Budou se kvůli koronaviru rušit MMA eventy Oktagonu a UFC?

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 1 000 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Fortuna

Ke vkladu až 6 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Koronavirus hýbe i sportovním světem. Některé zápasy i akce se dokonce ruší. Ovlivní koronavirus Covid-19 i nadcházející galavečery MMA?

Ovlivní koronavirus MMA? Foto: Pixabay

Co je koronavirus (Covid-19)? Koronavirus a mma zápasy

Koronavirus je označení pro čtyři rody virů. Jedním z nich je i aktuálně velmi diskutovaný Covid-19, který se aktuálně šíří po celém světě. Kvůli tomuto koronaviru se už ruší i některé sportovní akce a jejisté, že tato stále trvající pandemie ovlivní i chystané zápasy MMA. Klikněte zde a sledujte živě Oktagon 20 v přímém přenosu.

MMA - sleduj průběh zápasu zde

Aktuální stanovisko ohledně koronaviru v České republice je, že se galavečery bojových umění mohou konat pouze za zvýšených hygienických podmínek. Počet fanoušků v hale je rovněž regulován, a proto se největší turnaje odsunuly na příští rok 2021. Od 5. října se sportovní akce konané v ČR mohou konat pouze bez diváků.

Koronavirus Oktagon 16 (Octagon)

Oktagon 16 v Ostravě se měl konat 14. března. Kvůli zákazu pořádání sportovních akcí nad 100 diváků v ČR se ovšem tento turnaj několikrát odložil. Nakonec se tento ostravský galavečer odložil na příští rok. Pro fanoušky si ovšem česká organizace připravila náplast v podobě turnajů v Brně. Aktuálně se v nejbližší době bude konat Oktagon 18, který  pravděpodobně proběhne opět v Brně.

TURNAJE OKTAGON V BRNĚ
26. září 2020 Oktagon 16 Brno
17. října 2020 Oktagon 17 Brno
21. listopdu 2020
Oktagon 18 Brno
Bude upřesněno Oktagon 19

Koronavirus (SARS-CoV-2) a sportovní utkání

V České republice se sportovní utkání aktuálně konat mohou. Stejné stanovisko zaujala například i Slovensko, nebo Německo. Na území Česka se situace s koronavirem ovšem nadále horší a například Fortuna Liga se aktuálně musí hrát zcela bez diváků.

XFN a koronavirus

Organizace XFN měla svůj galavečer Never Give Up naplánovaný na 3.dubna a nakonec byla nucena ho odložit na neurčito. Pro obnovenou organizaci XFN to tak byla další těžká rána.

Koronavirus UFC, Koronavirus Dvořák UFC

Galavečery UFC aktuálně probíhají v běžném režimu bez účasti diváků. Turnaje nejslavnější organizace jsou ovšem vysílány v přímém přenosu i pomocí livestreamů. Zápasů se účastní i čeští bojovníci David Dvořák a Jiří Procházka. Na podzim bude mít fight rovněž Makhmud Muradov.

Koronavirus box

Koronavirus nezasáhne pouze MMA, ale i ostatní bojové sporty v čele s boxem odkládají své galavečery. První země, která odložila boxerské zápasy, byla samozřejmě Čína, ostatní evropské země jí ale následují v rychlém sledu. Aktuálně se v Česku boxerské turnaje konat mohou, ale pouze s omezeným počtem diváků.

Koronavirus v Česku - Praha, Brno, Ostrava

Koronavirus se nevyhnul ani největším městům v České republice a nejvíce případů je dle očekávání v Praze, kde jsou nakažení pacienti zatím umístěni na infekčním oddělení Nemocnice Na Bulovce. Níže se můžete podívat na mapu s počtu nakažených na celém světě.

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.