Tereza Bledá - životopis, statistiky a zápasy MMA bojovnice

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Fortuna

Ke vkladu až 6 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Tereza Bledá je hvězda české MMA scény. Mladá bojovnice na sebe upozornila v Oktagon Underground, kde si připsala šokující skalp hvězdné Lucie Pudilové a následně ovládla i česko-slovenské superfinále. Na konci roku 2021 se stala šampionkou organizace Oktagon a v roce 2022 podepsala vysněnou smlouvu s UFC.

Informace a životopisKariéra v UFC – 
O smlouvu s UFC – O titul Oktagonu – 
Výhra nad Pudilovou – Přehled zápasů – 
Zajímavosti

Tereza Bledá se jako druhá Češka dostala do UFC Foto: Profimedia

Profil Tereza Bledá
Jméno Tereza Bledá
Narozena Mariánské Lázně
Věk 20 let
Přezdívka -
Bydliště Praha
Národnost Česká
Výška 175 cm
Váha 57 kg
Váhová kategorie Bantamová váha, muší váha
Výhry v MMA 6 (2x KO/TKO, 2x submise, 2x rozhodnutí)
Prohry v MMA 1 (TKO)
Tým Reinders MMA Team
Hlavní trenér André Reinders

Zaregistruj se online a vsaď si s bonusem za registraci u Tipsportu

Tereza Bledá MMA - životopis

Tereza Bledá je česká MMA zápasnice, která pro svůj nízky věk nastupovala ještě do nedávna na amatérské úrovni, kde ani jednou nepoznala hořkost porážky a připsala si 6 vítězství. V minulosti se stala mistryní České Republiky v MMA i boxu. Vyzvedni si bonus na sázení ZDE za pohodlnou online registraci

V roce 2019 nastoupila pod organizací XFN proti polské soupeřce Karoline Sobek, kterou dokázala porazit a poprvé se zviditelnit v očích veřejnosti. Díky úspěšnému projektu Oktagon Underground si řekla o profesionální smlouvu a po 5 zápasech zabojovala o smlouvu s UFC, kterou nakonec s mírnou prodlevou přeci jen dostala. Více se dočtete níže v článku.

MMA - sleduj průběh zápasu zde

Debut v UFC: Tereza Bledá vs. Natalia Silva

Jako první prověřila Terezu Bledou v nejlepší světové organizaci 19. listopadu na UFC Fight Night v Las Vegas nebezpečná brazilská bojovnice Natália Silva (13-5-1). O kvalitách soupeřky vypovídal před zápasem i fakt, že byla česká fighterka, navzdory neporažené bilanci, v pozici mírné kurzové outsiderky. Zápas otevřel celý turnaj v Las Vegas a bohužel nepřinesl pro české barvy šťatný průběh.

Na Tereze se podepsala poměrně velká nervozita i nové prostředí a v utkání nepůsobila tolik uvolněně, jako v předchozích bitvách. České zápasnici v utkání enormně docházely síly, což se naplno projevilo ve 3. kole, kdy inkasovala nesmírně tvrdý knockdown kopem z otočky, který Silva fantasticky načasovala.

Z tohoto direktu už se otřesená Bledá nezvládla vzpamatovat a rozhodčí musel zápas odmávat. UFC debut Tereze Bledé vůbec nevyšel, avšak v tak nízkém věku si jistě tuto zkušenost vezme k srdci a poučí se z ní.

Dana White’s Contender Series 2022: Tereza Bledá vs. Nayara Arnault Maia Correia

Šampionka muší váhy organizace Oktagon, Tereza Bledá, začátkem května 2022 definitivně potvrdila, že se představí v projektu Dana White's Contender Series, kde zabojovala o smlouvu s UFC. Tereziny výkony v profesionální kleci k této životní výzvě prakticky od samého začátku směřovaly. Na konci roku 2021 dokonce získala jako vůbec první bojovnice titul muší váhy organizace Oktagon.

Bledá se utkala s Nayarou Maiou Correiou v noci z úterý 6. září na středu 7. září (okolo 02:00) o kontrakt s Ligou mistů MMA. Do zápasu šla s vědomím, že s vysokou pravděpodobností smlouvu získá bojovnice, která zvítězí, nejlépe před časovým limitem a zároveň předvede dominantní a atraktivní výkon. Česká zápasnice vstupovala do utkání v pozici velké kurzové favoritky, a to ji nakonec možná uškodilo.

Tereza totiž od začátku zápasu jasně dominovala, avšak nepovedlo se ji ukončit soupeřku před časovým limitem. Výhra na body nakonec na UFC smlouvu nestačila. Více k průběhu utkání najdete zde.

Jen několik týdnů po této hořké zkušenosti ovšem přeci jen přišlo laso a Bledá 11. září 2022 oficiálně oznámila podpis smlouvy s UFC.

Tereza Bledá vs. Mabelly Lima o titul

Tereza Bledá měla před sebou na turnaji Oktagon 30 největší výzvu kariéry. V pouhých 20 letech ji totiž čekal souboj o titul muší váhy s brazilskou bojovnicí Mabelly Lima.

Tereza do utkání vstoupila naprosto nekompromisně a už ve druhé minutě prvního kola doslova rozpárala čelo své brazilské soupeřka. Ta následně rezignovala na jakoukoliv aktivitu, načež rozhodčí zápas ukončil. Tereza Bledá se stala vůbec první šampionkou organizace Oktagon MMA a i nadále drží mezi profesionálkami neporazitelnost!

sipka Detaily k průběhu utkání si přečtěte tady

Tereza Bledá vs. Edna Oliveira Ajala

Další zahraniční soupeřkou, která prověřila aktuální formu Terezy Bledé byla Brazilka Edna Oliveira Ajala, toho času s bilancí 10 výher, 7 porážek a 1 remízy.

Duel Bledá vs. Ajala sliboval na turnaji Oktagon 26 velmi zajímavou podívanou, ve které útočila Tereza na další ukončení a celkově čtvrtou výhru v řadě. A přesně to se ji nakonec povedlo. Soupeřku dokázala pomocí takedownu už v prním kole dostat na zem a par vteřin před prvním gongem "utáhla" Ajalu na triangle armbar.

Tereza Bledá si připsala další cenné vítězství Foto: OKTAGON MMA

Tereza Bledá vs. Karoline Martins

Kometa ženského MMA nastoupila ke svému třetímu zápasu už 1. května 2021. Prověřit její současnou formu přijela brazilská zápasnice Karoline Martins, která si v kariéře toho času připsala 7 výher a 3 porážky. Už samotný původ soupeřky byl zárukou, že jsme měli být pravděpodobně svědky zajímavé bitvy na zemi, kde se ale komfortně cítí i Terka Bledá, a právě na submisi utáhla i svoji poslední soupeřku.

Tyto prognózy se v zápase potvrdily, a Brazilka hned 2x málem utáhla Terezu na gilotinu. Naopak v postoji nepředvedla takřka nic a mladá česká zápasnice si i přes zranění kolena v samém závěru utkání došlo pro výhru na body.

Tereza Bledá porazila Brazilku Martins Foto: OKTAGON MMA

Na turnaji Oktagon 23 šlo o dosud největší výzvu pro českou fighterku, se kterou se popasovala tím nejlepším možným způsobem a zkompletovala vítězný hattrick.

Tereza Bledá vs. Judyta Rymarzak

Dalším zápasem, ve kterém se vycházející česká hvězda ženkého MMA představila, byl duel s Polkou Judytou Rymarzak. Svěřenkyně André Reinderse vstupovala do zápasu jako obrovská kurzová favoritka a svoji roli potvrdila i v kleci. Soupeřku prakticky k ničemu nepustila, po necelé minutě a půl nasadila svoji oblíbenou techniku škrcení (Rear-Naked Choke) a překvapená polská zápasnice byla nucena vzdát.

Znovu se tak nabízí otázka na možnou odvetu za Oktagon Underground s Lucii Pudilovou. Nechme se překvapit, co přinesou následující měsíce. V každém případě úroveň ženského MMA u nás raketově roste!

Tereza Bledá vs. Marie Loiseau

Profi premiéra Terezy Bledé v Oktagon MMA proběhla v rámci turnaje s pořadovým číslem 16 koncem září 2020. Soupeřkou Bledé byla francouzská veteránka Marie Loiseau. Po volnějším úvodu přebírala postupně mladá česká favoritka duelu otěže a v polovině druhého kola zasypala soupeřku na zemi několik údery, načež rozhodčí ukončil zápas v její prospěch.

Tereza Bledá vs Lucie Pudilová

Svěřenkyně trenéra André Reinderse se v roce 2020 představila v nově vzniklém projektu Oktagon Underground, kde si připsala dosud největší úspěch kariéry. V semifinále turnaje porazila na body po 3 kolech bývalou českou hvězdu světové organizace UFC Lucii Pudilovou a probojovala se do finále.

Vítězství vycházející české naděje nad zkušenou Lucii Pudilovou bylo hodně překvapivé, nicméně dravá bojovnice vyslala jasný signál, že se s ní musí počítat i na profesionální úrovni. Případné odvetě se nebrání ani jedna strana, a tak se v budoucnu můžeme těšit na další zajímavý souboj těchto zápasnic.

Přehled zápasů - Tereza Bledá

Profesionální kariéra
Výsl. Soupeř Kolo(čas) Způsob Událost Datum
Prohra Natalia Silva 3 (1:27) TKO UFC Fight Night 19.11.2022
Výhra Nayra Arnault Maia Correia 3 (5:00) Body DWCS 6.9.2022
Výhra Mabelly Lima 1 (1:49) TKO Oktagon 30 30.12.2021
Výhra Edna Oliveira Ajala 1 (4:45) Submise Oktagon 26 24.7.2021
Výhra Karoline Martins 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 23 1.5.2021
Výhra Judyta Rymarzak 1 (1:28) Submise Oktagon 21 30. 1.2021
Výhra Marie Loiseau 2 (1:49) TKO Oktagon 16 26.9.2020
Amatérská kariéra
Výhra Lucia Szabová 3 (3:00) Rozhodnutí Oktagon Underground Superfinále 4.7.2020
Výhra
Magdaléna Šormová 3 (3:00) Rozhodnutí Oktagon Underground 3 - finále 13.6.2020
Výhra Lucie Pudilová 3 (3:00) Rozhodnutí Oktagon Underground 3 30.5.2020
Výhra Karolina Sobek 2 (1:53) KO/TKO XFN 17 16.3.2019
Výhra Natalia Janiuková 1 (2:24) Donucení MMA Arena Cup 43 30.6.2018
Výhra Barbora Poláková 1 (2:41) Donucení MMAA Arena Cup 42 26.5.2018
Výhra Tereza Kocková 1 (0:44) KO/TKO MMAA Arena Cup 41 21.4.2018
Výhra Alžběta Johana Bartošová 2 (2:47) KO/TKO MMAA Arena Cup 37 25.11.2017
Výhra Adéla Mikulandová 2 (5:00) Rozhodnutí MMAA Arena Cup 36 29.10.2017

Tereza Bledá na Oktagon 19

Dalším turnajem, kde jsme měli vidět v akci českou popelku MMA, jak ji během undergroundu pojmenoval Ondřej Novotný, byl původně plánovaný Oktagon 19. Soupeřkou ji měla být v bantamové váze Polka Ewelina Woźniak. Zápas se však nakonec neuskutečnil kvůli indispozici soupěřky.

Duel Tereza Bledá vs. Ewelina Woźniak se tak bohužel neuskutečnil, nicméně Terezu jsme následně mohli vidět v akci koncem ledna 2021 v rámci turnaje Oktagon 21.

Tereza Bledá - vítězka Oktagon Underground

Česká "Ronda", nebo také "popelka bojových sportů", jak ji uváděl sám promotér Ondřej Novotný, dovršila svoji úžasnou jízdu nově vzniklým projektem Oktagon Underground a po výhře v česko-slovenském superfinále nad Lucii Szabovou, vyhrála celou pyramidu. Kromě prestiže a velkého finančního bonusu poslala všem soupeřkám jasný vzkaz, že i ona patří mezi ženskou MMA elitu a musí se s ní počítat.

Tereza Bledá - zajímavosti

  • Česká Ronda, jak se také Tereze Bledé napříč světem MMA přezdívá získala v roce 2018 ocenění MMA zápasnice roku, čímž se dostala do širšího povědomí věřejnosti v bojových sportech. Rodačka z Mariánských Lázní se bojovým sportům věnuje už řadu let. Na střední škole měla individuální plán, aby se mohla co nejintenzivněji věnovat tréninkům, což se začíná vyplácet.
  • Začínala v legendárním pražském Hanuman gymu pod vedením Petra Macháčka.
  • Její specialitou je boj na zemi a podle svých slov i tělesná genetika.
  • Před koronavirovou krizí byl pro Terezu Bledou připraven profesionální zápas ze strany organizace Oktagon. Kvůli nepředvídatelné situaci přijala pozvánku do pyramidy Oktagon Undergroundu.
  • Tereza Bledá je juniorskou šampionkou v MMA, boxu a dokonce i bench-pressu.
  • Jejím vzorem je sympatická bojovnice Ronda Rousey z USA.

Tereza Bledá - zdroj OKTAGON MMA Foto: OKTAGON MMA

Bojovnice Tereza Bledá na Sherdog a Tapology

Přestože měla finalistka Oktagon Undergroundu zápasy zatím pouze na amatérské úrovní, už teď o ní najdeme záznamy na velkých MMA webech Sherdog a také Tapology, kde je k vidění přehled všech dosud odbojovaných amatérských zápasů.

Tereza Bledá - Facebook a Instagram

I přes svůj nízky věk si Tereza Bledá dobře uvědomuje sílu sociálních sítí a především na Instagramu je poměrně aktivní. Zde například po vítězství nad Lucii Pudilovou také rozebírala gesto, kterým během zápasu nesportovně zdravila rozhodčí. Vzhledem k rostoucí popularitě mladé zápasnice se dá očekávat, že počet "followers" bude stoupat.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport nyní

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 300 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 300 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu

Tereza Bledá - Judyta Rymarzak, Zdroj OKTAGON MMA Foto: OKTAGON MMA

1️⃣ Kdo trénuje Terezu Bledou?

Rodačka z Mariánských Lázní aktuálně trénuje v úspěšném Reinders Gymu pod vedením TOP českého MMA trenéra a bývalého zápasníka André Reinderse. Zajímavosti o její kariéře si přečtěte v článku ZDE.

2️⃣ Kdy poprvé nastoupila v profesionálním MMA?

Bojovnice s přezdívkou Ronda si profesionální premiéru v MMA odbyla 26. září 2020 proti Francouzsce Loiseau na Oktagonu 16. Jak zápas dopadl se dozvíte v článku ZDE.

3️⃣ Co od ní můžeme čekat do budoucna?

Treza Bledá je v současnosti jednou z nejlepších zápasnic na česko-slovenské scéně. Poprvé ji fanoušci mohli výrazněji zaznamenat při vítězném tažení v projektu Oktagon Underground. Své deální předpoklady k úspěšné kariéře potvrdila i vstupem do UFC.

4️⃣ Kdy získala Tereza Bledá titul Oktagonu?

Tereza Bledá vybojovala titul organizace Oktagon 30. 12. 2021 na turnaji Oktagon 30 v Brně. Soupeřkou ji byla Brazilka Mabelly Lima, kterou Bledá nekompromisně přejela už v prvním kole. Na způsob ukončení a detaily titulového zápasu se podívejte tady

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Marta Waliczek (vpravo) na staredownu, OKTAGON MMA

Marta Waliczek – profil zápasnice MMA a K1

Polská bojovnice Marta Waliczek🛡️ zápasí v kickboxu a MMA, kde je šampionkou organizací FEN a Battle on Volga.🥇 Ve svém posledním zápase...

Lucia Szabová a její radost po vyhraném zápase

Lucia Szabová – životopis a zápasy MMA bojovnice

Věčně usměvavá ❤️ slovenská zápasnice Lucia Szabová je mistryní své země v thajském boxu ⚡ a jednou z nejtalentovanějších MMA bojovnic...

Lucie Pudilová

Lucie Pudilová – životopis, statistiky a zápasy MMA bojovnice

Lucie Pudilová se jako první česká bojovnice probojovala do slavné UFC.✔️ Po angažmá v organizaci Oktagon se do nejprestižnější organizace...