Marpo Otakar Petřina – box, zápasy, statistiky a životopis

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 1 000 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Fortuna

Ke vkladu až 6 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Otakar Petřina alias Marpo je úspěšný český raper a muzikant se zálibou v bojových sportech. Jeho život a kariéru přibližujeme v tomto článku.

ŽIVOTOPISZÁPASY V BOXUHUDBARODINAZAJÍMAVOSTI

Marpo na tiskové konferenci organizace Real Fight Arena Foto: Real Fight Arena

Profil Otakar Petřina
Jméno Otakar Petřina
Narozen 29. ledna 1985, Praha
Přezdívka Marpo
Národnost Česká
Výška 181 cm
Váha 80-90 kg
Váhová kategorie Střední váha
Výhry v boxu 1
Prohry v boxu 0
Tým X Gym Praha
Trenéři Lukáš Jirkovský

Vsaďte si na bojové sporty u Tipsportu s bonusem 500 Kč zdarma

Marpo životopis

Otakar Petřina, alias Marpo, je jednou z nejvýraznějších postav české rapové scény. Během své více než 20leté kariéry posbíral řadu ocenění a vydal přes 10 alb. Jeho tvorba je specifická v tom, že v sobě mísí několik hudebních žánrů. Kromě Hip-Hopu je to také rock, country, či nu-metal a další.

Se svou kapelou TroubleGang dokázal jako první český raper v roce 2018 vyprodat pražskou O2 Arenu a jeho silný odkaz je cítit i skrze obrovské zástupy fanoušků. Marpův životní příběh je obecně velmi pestrý a jeho jméno často a z mnoha různých důvodů figuruje v mainstreamových médiích a bulváru. Získejte bonus na sázení za jednoduchou online registraci

V tomto článku se ale více zaměříme za Marpovy boxerské zápasy. Bojové sporty totiž tvoří nedílnou součást Marpova života. V mládí se věnoval thajskému boxu, kde vybojoval titul vicemistra ČR. Úspěšná hudební kariéra a zdravotní komplikace ho ale od milovaného sportu odklonily.

S přibývajícím věkem se však Marpo netají touhou věnovat se boxu pravidelně a postavit se těm největším výzvám. Právě box Marpa podle jeho vlastních slov v současnosti naplňuje více než muzika.

Box: Marpo vs. Vémola

Marpo se 21. května 2022 postavil v O2 Areně Karlosi Vémolovi. Zápas se uskutečnil v klasickém boxu na 6x3 minuty. Bitva, která se musela v minulosti kvůli pandemii koronaviru a zranění Terminátora několikrát odložit, přitáhla obrovskou pozornost fanoušků i celé bojové scény.

Box - sleduj průběh zápasu zde

Karlos Vémola si podle vlastních slov chtěl jít pro první KO kariéry. Marpo měl samozřejmě opačný názor a tvrdil, že bude po Attilovi druhý, kdo v Česko-Slovensku Terminátora porazí. Zápas proběhl pod organizací Oktagon v rámci boxerského galavečera Oktagon Underground. Dlouho před samotným duelem probíhal z obou stran výživný trashtalk.

Podle záběrů z tréninků během přípravy měl Marpo lepší boxerskou techniku. Přesto šel do zápasu jako kurzový outsider. Utkání bylo hlavním zápasem celého večera a Marpo se musel vypořádat s obrovským tlakem v každém kole, který na něj Terminátor vyvíjel.

Jenže to se tak úplně nepovedlo. Vémola od začátku zvolil taktiku drtivého tlaku, díky kterému tlačil Marpa do rohů a provazů, a tam ho soustavně trápil tvrdými údery. Marpo adekvátní a účinnou odpověď na tento způsob boje nenašel, a tak rozhodčí ve 4. kole zápas ukončil.

To ovšem vzbudilo obrovské emoce, neboť Marpo byl sice v hluboké defenzívě, zároveň však nebyl ani jednou počítán a dokonce ani jednou viditelně otřesen. S brzkým koncem zápasu nesouhlasil ani Vémola, který v průběhu utkání slíbil svému trenérovi, že v 5. nebo 6. kole přijde z jeho strany ukončení.

Marpo většinu zápasu strávil přikovaný v provazech Foto: OKTAGON MMA

Box: Marpo vs. Škondrič v RFA

Pro rok 2022 si Marpo vytyčil několik sportovních cílů. Na začátku února byl oficiálně oznámen jeho „Money Fight“ v boxu pod organizaci Real Fight Arena.

Soupeřem měl být Marpovi 17. prosince 2022 legendární MMA zápasník a trenér Ilja Škondrič. Ten je v současnosti spojován především z předním bratislavským gymem Octagon Fighting Academy, kde působí v roli mentora a šéftrenéra několika bojovníků. Ze zápasu ale nakonec sešlo pro zranění ruky Marpa.

Marpo se utká v boxu s Iljou Škondričem Foto: Real Fight Arena

Marpo RFA

Podpis smlouvy s novou organizací RFA se v Marpově případě vůbec nečekal. Sám rapper a boxer podle svých slov pouze přijímá sportovní výzvy a peníze v tom nehrají rozhodující roli.

„Žádná organizace mě nevytvořila, takže když budu dodržovat smlouvy, můžu si dělat co chci. Oktagon to dělá skvěle. Jsem rád, že zápas s Karlosem dělají právě oni. Na RFA jsem zvědavej a fandím jim. Konkurence je vždycky dobrá“, prohlásil Marpo v reakci na podpis zápasu s Iljou Škondričem.

Box: Marpo vs. Rytmus

Boxerský zápas Marpo vs. Rytmus byl jedním z nejsledovanějších boxerských duelů v historii České republiky. Uskutečnil se pod dnes již zaniklou organizací XFN 28. 12. 2018. Úvodní kola měl plně ve své režii favorit utkání.

Marpo ve 2. kole poslal Rytmuse hned 3x do počítání, a přestože slovenská rapová legenda ve druhé polovině utkání výrazně zabrala, Marpo si pohlídal jednomyslné vítězství na body. Na celé utkání se podívejte v tomto videu.

Marpo zápasy v boxu - statistiky

V této tabulce najdete přehled Marpova boxerských duelů, včetně způsobu a času ukončení zápasů.

BOX
Výsl. Soupeř Kolo(čas) Způsob Událost Datum
Prohra Karlos Vémola 4 TKO Oktagon Underground 21.5.2022
Výhra Rytmus 6 (3:00) na body XFN 15 28.12.2018

Marpo TroubleGang

Před téměř 10 lety založil Marpo česko-americkou kapelu TroubleGang, která se díky své pompézní show během živých vystoupení stala doslova kultem. Kromě hlavní tváře Marpa jsou dalšími členy TroubleGangu Ironkap (Jakub Studený), MC Wohnout (Jan Vohnout) a Partyboi (Pavel Skála).

Mimochodem úzký vztah k bojovým sportům má vícero členů kapely. Jakub Studený se například v minulosti představil v organizaci I am Fighter, kde prohrál zápas v Muay Thai s Ondřejem Maruškou.

Marpo Chinaski

Otakar Petřina se proslavil také díky svému působení u slavné české kapely Chinaski. V někdejším slavném uskupení frontmana Michala Malátného hrál Marpo na bubny. Jeho odchod však nebyl rozhodně růžový, přestože se mu podle vlastních slov obrovsky ulevilo. K bicím se dnes příležitostně vrací na svých koncertech a z jeho projevu je jasně patrné, jak moc si hraní na tento hudební nástroj během života zamiloval.

Marpo tetování

Jedním z charakteristických znaků rapera Marpa je jeho tetování, které se neustále rozrůstá. Na kůži si nechává zvěčňovat důležité životní momenty, které se vážou k určité fázi životní etapy. A nutno dodat, že Marpova tetování jsou skutečně povedená umělecká díla, přestože se raper netají tím, že správné péči o tetování úplně neholduje.

Kromě jmen svých dětípřes celá záda vytetovaného Arnolda Schwarzeneggera z filmu Komando. Z prostředí filmu pak také Belmonda, nebo Louise de Funése. Na jeho těle najdeme také název jeho kapely TroubleGang, či siluety Floridy, kam se rád a opakovaně vrací.

V obsáhlém povídání o svém tetování prozradil, že nemá potřebu díky svým tetováním vyčnívat a přednostně je umisťovat na viditelná místa. V současné době už má ale potetované i nohy a krk.

Marpo a thajský box

Otakar Petřina alias Marpo je především známým raperem a hudebníkem, ale zanechal po sobě nesmazatelnou stopu i v ringu. Jeho velkým koníčkem je totiž thajský box. A že to s thajským boxem Marpo myslel v minulosti opravdu vážně dokázal i tím, že se stal vicemistrem České republiky.

Marpo dříve cestoval do samotného Thajska, kde je dostatek kvalitních trenérů a sparing partnerů thajského boxu, kteří pomáhali Marpovi ve zdokonalování dovedností. V kariéře thajského boxera Marpo odpojoval 9 zápasů a hned 6 ji vyhrál.

Marpo váha

Marpo a jeho váha je v tuto chvíli otazníkem. Většinu thajboxerských duelů absolvoval ve váze do 71 kg. Při boxerském zápase s Rytmusem se oba střetli ve váze do 82,5 kg.

Marpo Instagram a Youtube

Marpo má oficiální účty na všech sociálních sítích. Většina fotek a videí logicky zachycuje jeho primární obživu, a tedy hudební kariéru. Vzhledem k tomu, že se podle jeho vlastních slov chce sportu věnovat více, budou pravděpodobně fotky z tréninků na jeho profilech přibývat. Marpo se na Instagramu často vyjadřuje k různým kauzám okolo jeho osoby a občas zareaguje na aktuální dění. Na Instagramu ho sleduje přes 100 tisíc fanoušků.

Marpo má velmi úspěšný YouTube kanál, kde má takřka 200 tisíc odběratelů. Díky svým pravidelným vlogům s názvem Redneck Diaries a pohledům do zákulisí příprav na box i koncert je jeho obsah velmi zajímavý.

Marpo shop a merch

Marpo dnes určitě prodá mnohem více svého oblečení než jakýkoliv jiný bojovník. Ale je to samozřejmě dáno tím, že Marpo svůj merch prodává jako hudebník skupiny TroubleGang. V každém případě, když na jeho boxerské vystoupení do O2 Areny dorazíte v jeho oblečení, tak rozhodně chybu neuděláte!

Marpo a Lenny a děti

Marpo má dvě děti dceru Emmu narozenou 8. 1. 2013 a syna Otakara (říjen 2015) a zdálo se, že se svou manželkou vede spokojený rodinný život. Ale pak se objevila Lenka Filipová alias Lenny.

Daniela Petřinová Marpo

V roce 2018 všechny překvapila zpráva o Marpově rozchodu s tehdejší manželkou Danielou Petřinovou. Dvojice spolu tvořila pár dlouhých 18 let a vychovávali spolu dvě děti. Marpo ale poté našel štěstí v náručí jiné ženy. Jeho novou láskou se stala zpěvačka Lenny, dcera slavné zpěvačky Lenky Filipové.

Marpo se s Lenny poznal při spolupráci na natáčení videoklipu k singlu Kruh. Právě v něm populární umělec rapoval o svém tehdy nefungujícím manželství. Marpo a Lenny spolu dodnes žijí, své soukromí si ale velmi bedlivě střeží.

Raper Marpo koncert

Jestli něco Marpa dokonale vystihuje, pak je to energie kterou vkládá do svých koncertů. TroubleGang má perfektně zpracovanou choreografii, což ve výsledků dělá z návštěvy jejich koncertů neopakovatelný zážitek. Zároveň je TroubleGang velmi žádaný napříč celou Českou republikou.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport a získej bonus 500 Kč jen za registraci

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 500 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 500 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu

1️⃣ S kým bude Marpo boxovat?

Známý raper Marpo se během roku 2022 hned dvakrát ukáže v ringu. Nejprve vyzval 21. května Karlose Vémolu, a na konci roku pak změří síly s Iljou Škondričem. Více informací o těchto zápasech přinášíme uvnitř článku.

2️⃣ Jak dlouho dělá Marpo box?

Marpo se v mládí věnoval thajskému boxu, postupem času ale u něj převážila hudební kariéra. Neustále se však udržuje v kondici a chodí na tréninky klasického boxu. Boxerské rukavice Marpo poprvé nasadil před více než 20 lety.

3️⃣ Zkoušel někdy Marpo MMA?

Marpo o zápasech ve smíšeném bojovém umění prozatím neuvažuje. Rád by zůstal u boxu a neustále posouval svoji výkonnost i úroveň techniky. Podrobnosti o životě a kariéře rapera Marpa najdete uvnitř článku.

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Jake Paul boxerské zápasy hodně prožívá

Boxer a YouTuber Jake Paul - životopis, zápasy a statistiky

Americký youtuber, boxer a byznysmen Jake Paul je jednou z nejkontroverznějších postav bojových sportů současnosti.☝ Důvody si přečtěte v...

Turnaje Oktagon MMA představují nezapomenutelný zážitek

Sledujte MMA online živě - live streamy zápasů zdarma

Smíšená bojová umění MMA 🥊 jsou v České republice aktuálně velmi populární, obzvlášť pak Oktagon. ▶️ Podívejte se, kde a jak sledovat...

Vasil Ducár je českou jedničkou křížové váhy

Kalendář zápasů v boxu v Česku a zahraničí

Podívejte se na nejzajímavější galavečery boxu v Česku i v zahraničí 🥊, přinášíme vám jejich přehledný kalendář.▶️ Některé eventy se...