Kdo je Ondřej Novotný a co všechno dělá?

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Fortuna

Ke vkladu až 6 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Ondřej Novotný je promotér, spolumajitel a komentátor MMA organizace Oktagon. Těžko si můžeme představit výraznější postavu česko-slovenské bojové scény, než je právě tento charismatický expert na nejrůznější bojová umění. Seznam jeho profesí, projektů a koníčků je pořádně dlouhý a atraktivní. Výčet toho nejzajímavějšího z jeho života jsme shrnuli v tomto článku.

PŘEDSTAVENÍ A ŽIVOTOPIS
ZAČÁTKY KARIÉRY
MMA ORGANIZACE OKTAGON
MODEROVÁNÍ A PODCASTY
SOCIÁLNÍ SÍTĚ, ZAJÍMAVOSTI

Ondřej Novotný Foto: OKTAGON MMA

Ondřej Novotný: cesta z nuly na vrchol

Postava Ondřeje Novotného se v posledních letech stala synonymem nejen tvrdé práce a zpopularizování MMA, ale i televizní reality show Survivor a mnoho dalšího. Pro svoje charisma a znalosti se stal jednou z nejdůležitějších postav česko-slovenské bojové scény. Jeho příběh a nadšení motivuje tisíce lidí, sledujte jeho schopnosti živě během MMA galavečerů kliknutím ZDE

MMA - sleduj průběh zápasu zde

Ondřej Novotný výška, věk, seznam projektů, životopis

V souvislosti s Ondřejem Novotným je potřeba zmínit jeho temperament, který dost lidí rozděluje na dva tábory. Ti, co mu nemohou přijít na jméno a Ti, kdo ho obdivují a fandí mu. Ať už patříte do jakékoliv kategorie, o obrovském vlivu a úspěchu nejen v MMA nemůže být v jeho případě pochyb.

Ondřej Novotný se rád účastní ostrých debat a nebojí se ani argumentačních přestřelek. V ideálním případě od protistrany vyžaduje upřímnost a často vyvolává v lidech značnou míru antipatie. Ani s tím ale podle svých slov nemá problém.

📌Jméno Ondřej Novotný
📌Věk 46 let (14. června 1977)
📌Výška 196 cm
📌Manželka Renata Langmannová (svatba 2015)
📌Kariéra sportovní komentátor bojových i jiných sportů, moderátor sportovních pořadů, moderátor Reality Show Robinsonův ostrov a Survivor, spolumajitel a promotér MMA organizace Oktagon, novinář, investor
📌 Další projekty Podcasty: MMA LETEM SVĚTEM, TAK URČITĚ, KUDY BĚŽÍ ZAJÍC
Technologický startup IKISEQ (ve spolupráci s Čeňkem Stýblem a dalšími)

Ondřej Novotný Kudy běží zajíc podcast

Pokud něco Ondřeje Novotného v současné době definuje mimo svět bojových sportů, pak je to nepochybně aktuálně zřejmě nejúspěšnější fotbalový podcast v ČR s názvem Kudy běží zajíc. Ten si za tři roky své existence vybudoval obrovskou fanouškovskou základnu a ve druhé polovině roku 2023 se Novotnému povedlo rozběhnout placenou verzi na platformě HeroHero.

Momentálně si podcast Kudy běží zajíc předplácí více než 6 500 posluchačů, což mimo jiné pro šéfa Oktagonu znamená velice solidní zdroj příjmů. Novotný ale opakovaně zdůraznil, že finance nejsou tím hlavním motorem, proč fotbalový podcast na pravidelné bázi produkuje.

Spolu s Ondřejem Novotným se na současné podobě podcastu největší měrou podílí fotbalový novinář Jan Vacek, exligový fotbalista a současný televizní expert Zdeněk Folprecht a novinář Jakub Dvořák.

Ondřej Novotný Survivor 2023

Zkušený moderátor Ondřej Novotný byl hlavní tváří natáčecího štábu nové řady reality show Survivor Česko-Slovensko. Ta byla oproti předchozí řadě mnohem náročnější a na soutěžící čekala opravdu velká zkouška. Ondřej Novotný byl i pro rok 2023 vybrán jako moderátor této nejdrsnější soutěže na světě.

Dějištěm byla opět Dominikánská republika a i tentokrát měl Novotný přímo na ostrově manželku Renatu a dceru Medu. Spolumajitel Oktagonu je známým milovníkem a fanouškem tohoto projektu, takže nabídku na moderování nové řady, podobně jako minulý rok, bez váhání přijal.

Ondřej Novotný Miss ČR 2022

Ondřej Novotný je mužem s širokým záběrem oborů a velkým rozhledem, což potvrzuje i jeho pozice moderátora slavnostního galavečera Miss České republiky 2022. Finálová show se uskutečnila 7. května 2022 v pražském fóru Karlín a diváci jej mohli sledovat v přímém přenosu v sobotu na Nova Fun od 20:20.

Ondřej Novotný Survivor Česko-Slovensko 2022

V samém závěru roku 2021 oznámil Ondřej Novotný poměrně nečekanou zprávu. Televize Nova ho totiž oslovila s nabídkou moderovat celosvětově známý formát reality show s názvem Survivor. Právě na jejich základech stál v minulosti projekt Robinsonův Ostrov, jehož byl Novotný výraznou tváří v natáčecím štábu.

Tentokrát se reality show Survivor zúčastní známé osobnosti veřejného dění z Česka a Slovenska. Místem boje o přežití je průzračný Karibik, konkrétně Dominikánská republika.

Vedle youtuberů, moderátorů, byl vybrán i populární slovenský MMA bojovník Gábor Boráros. Ten však musel relativně brzy odstoupit kvůli problémům s kolenem. Sám Ondřej Novotný se nechal v minulosti mnohokrát slyšet, že je mu tento typ reality show velmi blízký, a tak bez dlouhého váhání na nabídku kývnul.

Ondřej Novotný Štvanice proslov (Oktagon 34)

Zde se podívejte na tradiční proslov Ondřeje Novotného, který je každoročně spjatý s turnajem pod otevřeným nebem pražské Štvanice.

Ondřej Novotný na turnaji Oktagon 31

Ondřej Novotný navzdory náročnému natáčení nechyběl na turnaji Oktagon 31 v O2 Areně, který se konal 26. února. Galavečer, který měl na programu poprvé v historii hned dva titulové zápasy a několik dalších zajímavých bitev, si hlava Oktagonu nenechala ujít a byla znovu v klasické pozici moderátora i uvaděče. Bezprostředně po turnaji Novotný znovu odcestoval zpět na Dominikánskou republiku, kde bude pokračuje v pozici hlavního moderátora show Survivor Česko-Slovensko.

Ondřej Novotný životopis a začátky kariéry – nadějný házenkář i první zkušenost s komentováním

Je to už více než 20 let, kdy se Ondřej Novotný dostal poprvé ke komentátorskému řemeslu. Tehdy mu první příležitost ukázat svůj talent dala sportovní stanice Eurosport. Komentář k tenisovému Australian Open se mu povedl a pro Ondřeje se stalo toto odvětví jedním ze základních pilířů celé jeho kariéry.

Ještě předtím coby junior hrál házenou, kde si vyzkoušel dokonce extraligu. Častá zranění mu však k profesionální sportovní kariéře zabouchla dveře, čehož dodnes do jisté míry lituje. Ve světě okolo sportovního dění ale zůstal a vzhledem k tomu, že Eurosport tehdy neměl nikoho, kdo by komentoval box, začal se Ondřej ubírat právě  směrem bojových sportů.

Jak roky plynuly získával v jeho očích potenciál bojových sportů čím dál větších rozměrů. Později se dostal ke komentování ultimátních zápasů v boxu a přišel i projekt televizního pořadu pro Novu o Muay-Thai (thajský box). Poté přišly první moderované galavečery (Gladiator games a další), čímž se Ondřej živil dlouhou dobu a dostal se díky nim do povědomí širší veřejnosti.

Ondřej Novotný Oktagon: rok 2016, aneb vznik MMA organizace Oktagon i moderování Robinsonova Ostrova

Jedním z důležitých milníků v životě Ondřeje Novotného byl rok 2016, kdy dlouholetá vášeň k bojovým sportům vyústila v založení MMA organizace Oktagon společně se svým kamarádem, Slovákem Pavolem Nerudou.

Ondřej Novotný (vlevo) a Pavol Neruda odvádí pro česko-slovenské MMA fantastickou práci Foto: Profimedia.cz

Oktagon prakticky ihned po založení zažíval dynamický vzestup a po necelých 2 letech už se o této česko-slovenské organizaci dobře vědělo také v zahraničí. Přestože v průběhu přišla řada „kotrmelců“ i slepých uliček, Oktagon soustavně získával na síle a v současnosti není pochyb tom, že je to nejlepší MMA organizace na českém a slovenském území, která stále roste. Momentálně ji můžeme zařadit mezi TOP 10 největších organizací na světě.

V roce 2019 dokázal Oktagon se svým galavečerem dokonce vyprodat pražskou Štvanici, což se stalo po dlouhých 33 letech. Obecně je o Oktagon akce mezi fanoušky extrémní zájem, o čemž vypovídá mimo jiné také vyprodaná O2 Aréna při památném "Zápase století" mezi Attilou Véghem a Karlosem Vémolou. Právě tento MMA svátek je dosud považován za nejvýraznější MMA akci česko-slovenské historie bojových sportů.

Ondřej Novotný se jako moderátor „proslavil“ také v reality show Robinsonův Ostrov, kde si podle svých slov během natáčení na Filipínách sáhnul na dno po fyzické i psychické stránce. Vyjímkou například nebyly 50°C horka či hladovění, čehož byl jako člen štábu součástí.

Ondřej Novotný MMA i přehled napříč mnoha sporty

Novotný v minulosti pracoval také jako moderátor a komentátor sportovních stanic O2 TV a Nova Sport, kde vedle tradičních bojových sportů „zabrousil“ například do fotbalové Ligy mistrů.

Úspěšnými se staly také jeho podcasty MMA letem světem, Tak určitě se sportovními hosty či fotbalový podcast Kudy běží zajíc, který vznikl během karantény na jaře 2020 a ve kterém rozebírá dění v nejen české Fortuna lize s fotbalovými experty. Těmi jsou šéf fotbalové sekce deníku sport, Jan Podroužek, či redaktoři Jan Vacek, Michal Kvasnica, nebo Radek Šprynar.

Ondřej Novotný moderátor – velké výzvy i nová sponzorství

V minulosti jsme Novotného mohli slyšet za mikrofonem při komentování nejslavnější MMA organizace světa UFC, kterou vysílá Nova Sport. Zajímavostí je, že právě komentování UFC považuje dlouhodobě za "komentátorský grál" a MMA v blízké budoucnosti podle něj předskočí na žebříčku popularity fotbal i hokej. Ve své bohaté kariéře také spolupracoval s řadou světových hvězd jako Tyson Fury a další.

Vzhledem k jeho popularitě a respektu, který si během své pestré kariéry vydobil se nelze divit, že se s ním toužily spojit nejrůznější světové značky (Metaxa, Kirvi,Phillips One Blade, Kellys, Dáme Jídlo a další), které aktuálně Ondřej Novotný propaguje, a které tvoří nemalý zdroj jeho příjmů a finančních bonusů. To vše díky jeho ctižádosti a tahu na branku.

Ondřej Novotný Foto: Instagram/ondrejnovotny

Ondřej Novotný Instagram, Twitter, Youtube a další zajímavosti

Vášnivý pilot letadla a nově spolumajitel Gymu pod hlavičkou Oktagonu rád a ve velké míře využívá síly sociálních sítí. Podle jeho filozofie stojí velká část marketingu okolo celé MMA právě na Instagramu či Twitteru v kombinaci s videobsahem na Youtube. Právě na vizuální stránce si dává celá organizace Oktagon hodně záležet a jejich reklamní spoty a upoutávky jsou v porovnání s konkurenční tvorbou na vysoké úrovni.


Ze života Ondřeje Novotného:

  • 👉 jako dítě žil s rodiči rok a půl v Řecku
  • 👉 v USA v rámci brigády uklízel černošská kina
  • 👉 nesnáší "domácí" práce
  • 👉 líbí se mu určité prvky buddhismu
  • 👉 kvůli kvalitě spánku nepije kávu po 17 hodině
  • 👉 jeho dlouhodobým cílem je, aby byl Oktagon nejlepší v Evropě
  • 👉 je fanouškem kryptoměn, zejména alternativní měny bitcoin
  • 👉 v roce 2020 vystoupal spolu se svojí manželkou na nejvyšší horu Afriky - Kilimandžáro

Ondřej Novotný dcera a manželka

Ondřej Novotný má z předešlého vztahu s bývalou extraligovou volejbalistkou Lucii Švarcovou dceru Trinity, která už je plnoletá a dlouhodobě žije ve Francii. Spolu se svoji manželkou, vítězkou České Miss 2006, Renatou Langmannovou přivedli v září 2020 na svět dceru Medu. Právě velká životní událost teoreticky může vysoké pracovní tempo zbrzdit, příliš pravděpodobné to vzhledem k povaze Ondřeje Novotného ale není.

Novotný Ondřej letadlo

Moderátor Ondřej Novotný je skutečně nesmírně aktivním mužem, který se rád pouští do nových věcí. Během roku 2020 si dokonce spolu se svým parťákem Pavolem Nerudou udělal pilotní průkaz na malé sportovní letadlo Attack Viper, které rovněž vlastní.

Cílem toho, že se, jak sám říká, ještě jednou vrátil do školy, je časový benefit. Cestování po Evropě za schůzkami je tímto způsobem výraznější méně časově náročné a uspořený čas následně věnuje dalšímu rozvoji organizace Oktagon i dalších projektů.

Ondřej Novotný majetek

Přestože je Ondřej Novotný známou a respektovanou osobou, peníze v jeho životě nehrají tolik důležitou roli. Dokonce se dá říci, že stále žije v poměrně skromných podmínkách a rozhodně u něj nepozorujeme přehršel luxusu. Finančně zajištěn je ale samozřejmě velmi dobře.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport a získej bonus 500 Kč jen za registraci

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 500 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 500 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu


*️⃣Čemu se aktuálně věnuje Ondřej Novotný?

Ondřej Novotný je spolumajitel a promotér MMA organizace Oktagon. Mimo to se věnuje tvorbě podcastů o fotbale a MMA. Na přelomu roku 2022 přijal nabídku moderovat reality show Survivor Česko-Slovensko. Seznam jeho profesí a projektů najdete uvnitř článku

*️⃣Kde lze vidět Ondřeje Novotného naživo?

Určitě na všech galavečerech Oktagonu i dalších projektech s touto organizací spojených. Legendární je jeho hláška "jedeme bomby", kterou si vždy získá fanoušky v celé aréně.

*️⃣Kdo je nejbližší spolupracovník Ondřeje Novotného?

Jeho nejbližší kolega a zároveň druhý spolumajitel Oktagonu je Pavol Neruda, slovenský specialista na svět bojového umění a Novotného velký kamarád. Jak a kdy vznikla organizace Oktagon se dočteš tady

Ondřej Novotný, OKTAGON MMA Foto: OKTAGON MMA

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Spolumajitel Oktagon MMA Pavol Neruda

Pavol Neruda – kariéra, projekty a životní příběh spolumajitele Oktagon MMA

Navenek nenápadný a klidný, jinak ale inspirující a inteligentní☀️ Věčně pozitivní Pavol Neruda je lídr se smyslem pro detail.✔️ Promotér a...

Turnaje Oktagon MMA představují nezapomenutelný zážitek

Sledujte MMA online živě - live streamy zápasů zdarma

Smíšená bojová umění MMA 🥊 jsou v České republice aktuálně velmi populární, obzvlášť pak Oktagon. ▶️ Podívejte se, kde a jak sledovat...

Povinná kontrola bojovníka před vstupem do klece

Pravidla MMA (mixed martial arts) - techniky a bodování

Podívejte se na zásadní informace o pravidlech a technikách stále populárnějšího sportu❤️, kterým je MMA. V článku najdete i pohled do...