako první česká bojovnice probojovala do slavné UFC. Po angažmá v organizaci Oktagon, kde úspěšně restartovala svou kariéru, se do nejprestižnější světové organizace dokázala vrátit.

Trenér a váhová kategorie – Oktagon MMA – 
Kariéra v UFC – Přehled zápasů
Sociální sítě a zajímavosti

Lucie Pudilová Foto: Profimedia

Profil Lucie Pudilová
Jméno Lucie Pudilová
Narozena 13. června 1994, Příbram, Česká republika
Přezdívka -
Bydliště Příbram, Česká republika
Národnost Česká
Výška 173 cm
Váha 61 kg
Váhová kategorie Bantamová váha
Výhry v MMA 14 - 3x KO/TKO, 2x donucení, 9x rozhodnutí
Prohry v MMA 7 (1x donucení, 6x rozhodnutí)
Tým KBC Příbram, OFA Bratislava, SBG Irsko
Hlavní trenér Ladislav Erdélyi, Ilja Škondrič, John Kavanagh, Jacqueline Almeida

Vsaďte si na bojové sporty u Tipsportu s bonusem 500 Kč zdarma

Lucie Pudilová MMA

Lucie Pudilová je první Češkou, která dostala šanci zápasit v organizaci UFC. Lucie se narodila 13. června 1994 v Příbrami, kde převážnou část kariéry trénovala pod vedením trenéra Ladislava Erdélyiho.

Jejími dalšími tréninkovými místy byly bratislavská Octagon Fighting Academy (OFA) trenéra Ilji Škondriče a nově také slavný irský gym SBG trenéra Johna Kavanagha. Ten dříve úzce spolupracoval se slavným Conorem McGregorem. I díky tomuto spojení se Lucie dokázala po skvělých výsledcích do nejlepší světové organizace vrátit.

sipka Vsaďte si na bojové sporty s parádním bonusem za registraci zdarma ZDE

Lucie Pudilová výška a váhová kategorie

Lucie Pudilové měří 173 cm a váží 61 kg. Svou kariéru v MMA odstartovala v bantamové váze, kde ve které také získala své největší úspěchy (šampiónka GCF). V minulosti si ale také občas odskočila do muší váhy. Tak tomu bylo například když se odehrál galavečer UFC v Praze v roce 2019. V poslední době ovšem preferuje těžší divize.

Lucie Pudilova Oktagon MMA

V říjnu 2020 podepsala nejslavnější česká bojovnice smlouvu s česko-slovenskou organizací Oktagon a její debut se uskutečnil 5. prosince 2020 proti Švédce Holm. I přes kolaps jejího trenéra těsně před zápasem se Lucie dokázala zkoncentrovat a utnout čtyřzápasovou sérii porážek, ještě z dob působení v UFC.

Její další soupeřku Martu Waliczek nejprve do zápasu nepustila nemoc, nakonec se ale ostře sledovaný zápas Lucie Pudilové s Martou Waliczek přeci jen uskutečnil později. Konkrétně to bylo 30. ledna 2021 a pro českou fighterku znamenal druhou výhru v řadě. Následně si poradila i s nebezpečnou finskou zápasnicí Maiju Suotama. Stejně jako v předcházejících dvou duelech brala výhru na body.

Spanilou jízdu Lucie Pudilové v Oktagonu ukončila na pražské Štvanici Talita Bernardo, která rodačku z Příbrami díky dominanci na zemi porazila na body a připravila ji jedinou porážku v organizaci Oktagon MMA.

Lucie Pudilová vs. Joselyne Edwards

Na UFC Fight Night v Kansasu se Pudilová střetne s Joselyne Edwards. Druhý zápas po návratu do UFC bude v sobotu 15. dubna nesmírně zajímavý i z toho důvodu, že půjde o srovnání dvou majitelek fialového pásu v BJJ a velmi dobrých postojářek. Edwards navíc, stejně jako Pudilová, slavila v posledním zápase vítězství. Jak to dopadne tentokrát?

MMA - sleduj průběh zápasu zde

Návrat do UFC: Lucie Pudilová vs. Yanan Wu

Lucie Pudilová v první polovině roku 2022 oznámila poměrně překvapivý, avšak zasloužený návrat do organizace UFC. Její comeback se odehrál 20. srpna 2022 na ostře sledovaném turnaji UFC 278, kterému vévodila titulová bitva Kamaru Usman vs. Leon Edwards 2.

Pudilová se utkala s čínskou zápasnicí Yanan Wu, což je komplexní typ fighterky, které se ale mezi světovou elitou vůbec nedaří. Z pěti zápasů si toho času připsala čtyři porážky, a tak byl pro ni souboji s Lucii Pudilovou duel o setrvání v nejsledovanější světové lize.

Sebevědomá a dobře naladěná česká zápasnice ale od začátku zápasu dominovala a šla si jasně za vítězstvím. Ve druhém kole vzala soupeřku na zem díky povedenému takedownu a poté ji tvrdými lokty ukončila TKO. Po 6 letech si připsala výhru před časovým limitem a hlavně úspěšně zvládla svůj návrat do UFC.

Lucie Pudilová vs. Caroline Yariwake

Poslední soupeřkou Lucie Pudilové v Oktagonu byla 9. dubna 2022 na turnaji Oktagon 32 majitelka černého pásu v BJJ, Caroline Yariwake (9-3). Zkušená 34letá Brazilka nikdy neprohrála před časovým limitem a 8 z 9 soupeřek naopak sama dokázala ukončit. V ostrém zápase se však před tímto duelem neukázala téměř 3 roky.

Celý zápas se odehrával v postoji, kde Lucie tradičně velmi dobře pracovala přední rukou (jabem) a nedovolila tak soupeřce zkrátit vzdálenost a pokusit se o takedown. Přesto přišla v prvním kole pro českou bojovnici nepříjemná komplikace, když si při jednom z úderů nalomila kost v pravé ruce a další průběh zápasu musela absolvovat s tímto zraněním.

Na jejím další přesvědčivém vítězství na body to ale nic nezměnilo, svůj velmi dobrý výkon korunovala v posledních vteřinách zápasu, kdy sama doručila takedown a definitivně tím rozhodla o cenném skalpu brazilské soupeřky, která v zápase ukázala velkou odolnost a snesla opravdu velké množství signifikantních úderů Pudilové.

Lucie Pudilová vs. Priscila De Souza zrušeno

Na galavečeru Oktagon 31, který se uskutečnil 26. února 2022 v pražské O2 Areně, měla jít do akce i nejznámější česká bojovnice Lucie Pudilová. Ta se měla původně utkat s Olgou Rubin z Izraele. Nešťastné zranění na straně zahraniční soupeřky ale přihrálo Lucii do cesty novou soupeřku.

Ani s touto bojovnicí se ale Lucie nakonec neutkala. De Souza totiž na oficiálním vážení výrazně převážila a zápas se na pokyn trenéra Lucie Pudilové, Johna Kavanagha, zrušil. Česká fighterka tak přišla o zápas v O2 Aréně a veškerá její příprava na tento duel přišla vniveč.

Lucie Pudilová vs. Marta Waliczek 2

Lucka Pudilová kývla na odvetu s polskou válečnicí Martou Waliczek, a tak jsme po prvním velmi vyrovnaném zápase, byli svědky druhé ságy.

Lucie před tímto zápasem vycestovala do slavného irského gymu SBG, kde pod vedením Johna Kavanagha pilovala nové techniky a aspekty boje. V samotném zápase Lucie znovu ukázala velký progres a i napodruhé si pohlídala vítězství na body.

Lucie Pudilová vs. Talita Bernardo - Oktagon 26 Štvanice

Lucie Pudilová se na ikonické pražské Štvanici střetla v rámci turnaje Oktagon 26 s veteránkou UFC Talitou Bernardo. 34letá brazilka měla před zápasem na svém kontě 6 výher a 4 porážky. V nejslavnější organizaci světa působila v letech 2017-2019 a ze 4 zápasů si připsala 3 porážky.

Držitelka černého pásu v BJJ se vracela po více než dvouleté zápasové pauze. Její hlavní zbraní je jednoznačně boj na zemi, o čemž celou Štvanici přesvědčila.

Souboj Pudilová - Bernardo, který se uskutečnil 24. července 2021 tentokrát úspěch pro české barvy nepřinesl. Brazilská zápasnice Pudilovou prakticky k ničemu nepustila a v každém kole kontrolovala zápas na zemi.

Díky tomu si připsala vítězství na body a českou hvězdu ženského MMA tím zastavila v rozletu a možnému návratu do UFC. Porážka s Talitou Bernardo byla prvním nezdarem pro Lucii Pudilovou v domácí organizaci Oktagon MMA.

Lucie Pudilová tentokrát na soupeřku nestačila a prohrála na body Foto: OKTAGON MMA

Lucie Pudilová vs. Maiju Suotama

Výzva na poslední chvíli! Lucie Pudilová vzala 3 dny před turnajem Oktagon 22 zápas s nebezpečnou finskou bojovnicí Maiju Suotamo. Vystřídala tak Martu Waliczek, která se měla původně v tomto zápase představit, leč ji do hry nepustil koronavirus.

Duel Pudilová vs. Suotama se uskutečnil v domluvené váze, tzv catchweight, do 64 kilogramů. Lucka mohla v případě úspěchu završit vítězný hattrick v organizaci Oktagon – a to se také stalo.

V zápase byla příbramská rodačka jednoznačně aktivnější zápasnicí a dominovalo především svým kvalitním postojem. Zápas sice neukončila před časovým limitem, o jejím vítězství na body ale nebylo sebemenších pochyb.

Lucie Pudilová vs. Marta Waliczek

Další výzvou na půdě Oktagonu pro Lucii Pudilovou byla polská trojka Marta Waliczek. Obě soupeřky se měly původně střetnout o dva turnaje dříve, kvůli komplikacím se ale očekávaný duel odehrál až 30. ledna 2021 na Oktagonu s pořadovým číslem 21.

Oktagon 21 nabídl fantastickou kartu a jedním z nejlepších zápasu byl právě duel Lucky Pudilové s houževnatou Martou Waliczek. Zápas nabídl velmi varovnaný průběh a obě lvice střídavě tahaly za delší konec lana.

Nakonec bodoví rozhodčí přisoudili vítězství české veteránce UFC, která opět prokázala neuvěřitelnost tvrdost poté, co inkasovala několik přesných headkicků soupeřky.

Lucie Pudilová vs Marta Waliczek, Zdroj OKTAGON MMA Foto: OKTAGON MMA

Lucie Pudilová vs. Cornelia Holm

Soupeřkou Pudilové pro Oktagon 19 byla Švédka Cornelia Holm, která v karéře do té doby zaznamenala 4 výhry a 2 porážky. Holm už se v Oktagon MMA v minulosti představila, když v roce 2019 dokázala porazit Veroniku Rodovou na body.

Lucie Pudilová, navzdory nepřízni osudu a osobním problémům během samotného galavečera, do zápasu nastoupila a počínala si jako pravá válečnice. V souboji se švédskou zápasnicí prodala svoje zkušenosti a byla lepší po všech stránkách. Nakonec si připsala vytoužené vítězství na body, kterým ukončila nepříjemnou sérii porážek.

Lucie Pudilová UFC, smlouva

Svůj první zápas v UFC Lucie absolvovala 18. března 2017, když nastoupila jako náhrada za zraněnou Veronicu Macedo proti Švédce Lina Lansberg. S tou se utkala již před dvěma lety a do té doby to byl jediný prohraný souboj Pudilové.

I v odvetě zvítězila Švédka a opět to bylo na body. Tentokráte to bylo velmi těsné a bylo hodně fanoušků i odborníků, kteří s tímto verdiktem nesouhlasili. Poté následovaly dva vítězné boje Lucie na body. Následující čtyři souboje ovšem pak Lucie prohrála a s nejlepší světovou organizací se rozloučila. V roce 2022 se ale díky výborným výkonům v organizaci Oktagon MMA do nejprestižnější MMA ligy světa vrátila.

Lucie Pudilová - přehled všech zápasů:

Výsl. Soupeř Kolo(čas) Způsob Událost Datum
Joselyne Edwards UFC Fight Night 15.4.2023
Výhra Yanan Wu 2 (4:04) TKO UFC 278 20.8.2022
Výhra Caroline Yariwake
3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 32 9.4.2022
Výhra Marta Waliczek 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon Prime 4 6.11.2021
Prohra Talita Bernardo 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 26 24.7.2021
Výhra Maiju Suotama 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 22 27.3.2021
Výhra Marta Waliczek 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 21 30.1.2021
Výhra Cornelia Holm 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 19 5.12.2020
Prohra Justine Kish 3 (5:00) Rozhodnutí UFC Fight Night 166 - Blaydes vs. dos Santos 25.1.2020 Raleigh USA
Prohra Antonina Shevchenko 2 (1:20) Donucení UFC Fight Night: Covington vs. Lawler 3.8.2019 New Jersey
Prohra Liz Carmouche 3 (5:00) Rozhodnutí UFC Fight Night: Błachowicz vs. Santos 23.2.2019 Praha
Prohra Irene Aldana 3 (5:00) Rozhodnutí UFC 228- Woodley vs. Till 8.9.2018 Dallas
Výhra Sarah Moras 3 (5:00) Rozhodnutí UFC Fight Night: Cowboy vs. Medeiros 18.2.2018 Austin
Výhra Ji Yeon Kim 3 (5:00) Rozhodnutí UFC Fight Night: Holm vs. Correia 17.6.2017 Singapur
Prohra Lina Länsberg 3 (5:00) Rozhodnutí UFC Fight Night: Manuwa vs. Anderson 18.3.2017 Londýn
Výhra Alexandra Buch 1 Donucení Clash FC: Clash of the Titans 19.11.2016 Plzeň
Výhra Eeva Siiskonen 2 (4:06) Donucení MMA Imatra: Carelia Fight 12 10.9.2016 Imatra, Finsko
Výhra Melinda Fábián 3 (5:00) Rozhodnutí GCF 34: Back In The Fight 5 25.3.2016 Příbram
Prohra Lina Länsberg 3 (5:00) Rozhodnutí Battle of Botnia 2015 28.11.2015 Umea, Švédsko
Výhra Suvi Salmimies 3 (5:00) Rozhodnutí Cage 31 19.9.2015 Helsinky
Výhra Julija Stoliarenko 2 (5:00) TKO GCF Challenge: Back in the Fight 4 27.3.2015 Příbram
Výhra Lenka Smetánková 1 (3:00) TKO GCF Challenge: Back in the Fight 3 14.2.2014 Příbram

Lucie Pudilová Oktagon Underground

Příbramská rodačka se zúčastnila improvizovaného projektu organizace Oktagon s názvem Oktagon Underground. Pudilová bojovala v ženské kategorii do 61 kilogramů a díky svým zkušenostem z UFC byla před startem pyramidy žhavou kandidátkou na celkové vítězství.

Hned v úvodním kole ovšem narazila na vycházející hvězdu ženského MMA Terezu Bledou, na jejíž takedowny nenalezla Pudilová v zápase odpověď a k velkému překvapení všech fanoušků s neznámou, tehdy ještě amatérskou zápasnicí, prohrála na body.

Lucie Pudilová má nesmírně tvrdé lokty Foto: Instagram / luciepudilovamma

Lucie Pudilová vs Shevchenko

Lucie Pudilová vs Antonia Shevchenko se uskutečnil 3. srpna 2019 a bohužel ani toto měření sil neskončilo pro Lucku úspěšně. Nepleťme si Antonii Shevchenko s její sestrou Valentinou, která je aktuální šampionkou muší váhy UFC.

Pudilová dokonce poprvé v UFC prohrála jinak než na body, když ji Shevchenko nekopromisně "uškrtila" ve druhém kole. Tento zápas byl také označen za souboj večera a tak obě dostaly prémii 50 000 dolarů. Na skvělý zápas s hořkým koncem pro české barvy se podívejte v tomto videu.

Lucie Pudilová vs Justine Kish

Zatím poslední soupeřkou Lucie Pudilové v UFC byla Američkanka Justine Kish. Zápas se konal 25.ledna v Severní Karolíně a Lucka zápas bohužel prohrála na body. Po tomto souboji jí skončila smlouva v UFC, a i když má velice atraktivní styl boje, který si v UFC cení, tak novou od slavné organizace neobdržela.

Lucie Pudilová Sherdog a Tapology record a ranking

Lucie Pudilová má samozřejmé i své profily na největších MMA webech – Tapology a Sherdog. Na obou naleznete přehledně všechny zápasy Lucie a také základní biologické údaje o Lucii.

Lucie Pudilová Instagram

Samozřejmě i Lucie Pudilová má svůj účet na Instagramu, na kterém sdílí všechny detaily z přípravy a další zajímavosti ze svého života. a i když má třeba oproti Karlosovi Vémolovi pouhou desetinu sledujících, tak i těch 60 tisíc sledujících není zrovna málo.

sipka TOP 15 největších Instagramů českých fighterů najdete zde

Lucie Pudilová partner

Lucie Pudilová si svůj soukromý život opravdu pečlivě střeží a je velice obtížné získat jakékoliv informace o jejím osobním životě. Na otázky o svém soukromí často odpovídá větu ve stylu „žádná žena není sama“. Jedno je ale jisté, jejím vzorem je také MMA bojovník, šampion UFC v těžké váze, Jon Bones Jones.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport nyní

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 300 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 300 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu

MMA, Lucie Pudilová, Liz Carmouche - Zdroj ČTK, Šimánek Vít Foto: ČTK/Šimánek Vít

1️⃣ Kde aktuálně zápasí Lucie Pudilová?

Poté co se Lucie Pudilová musela po sérii porážek rozloučit s organizací UFC, podepsala v říjnu 2020 smlouvu s největší česko-slovenskou organizací Oktagon MMA. Tam zapsala bilanci 5-1 a v roce 2022 přišlo poměrně nečekaně druhé laso z UFC. Vše o její kariéře najdete v tomto článku.

2️⃣ Kdy Lucie Pudilová naposledy zápasila?

Lucie Pudilová se naposledy utkala 20. srpna 2022 s Číňankou Yanan Wu. Její návrat do UFC měl šťastný konec a česká bojovnice zvítězila po skvělém výkonu TKO ve 2. kole. Podrobnosti se dočtete uvnitř článku.

3️⃣ Jaké jsou největší úspěchy její kariéry?

Největším úspěchem populární české bojovnice je jednoznačně působení v nejlepší MMA organizaci světa UFC. Historicky první Češka v nejlepší světové organizaci se tam často prezentovala třaskavým bojem, který zvedal diváky ze sedadel. Na zápasové video z nesmírně tvrdého duelu s Antonii Shevchenko se podívejte v článku.

4️⃣ Kdy a proč přišla napoprvé o smlouvu s UFC?

Poslední zápas v organizaci UFC měla Lucie v lednu 2020. Bohužel čtvrtá porážka v řadě předznamenala její odchod, třebaže její zápasy byly a jsou vždy divácky nesmírně atraktivní.

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Ondřej Novotný, Patrik Kincl, Pavol Neruda

MMA organizace Oktagon - zápasníci, eventy a statistiky

Vše, co potřebujete vědět z dění okolo organizace Oktagon MMA ❤️ se dozvíte v tomto článku. Novinky, přehled turnajů i další zajímavosti ✔️...

Lucia Szabová a její radost po vyhraném zápase

Lucia Szabová – životopis a zápasy MMA bojovnice

Věčně usměvavá ❤️ slovenská zápasnice Lucia Szabová je mistryní své země v thajském boxu ⚡ a jednou z nejtalentovanějších MMA bojovnic...

Tereza Bledá se jako druhá Češka dostala do UFC

Tereza Bledá - životopis, statistiky a zápasy MMA bojovnice

Tereza Bledá je vycházející hvězda⭐ české MMA scény a historicky druhá Češka ve slavné UFC.✔️ Mladá bojovnice má stále to nejlepší terpve...