Marta Waliczek – profil zápasnice MMA a K1

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Fortuna

Ke vkladu až 6 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Polská bojovnice Marta Waliczek zápasí v kickboxu a MMA, kde je šampionkou organizací FEN a Battle on Volga. Ve svém posledním zápase pod hlavičkou organizace Oktagon porazila Francouzku Rizlen Zouak.

Životopis a začátky kariéry - Profese a úspěchy v Rusku -
Přehled všech zápasů - Zápas s Lucií Pudilovou

Marta Waliczek (vpravo) na staredownu, OKTAGON MMA Foto: OKTAGON MMA

Profil Marta Waliczek
Jméno Marta Waliczek
Narozen 11. 7. 1987, Bílsko-Bělá, Polsko
Přezdívka Wadera
Národnost Polská
Výška 167 cm
Váha 61 kg
Váhová kategorie Bantamová váha
Výhry v MMA 5 (1x KO/TKO, 1x submise, 3x rozhodnutí)
Prohry v MMA 3 (1x submise, 2x rozhodnutí)
Tým DAAS BERSERKERS TEAM BIELSKO-BIALA

Vsaďte si na bojové sporty u Tipsportu s bonusem 500 Kč zdarma

Marta Waliczek životopis

Rodačka z polského města Bílsko-Bělá, vzdáleného jen zhruba 80 kilometrů od Ostravy, prošla před MMA celou řadou disciplín a svět bojového umění jí učaroval už ve 12 letech. Základy boje získávala postupně v judu, karate i jiu-jitsu, než zakotvila v kickboxu a následně také MMA.

sipka Klikněte ZDE a vsaďte si na bojové sporty s bonusem zdarma

Tyto kontakty a tréninkové možnosti si podle svých slov stále udržuje, což jí pomáhá trénovat svoji všestranost, která, jak dobře víme, je pro smíšené bojové umění klíčová. 33-ti letá Marta Waliczek se poprvé do klece v profesionálním zápase postavila v roce 2012, následně ovšem přišla dlouhá 5-letá pauza, během které nezápasila. V současné době kombinuje kickbox s MMA a pro svoje soupeřky představuje hrozbu především v postoji.

Marta Waliczek vs. Lucie Pudilová 2

Polská zápasnice Marta Waliczek si poslední výhrou v Oktagonu řekla o odvetu s Lucii Pudilovou. Už první duel nabídl velmi vyrovnanou a oku lahodící bitvu, která se odehrávala čistě v postoji. Těsné vítězství nakonec slavila česká fighterka.

Dokáže se Waliczek z chyb poučit a českou bojovnici tentokrát porazit? To se dozvíme už v sobotu 6. listopadu na turnaji Oktagon Prime 4 v Pardubicích.

MMA - sleduj průběh zápasu zde

Marta Waliczek vs. Rizlen Zouak

V souboji zápasnic, kterým jejich předchozí duel nevyšel, se Marta Waliczek na turnaji Oktagon 25 postavila Francouzce Rizlen Zouak. Ta představovala pro polskou zápasnici hrozbu zejména na zemi. V minulosti se totiž účastnila Olympijských her v judu.

Obě bojovnice měly velmi podobnou zápasovou bilanci i zkušenosti. Štastnější byla ve vyrovnaném utkání nakonec právě polská lvice Marta Waliczek, která si po dvou porážkách připsala nesmírně cenné vítězství na body.

Marta Waliczek MMA

Waliczek během své kariéry nastupovala ve velké ruské organizaci MMA Samara Federation, kde zůstala neporažena a v roce 2019 zde vybojovala titulový pás v bantamové váze. Upozornila na sebe mimo jiné i nekompromisním knockoutem, kterým v květnu 2018 „vypnula“ Rusku Karinu Vasilenko.

Marta Waliczek policistka

Marta Waliczek vždycky toužila stát se členkou policejního sboru a tento sen se jí splnil v roce 2006. Od té doby tuto profesi, podobně jako například norský MMA bojovník Thomas Robertsen, kombinuje se svou sportovní kariérou. Momentálně pracuje u soudní policie v Katowicích, dříve působila jako vychovatelka Policejní dětské komory v Bílsko-Bělé. Zkušenosti má také z pořádkové a zásahové jednotky.

Marta Waliczek přehled zápasů – all stats

Výsl. Soupeř Kolo(čas) Způsob Událost Datum
Lucie Pudilová Oktagon Prime 4 6.11.2021
Výhra Rizlen Zouak 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 25 19.6.2021
Prohra Lucie Pudilová 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 21 30.1.2021
Prohra Julia Stoliarenko 1 (0:30) Submise CG 24 29.6.2019
Výhra
Zaira Dishekova 3 (5:00) Rozhodnutí Battle on Volga 10 14.4.2019
Výhra
Karina Vasilenko 3 (3:06) KO Samara MMA Federation - Battle on the Volga 4 11.5.2018
Výhra Yulia Kutsenko 3 (5:00) Rozhodnutí Samara MMA Federation - Battle on the Volga 3 4.3.2018
Výhra Judyta Rymarzak 1 (4:02) Submise LFN 8 16.12.2017
Prohra Kamila Balanda 2 (5:00) Rozhodnutí SIBT 5 8.9.2012

Marta Waliczek vs. Lucie Pudilová

Polská zápasnice se ve svém posledním zápase utkala s veteránkou UFC, Češkou Lucii Pudilovou. Ta se do klece vrátila relativně nedávno po několikaměsiční odmlce. Jejich duel byl ozdobou galavečeru Oktagon 21, který se uskutečnil v pevnosti Brno 30. ledna 2021.

Waliczek se měla v organizaci Oktagon majitelů Pavola Nerudy a Ondřeje Novotného představit už v roce 2018 při Oktagonu 10, kvůli zranění soupeřky však nakonec nenastoupila. S Lucii Pudilovou se pak měla utkat už na turnaji Oktagon 18, pro nemoc se ale očekávaný fight odložil.

Polka předvedla proti Lucii Pudilové velmi kvalitní a srdnatý výkon, přestože nakonec těsně a pro někoho možná lehce kontroverzně prohrála na body.

Marta Waliczek Instagram, Facebook, Twitter

Pokorná zápasnice vyznávající „starou školu“ otevřeně přiznává, že sociální sítě nejsou její silnou stránkou, a třebaže si uvědomuje jejich důležitost co se marketingu týče, příliš se jim nevěnuje. Naopak to podle svých slov považuje za zbytečné rozptýlení a způsob jak přijít o soustředění a koncentraci.

Své internetové followery navíc nepovažuje za skalní fanoušky a proto nevidí velký smysl v tom sdílet více svého soukromí. Tento postoj se samozřejmě odráží na celkovém číslu, které se na Instagramu pohybuje pod hranicí 2000 sledujících, což je snad nejméně ze všech bojovníků a bojovnic, o kterých jsme doposud psali. Ostatní sítě nevyužívá prakticky vůbec.

Waliczek Marta tapology, sherdog

Detailní informace o této zápasnici najdeme i na oficiálních MMA webech Sherdog, případně Tapology. Waliczek nemá na svém kontě mnoho zápasů, v kleci si však počíná poměrně suverénně, což lze z jejich statistik mimo jiné také vyčíst.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport a získej bonus 500 Kč jen za registraci

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 500 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 500 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu

Polská bojovnice Marta Waliczek Foto: Instagram/marta_wadera_waliczek

1️⃣Kde aktuálně nastupuje Marta Waliczek?

Polská zápasnice Marta Waliczek má střídavé starty v několika organizacích, včetně stále se rozrůstající česko-slovenské organizace Oktagon MMA. Vše o její kariéře se dočtete v článku.

2️⃣Čím se vyznačuje její styl boje?

Bojovnice s přezdívkou Wadera zápasí kromě MMA také v kickboxu a mezi její přednosti patří boj v postoji. Její silnou zbraní jsou pak zejména tvrdé headkicky. Podívejte se na její zápasové statistiky.

3️⃣Jaký je největší úspěch její dosavadní kariéry?

Jedním z největších momentů kariéry Marty Waliczek je titul organizace FEN a Battle on Volga pod ruskou organizací Federation of Samara MMA. V organizaci Oktagon svedla nesmírně vyrovnanou válku s Lucii Pudilovou. Na ZÁPASOVÉ VIDEO se podívej zde.

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Lucia Szabová a její radost po vyhraném zápase

Lucia Szabová – životopis a zápasy MMA bojovnice

Věčně usměvavá ❤️ slovenská zápasnice Lucia Szabová je mistryní své země v thajském boxu ⚡ a jednou z nejtalentovanějších MMA bojovnic...

Lucie Pudilová

Lucie Pudilová – životopis, statistiky a zápasy MMA bojovnice

Lucie Pudilová se jako první česká bojovnice probojovala do slavné UFC.✔️ Po angažmá v organizaci Oktagon se do nejprestižnější organizace...

Jan Blachowicz

Jan Blachowicz – profil a zápasy UFC bojovníka

Jan Blachowicz je polský zápasník🛡️, který nastupuje v nejlepší lize smíšeného bojového umění UFC.✅ V září 2020 vybojoval titul polotěžké...