Co je fightcard - karta v MMA (UFC, Oktagon) boxu a dalších sportech

V tomto článku naleznete informace o pojmu Fight Card, který se velice často používá u galavečerů bojových sportů.

Fight Card se používá u všech bojových sportů Foto: ČTK/AP/Kamil Krzaczynski

Co je to Fight Card?

Fight Card je karta zápasů, která se používá při galavečerech bojových sportů. Jedná se o program všech soubojů, které proběhnou na dané akci. Fight-Card má rovněž několik rozdělení. Všichni bojovníci se snaží dostat na Hlavní kartu večera, nebo-li Main Card, kde jsou ty nejatraktivnější zápasy, které mají největší sledovanost a samozřejmě zápasníci jsou i nejlépe placení. Klikněte zde a podívejte se na kompletní fight cards aktuálních galavečerů.

MMA - sleduj průběh zápasu zde

Před hlavní kartou je takzvaná Preliminary Card (Prelims), kde jsou už poměrně atraktivní předzápasy, na které je v hale většinou stejně jako na hlavní kartu hodně fanoušků. Úplně nejvíce spodní je Early Preliminary Card, kde jsou umístěny nejméně atraktivní zápasy večera.

PŘÍKLAD FIGHT CARD ORGANIZACE UFC
Heavyweight Alistair Overeem vs. Jairzinho Rozenstruik
Women's Strawweight Marina Rodriguez vs. Cynthia Calvillo
Heavyweight Stefan Struve vs. Ben Rothwell
Women's Bantamweight Aspen Ladd vs. Yana Kunitskaya
Bantamweight Cody Stamann vs. Song Yadong
Bantamweight Rob Font vs. Ricky Simon
Preliminary card
Welterweight Thiago Alves vs. Tim Means
Featherweight Billy Quarantillo vs. Jacob Kilburn
Featherweight Bryce Mitchell vs. Matt Sayles
Early Preliminary card
Lightweight Joe Solecki vs. Matt Wiman
Women's Strawweight Virna Jandiroba vs. Mallory Martin
Middleweight Makhmud Muradov vs. Trevor Smith

Jak se řekne fight card česky? MMA karta

V češtině se termín fight card nemusí překládat, protože se používá i na oficiálních českých akcích. Překladem slova fight card je samozřejmě zápasová karta. S pojmem MMA karta se tak můžete setkat poměrně často a jedná se významem o stejný program, jako jsme si už vysvětlili v přechozích odstavcích.

Oktagon fight card

Největší československá organizace mívá svou Fight Card vždy postavenou velice dobře a na galavečerech Oktagon tak nebývá nouze o kvalitní zápasy i známá jména česko-slovenské i zahraniční scény. Konkrétní Fight Card jednotlivých večerů naleznete vždy v příslušném programu konkrétní akce.

UFC fight card

Kvalita konkrétních Fight Card se samozřejmě často liší a rovněž je potřeba vzít v potaz i pořádající organizaci. Například Fight Card UFC bude mít často kvalitní i Preliminary Card, protože se zkrátka jedná o  nejlepší organizaci MMA na světě.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport nyní

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 300 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 300 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.