Pavol Neruda – kariéra, projekty a životní příběh spolumajitele Oktagon MMA

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Sazkabet

Ke vkladu až 9 500 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Navenek nenápadný a klidný, jinak ale inspirující a inteligentní. Věčně pozitivní Pavol Neruda je lídr se smyslem pro detail. Toto je příběh promotéra a spolumajitele organizace Oktagon MMA, bývalého fotografa či vyhazovače, který se svým projektem míří pořádně vysoko.

Životopis a informace
Jak se zrodil Oktagon – Těžké začátky
Zajímavosti a role v organizaci a minulost

Spolumajitel Oktagon MMA Pavol Neruda Foto: OKTAGON MMA

Pavol Neruda životopis (výška, věk, pravé jméno)

Přečtěte si příběh muže, který pomohl změnit česko-slovenskou MMA scénu a nastartovat raketový progres dříve opovrhovaného sportu. Hnacím motorem přitom byla touha ukázat lidem krásu a lidskost tohoto velmi tvrdého sportovního odvětví.

📌Jméno Pavol Neruda
📌Původní jméno Pavol Šipkovský
📌Věk 39
📌Výška 183 cm
📌Vzdělání Vysokoškolské
📌Bývalé profese Vyhazovač, plavčík, fotograf, manažer PR agentury,  obchodník na burze, byznysmen
📌Současné zaměstnání Spolumajitel a promotér MMA organizace Oktagon
📌 Další projekty spolumajitel sítě Barbershopů Chikos, Oktagon Gymu, Neruda Production, uměleckého ateliéru s názvem Artelier Bratislava, podcast Nerudacast (nejrůznější témata)

Zaregistruj se online a vsaď si s bonusem za registraci u Tipsportu

Sny a vize, aneb jak to celé začalo - Kdy vznikl Oktagon?

Pavol Neruda vyrůstal na předměstí Petržalky, kousek od centra Bratislavy a od mládí se dostával do kontaktu s lidmi z nejrůznějších sfér. Většinu jeho přátel a známých tvořili pochybní lidé s pohnutou minulostí, jejichž povahové rysy ale přitahovaly Nerudovu pozornost a do jisté míry ho také inspirovaly.

Už od mládí měl díky trénování boxu a dalším aktivitám blízko nejen k bojovým sportům, ale i nejrůznějším kontroverzním skupinám, přestože násilí se celý život snaží vyhýbat. Názor, že svět se netočí jen kolem pouličních gangů a práce vyhazovače, kterou mimochodem zastával 7 let, mu výrazným způsobem změnilo cestování a poznávání nových kultur.

sipka Klikněte ZDE a vsaďte si na bojové sporty s bonusem zdarma

Svět MMA začal Neruda více poznávat v roce 2010, na tuto myšlenku a jiný způsob přemýšlení nad v té době okrajovým sportem ho přivedla další uznávaná osoba na česko-slovenské MMA scéně Ilja Škondrič. Právě on pozval Nerudu na první MMA akce a právě tehdy se začal Paľův zájem o tento sport prohlubovat.

Na začátku měl Neruda myšlenku natočit krátké video o dvou bojovnících, které měl za úkol odvést z jednoho menšího galavečeru. Později si však uvědomil, že právě tento úhel pohledu a sice osobitý přístup k samotným zápasníkům, by mohl fanoušky zajímat a tak si vysnil televizní show, kde by představoval konkrétní příběhy zápasníků v kleci i mimo ní.

MMA - sleduj průběh zápasu zde

A tak začal obcházet několik televizních stanic na Slovensku. Těm se námět sice líbil, na poskytnutí vysílacího času to ale nestačilo. Nerudovy bylo ale jasné, že k tomu, aby jeho myšlenka mohla spatřit světlo světa potřebuje svůj nápad dostat do televize, a tak kontaktoval přes svého známého Ondřeje Novotného, který se už v té době kolem bojových sportů dlouho pohyboval díky komentování nejrůznějších galavečerů bojových sportů. Jejich první společný námět a koncept se jmenoval Výzva MMA.

Záhy poté se oba borci domluvili, že rozjedou společný projekt s názvem Oktagon a díky kontaktům Novotného se tuto vizi podařilo dostat před televizní diváky, kde jejich reality show Oktagon Výzva začala sklízet úspěchy v Česku i na Slovensku.

Pavol Neruda oktagon: zrod MMA organizace a následné dilema

Organizace Oktagon MMA byla oficiálně založena v roce 2016, v té době už oba spolumajitelé tušili, že je to cesta správným směrem, a byť měli v začátcích každý své zaměstnání a další rozjednané projekty, Oktagonu věřili. Všechno ovšem stálo obrovské peníze a tak bylo zapotřebí neustále hledat sponzory, nutná byla i hypotéka, kterou si Palo Neruda na sebe vzal, aby pomohl finančně nakopnout jeho životní projekt.

V roce 2017 dostal Pavol Neruda oficiální nabídku na odkup slibně se rozvíjející organizace, tehdejší částka zněla téměř 60 milionů korun. Neruda s Novotným měli po chvíli jasno. Neprodali a pokračovali v budování dále.

Přes překážky ke hvězdám

Cestu Oktagonu a vůbec celé MMA scéně zkomplikovalo založení konkurenční organizace XFN, která si kladla za cíl přetahovat bojovníky na svoji stranu i za cenu až nezdravě vysokých finančních odměn.

Těžké období zažíval Oktagon zejména v první polovině roku 2018, kdy vlivem nejrůznějších faktorů začaly docházet peníze i motivace. Přestože byli v tomto období Neruda společně s Novotným kousek od prodeje organizace konkurenci, neučinili tak a společně se svým týmem dokázali zvrátit situaci a vývoj trhu zpět na svoji stranu.

Ondřej Novotný a Pavol Neruda Foto: OKTAGON MMA

Organizace XFN naopak časem vlivem přemrštěného financování a obřím dluhům prakticky zanikla. Oktagon si z toho kromě velkého ponaučení odnesl i prozření, jak je tento byznys křehký, což pocítili zejména v situaci, když se k nim začali bojovníci pod tíhou peněz otáčet zády. Od té doby roste fanouškovská základna celého Oktagonu a Nerudovi s Novotným do velké míry pomohl i celosvětový boom, který MMA jako sport zažívá.

Pavol Neruda vs. Pablo Neruda (Pavol Neruda minulost)

Jméno Pavol Neruda, není původním jménem, které má promotér organizace Oktagon v rodném listě. Jeho původní příjmení je Šipkovský. Vzhledem ke složitosti tohoto příjmení a názoru, že jde o nezapamatovatelné jméno v uměleckém světě si ho bývalý fotograf změnil a k příjmení Neruda naopak chová velké sympatie. A to nejen k příjmení, ale i samotné inspirující postavě Pabla Nerudy – nositele Nobelovy cenu za literaturu, básníka a politika. Podle svých slov se totiž často právě jako Neruda cítí.

Neruda Palo zajímavosti

Pavol Neruda má rád umění, design a s tím spojený minimalismus. A také výběrovou kávu, za kterou rád cestuje do nejrůznějších koutů světa. Jeho minulost je až překvapivě pestrá. Kromě zmíněné práce diskotékového vyhazovače si vyzkoušel například práci plavčíka v černošské čtvrti USA, či založil politickou stranu, ze které později kvůli názorovým neshodám vystoupil.

Podobně jako známý MMA trenér André Reinders se i Neruda v minulosti často dostával do ostrých sporů kvůli svým politickým názorům, které budily vášně napříč celou společností. Právě ona hra na hraně ho ale v kombinaci s vlastní ctižádostivostí přivedla do světa smíšených bojových umění, kde nabité informace a znalosti lidské psychiky dokonale zúročuje.

Pavol Neruda, OKTAGON MMA Foto: OKTAGON MMA

Po konci životní etapy, coby fotograf přesedlal Neruda na další životní dráhu a úspěšně obchodoval na burze, čímž si vydělával na živobytí. Zakládá si na vizuální podobě všeho, co Oktagon uvede mezi své fanoušky. On je ten, který řeší reklamu, vymýšlí nové projekty a stará se o chod firmy jako celku. Ondřej Novotný se naopak stará o složení zápasové karty a je více ponořený do konkrétních příběhů a životních situací všech zápasníků a zápasnic.

Novotný je mimo to tváří organizace i navenek, díky moderování galavečerů, na což má jednoznačně obrovský talent. Na všem se ale ve finále musí oba shodnout a tato alchymie a kontrast dvou odlišných povah funguje skvěle a baví čím dál více lidí. Kromě toho figuruje Neruda jako dohled při staredownech mezi bojovníky ať už na oficiálním vážení, nebo přímo v kleci.

Podle Nerudy je za vším jejich náročnost a vysoké pracovní tempo celého týmu, které je pro úspěch nezbytné. Se svým společníky vlastní Neruda i síť Barbershopů, kam si můžete přijít pro nový učes, či umělecký ateliér, kde si naopak můžete namalovat obraz a pochutnat si na moderní gastronomii.

Kromě toho po čas covidové karantény vymyslel i svůj nový podcast a dal mu název Nerudacast, kde se se svými hosty věnuje širokému spektru témat, v nichž hledá inspiraci a motivaci pro svoje projekty a vize.

sipka Nemáte ještě účet u Tipsportu? Klikněte ZDE a berte fantastický bonus zdarma ještě dnes!

Pavol Neruda v debatě s Karlosem Vémolou Foto: OKTAGON MMA

Pavol Neruda svatba

V květnu 2021 vstoupil spolumajitel Oktagonu Paľo Neruda do svazku manželského. Jeho ženou se stala půvabná Ukrajinka Zhenya Ponomarenko. Svatba se nesla v rodinném kruhu a přišla poměrně nečekaně, po relativně krátké známosti.

Pavol Neruda Instagram

Oficiální účet Paľa Nerudy na sociální síti Instagram je názornou ukázkou toho, kam tento sport směřuje a jakým způsobem je zapotřebí pracovat s marketingem a fanoušky. Jeho počet sledujících překročil 60 tisíc.

Kromě fotek a videí okolo příprav galavečerů a projektů Oktagonu Paľo Neruda dává nahlédnout do svého soukromí a v rámci spoluprací představuje nejrůznější produkty a značky. Společně se svými přáteli rád zajde upustit páru do casina a je také vášnivý pilot a námořník. O to vše se dělí se svými fanoušky, kterých stále přibývá, čemuž se vzhledem k Nerudově pozitivní povaze nelze vůbec divit.

Z Člověka, kterého ještě nedávno prakticky nikdo neznal, se tak i vlivem sociálních sítí stává čím dál více respektovaná osoba a to nejen na poli sportu a byznysu, ale i ve společnosti obecně.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport nyní

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 300 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 300 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu

Zdroj informací: bezfrazi.cz


1️⃣Kdo je Pavol Neruda a co dělá?

Pavol Neruda je promotér, zakladatel a spolumajitel organizace Oktagon MMA, kde se stará hlavně o vizuální stránku, chod firmy a vymýšlí nové projekty.

2️⃣S kým nejvíce a nejčastěji spolupracuje?

Hlavním partnerem Pavola Nerudy je druhý majitel Oktagonu Ondřej Novotný, se kterým v roce 2016 tuto organizaci založil. Kromě pracovního vztahu jsou oba velkými kamarády.

3️⃣Jaké jsou další projekty Paľa Nerudy?

Pavol Neruda se zajímá o široké spektrum témat, na základě kterých vymyslel svůj podcast - Nerudacast, ve kterém otevírá mnoho společenských i kontroverzních otázek. Je také spolumajitelem Barbershopů, uměleckého ateliéru a Oktagon Gymu.

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Jiří Procházka  v souboji s Gloverem Teixeirou

Kalendář MMA akcí (turnajů) v Česku a ve světě

Podívejte se na kompletní program galavečerů MMA v Česku i ve světě. ❤️ V článku naleznete přehledný seznam nejdůležitějších turnajů pro...

Ondřej Novotný, Patrik Kincl, Pavol Neruda

MMA organizace Oktagon - zápasníci, eventy a statistiky

Vše, co potřebujete vědět z dění okolo organizace Oktagon MMA ❤️ se dozvíte v tomto článku. Novinky, přehled turnajů i další zajímavosti ✔️...

Turnaje Oktagon MMA představují nezapomenutelný zážitek

Sledujte MMA online živě - live streamy zápasů zdarma

Smíšená bojová umění MMA 🥊 jsou v České republice aktuálně velmi populární, obzvlášť pak Oktagon. ▶️ Podívejte se, kde a jak sledovat...