Petr Monster Kníže - životopis a zápasy MMA bojovníka

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 1 000 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Fortuna

Ke vkladu až 6 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Petr Kníže je legenda českého MMA, skvělý a úspěšný trenér a také stále ještě aktivní bojovník. V dubnu 2022 neúspěšně usiloval o titul organizace Oktagon MMA proti Davidu Kozmovi. Následně přestoupil do organizace RFA. Tento článek mapuje jeho bohatou a dlouhou kariéru.

OKTAGON – ZÁPASY – MONSTER GYM

Petr Monster Kníže Foto: OKTAGON MMA

Profil Petr Monster Kníže
Jméno Petr Kníže
Narozen 24. července 1977, Jihlava, Česká republika
Přezdívka Monster
Bydliště Praha, Česká republika
Národnost Česká
Výška 182 cm
Váha 79, 6 kg
Váhová kategorie Střední váha, velterová váha
Výhry v MMA 13 - 4x KO, 4x donucení, 4x rozhodnutí, 1x ostatní
(dohromady 25 neoficiálních výher)
Prohry v MMA 2 - 1x donucení, 1x rozhodnutí
Tým Monster Gym MMA
Trenér Lukáš Bárta, Ondřej Košierský

Vsaďte si na bojové sporty u Tipsportu s bonusem 500 Kč zdarma

Petr Monster Kníže věk, výška a váha

Petr Monster Kníže se narodil 24. července 1977, a přestože dávno překročil 40 let, tak je stále aktivním MMA bojovníkem. Petr měří 183 cm, váží 84 kg a dříve zápasil ve střední váze. Po přechodu do Oktagonu ovšem oznámil, že si chce dokráčet pro titul ve velteru (77 kg). Jeho dlouho očekávaný první zápas v organizaci Oktagon proběhl s Italem Andreou Fusim 1. května 2021. Klikněte zde a vsaďte si se vstupním bonusem na MMA.

Petr "Monster" Kníže Oktagon

Petr Kníže oznámil, že si chce vybojovat titul v organizaci Oktagon. I přes svůj věk patří Monster stále mezi naprostou domácí MMA elitu. O šampionský pás neúspěšně bojoval ve velterweight divizi, kde dlouhodobě drží titul David Kozma a právě on ho ve vzájemné odvetě dokázal porazit. Monster se však ani tak nevzdává svého velkého snu získat titul největší domácí MMA organizace.

Kariéra i život Petra Knížete je protkaná mnoha úspěchy i pády. Málokdo má v Česko-slovensku v rámci bojových sportů tak velký respekt, jako právě uznávaný trenér, majitel gymu a stále aktivní zápasník, kterému nikdo neřekne jinak než Monster. Pověstná je zejména jeho tvrdost a profesionalita.

Jeho začátky byly v rámci dnešních podmínek hodně úsměvné. První zkušenosti sbíral po různých garážích, tělocvičnách a jiných pochybných místech. Výjimkou nebylo ani to, když jeden zápas trval neuvěřitelných 55 minut a na MMA pravidla se prakticky nehledělo.

Petr Monster Kníže vs. Rytmus v boxu (Fight Night Challenge)

Po dlouhých měsících bez zápasu přijal Monster velmi nezvyklou nabídku. V rámci turnaje Fight Night Challenge 4 se v sobotu 13. května utká v klasickém boxu s rapperem Rytmusem. Duel těchto legend bude hlavním tahákem celého galavečeru a vsadit si na něj můžete u Fortuny!

Box - sleduj průběh zápasu zde

Petr Monster Kníže RFA (zápas s Wittnerem zrušen kvůli zranění)

V červenci 2022 oznámila organizace Real Fight Arena příchod Petra Knížete. Monster však doposud v černo-červených barvách nenastoupil, neboť se potýká s dlouhodobým zraněním.

sipka Podrobnosti o pikantním přestupu se dočtete zde

V září 2022 musel být zrušen očekávaný zápas se slovenským bojovníkem Jozefem Wittnerem. Budoucnost české legendy je nejistá, avšak stále se ho drží myšlenka získat na sklonku kariéry titulový pás.

Petr Monster Kníže vs. David Kozma

Ostrava se dočkala velkolepého souboje titánů! Na ostře sledovaném turnaji Oktagon 32 si to v sobotu 9. dubna 2022 v hlavním zápase večera rozdala nestárnoucí legenda Petr Kníže a v Oktagonu neporažený šampion David Kozma.

Jejich vzájemná odveta byla bitvou o titulový pás velterové váhy, na který si Monster brousil zuby už od svého příchodu do největší domácí organizace. Růžový panter David Kozma měl před sebou pátou obhajobu titulu, přičemž dokázal porazit taková jména jako Kertész, Silva a naposledy Veličkovič.

Samotný zápas Kozma vs. Kníže 2 byl poměrně překvapivě hned od úvodních vteřin jednoznačně v režii Davida Kozmy. Růžový panter předvedl tradičně skvělý pohyb v postoji a vynikající obranu proti takedownům, na kterou Monster nemohl najít účinný recept. Naopak prakticky v každém kole ho Kozma dokázal kontrolovat na zemi a s přibývajícím časem měl stále více navrch.

David Kozma Monstera prakticky k ničemu nepustil Foto: OKTAGON MMA

Monster prohrál s Davidem Kozmou po jednoznačném průběhu na body a sen o titulu se mu alespoň pro tentokrát rozplynul. Legendární domácí fighter po zápase přiznal problémy se shazováním váhy i v osobním životě, které negativně ovlivnily celou jeho přípravu.

Zbraně však neskládá a definitivně konec aktivní kariéry neoznámil. Zdůraznil však, že nyní si musí dát do kupy osobní záležitosti a chce se věnovat především chodu svého Monster Gymu.

Oba borci si střihli první neoficiální staredown už po zářijovém zápase Kníže vs. Brito. Zápas o titul velterové váhy, který bude mimo jiné zároveň jejich odvetou, se však musel odložit pro zranění na straně Monstera.

Zranění si totiž vyžádalo mnohem delší zápasovou pauzu, a tak k odvetě dojde na turnaji Oktagon 32 v Ostravě. Kníže se na tento duel znovu primárně připravoval ve vyhlášeném polském Ankos Gymu.

David Kozma vs. Petr Kníže Foto: OKTAGON MMA

Petr Monster Kníže vs. Kaik Brito

Velmi očekávaný zápas Monster vs. Brito byl jednou z hlavních ozdob turnaje Oktagon 28, jenž se uskutečnil 25. září 2021 v pražské hale O2 Universum. Na legendárního českého fightera čekal nebezpečný brazilský striker Kaik Brito. Ani jeden z těchto borců do tohoto zápasu nepoznal v Oktagonu hořkost porážky.

Petr Kníže neprožil do tohoto utkání úplně nejlepší start a úvodní kolo patřilo jednoznačně brazilskému fighterovi. Ještě mnohem horší bylo ale zjištění, že mu Brito v poslední vteřině prvního kola úderem z otočky zlomil nos. "Myslel jsem si, že ten můj nos už zlomit nejde, ale to jsem se spletl" vrátil se Monster k tomuto momentu na tiskové konferenci po turnaji.

Od druhého kola už se nesmrtelná legenda vrátila ke svému tradičnímu stylu s velkou převahou v klinčích na pletivu a hlavně na zemi. Díky tomu nabodoval svého soupeře a utkání nakonec otočil ve svůj prospěch. Těsná výhra na body ho nyní staví do pozice titulového vyzyvatele Davida Kozmy.

Monster měl nad Britem navrch zejména na zemi Foto: OKTAGON MMA

Petr Monster Kníže vs. Andrea Fusi

Na turnaji Oktagon 23, který se konal 1. května 2021, se konečně poprvé v organizaci ukázal i legendární Petr "Monster" Kníže. Jeho soupeřem byl italský fighter Andrea Fusi se skóre 8-5. Zkušený Kníže šel do zápasu v roli velkého favorita. "Monster" se stále udržuje ve vynikající kondici a zároveň trénuje i největší hvězdy domácí svény v čele s Machem Muradovem.

Cokoliv jiného než vítezství Knížete by bylo obrovským překvapením. A to se potvrdilo i v samotném zápase. Česká legenda MMA zápasu od úvodních vteřin jasně dominovala. V polovině prvního kola po soustavném tlaku na zemi Monster ukončil Fusiho na škrcení a ovládl vcelku jednoznačně hlavní zápas večera.

Petr Kníže MMA

Petr Monster Kníže je legendou české MMA scény a zároveň velkým průkopníkem tohoto sportu. Na svém kontě má oficiálně pouze jednu prohru a 12 výher. Tuto zápasovou bilanci je ale nutné brát s rezervou, neboť Petr začal zápasit v MMA již v dobách úplných začátku, kdy se nějaké oficiální statistiky příliš nevedly. Neoficiálně má Monster na svém kontě dalších 21 výher.

Petr Monster Kníže bilance a skóre – přehled všech zápasů

Výsl. Soupeř Kolo(čas) Způsob Událost Datum
Prohra David Kozma 5 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 32 9.4.2022
Výhra Kaik Brito 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 28 25.9.2021
Výhra Andrea Fusi 1 (2:45) Submise Oktagon 23 1.5.2021
Výhra Simon Carlsen 1 (3:43) TKO IAF 1 - Knize vs. Carlsen 10.10.2019
Výhra Gregor Herb 3 (5:00) Rozhodnutí XFN 11 - Back to the O2 Arena 28.6.2018
Výhra David Kozma 3 (5:00) Rozhodnutí XFN 6 - X Fight Nights 6 7.12.2017
Výhra Miroslav Hladký 2 (1:09) Donucení XFN 4 - X Fight Nights 4 15.9.2017
Výhra Shamil Kinzhinov 2 (4:45) Donucení Fight Night 1 - West Collision 3.3.2017
Výhra Alik Tseiko 3 (5:00) Rozhodnutí XFN 2 - X Fight Nights 2 18.12.2016
Výhra Olgierd Michalski 1 (1:45) TKO NOW - Night of Warriors 10 5.11.2016
Výhra Kacper Karski 2 (4:08) DQ MMAA - MMAA Arena 3 7.3.2014
Prohra Karlos Vémola 3 (3:25) Donucení MMAA 2 - Vemola vs. Knize 10.11.2013
Výhra Norbert Polgar 1 (0:56) TKO XCF - Underground Fist 1 19.6.2011
Výhra Slavomir Popluhar 1 TKO Extravaganza - MMA 27.5.2006
Výhra Roman Vanicky 1 Donucení NOTG - Night of the Gladiators 18.2.1999

Petr Monster Kníže vs. Andrea Fusi, ZDROJ - OKTAGON MMA Foto: OKTAGON MMA

Karlos Terminátor Vémola vs. Petr Monster Kníže

V zápase Karlos Terminátor Vémola - Petr Monster Kníže utrpěl Petr Kníže svou jedinou prohru. Souboj se odehrál v roce 2013 a byl velmi vyhrocený. Vémola akorát skončil v UFC a chtěl zápasit i v České republice a přestože zde neměl žádnou zápasovou historii, tak od začátku tvrdil, že je nejlepší český MMA zápasník. To se samozřejmě Monstrovi vůbec nelíbilo, a tak se oba dost uráželi a po souboji si ani nechtěli podat ruce. Později ovšem horká krev vychladla a oba dva spolu dokonce i často trénují.

Jak je obvyklé u zápasů Karlose Vémoly, tak se souboj odehrával téměř celou dobu na zemi. Zápas nakonec skončil ve třetím kole výhrou Karlose Terminátora Vémoly, který Knížete dokázal uškrtit.

Petr Monster Kníže vs. Leandro "Apollo" Silva

Prvním zápasem Petra Knížete v Oktagonu měla být bitva s nebezpečným Leandrem Silvou (24-8), který si říká přezdívkami Apollo a Buscape. Brazilec Silva je veteránem UFC, což je samo o sobě ukazatelem kvality, i když tam na žádný větší úspěch nedosáhl. Český "Monster" je ovšem přírodní úkaz a v tvrdosti se mu téměř nikdo nevyrovná.

Tohoto zápasu jsme se však nakonec nedočkali. Monster Kníže si totiž týden před turnajem přivodil zranění a ze zápasu musel odstoupit.

Petr Monster Kníže zranění, noha

Cestu k velkým úspěchům Petrovi již vlastně na začátku kariéry zkomplikovalo velmi vážné zranění nohy, když spadl z velké výšky a měl otevřenou zlomeninu v koleni. Následně absolvoval několik operací, ale i přes veškerou snahu má Monster omezenou pohyblivost nohy, kterou není schopen úplně ohnout.

Petr Kníže a MMA Monster Gym

Petr Kníže je sice stále bojovník, ale vzhledem ke svým zkušenostem je i velice úspěšný trenér. "Monster" Kníže totiž trénuje například Makhmuda Macha Muradova, který zápasí v nejprestižnější organizaci UFC. Monster Gym je zkrátka vyhlášený nekompromisními tréninky a těší se velkému zájmu veřejnosti i profesionálních fighterů. Monster Gym se nachází v Praze, konktrétně na Dělnické ulici.

Petr Kníže Sherdog, wikipedia, Instagram a Facebook

Profily Petra Monstra Knížete samozřejmě naleznete na obou největších statistických MMA webech Sherdog a Tapology. Ale bohužel ani na nich není kompletní zápasová bilance Petra. Naopak na wikipedii Kníže profil nemá. Ale pokud chcete sledovat jeho každodenní práci, tak máte ideální příležitost na jeho Facebooku nebo na Instagramu, kde naleznete spoustu fotek z gymu a tréninku s Machem Muradovem.

Petr Kníže zápasy na Youtube

Zápasy Petra Knížete můžete sledovat i na Youtube. Níže se podívejte například na vítězství českého Monstera proti Simonu Carlsenovi.

1️⃣Kdy měl Petr "Monster" Kníže poslední zápas?

Petr Monster Kníže měl poslední zápas na Oktagonu 32, který proběhl 9. dubna 2022 v Ostravě. Pro Knížete se jednalo o titulovou výzvu s Davidem Kozmou. Na podrobnosti utkání se podívejte v článku.

2️⃣Kdo bude soupeřem Petra "Monstera" Knížete?

Petr Kníže se v sobotu 13. května v Trnavě utká v boxu s rapperem Rytmusem. Podrobnosti k tomuto utkání najdete v článku.

3️⃣Koho trénuje Petr Kníže?

Nejznámějším svěřencem Petra Knížete je Makhmud "Mach" Muradov, který aktuálně zápasí v UFC. V Monster Gymu se ovšem často ukazují i další vynikající fighteři jako je například šampion Oktagonu Karlos Vémola.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport a získej bonus 500 Kč jen za registraci

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 500 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 500 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu

Petr Monster Kníže Foto: Facebook/Petr Monster Kníže

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Makhmud Mach Muradov

Makhmud Mach Muradov - MMA zápasy, statistiky a životopis

Makhmud Mach Muradov je uzbecký MMA bojovník ✌, který má silné vazby na Českou republiku. Aktuálně působí v nejprestižnější organizaci...

Karlos Terminátor Vémola

Karlos Terminátor Vémola - životopis a zápasy MMA bojovníka

Karlos Terminátor Vémola ✨ je jeden z nejvýraznějších českých MMA bojovníků historie i současnosti. Jako první Čech bojoval ve slavné UFC...

Turnaje Oktagon MMA představují nezapomenutelný zážitek

Sledujte MMA online živě - live streamy zápasů zdarma

Smíšená bojová umění MMA 🥊 jsou v České republice aktuálně velmi populární, obzvlášť pak Oktagon. ▶️ Podívejte se, kde a jak sledovat...