Vasil Ducár: „Dlouhodobé plány musí vycházet z krátkodobých cílů“

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Sazkabet

Ke vkladu až 9 500 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Jeden z nejlepších českých boxerů Vasil Ducár stojí na prahu velké kariérní výzvy. Navzdory specifické době si to v prosinci rozdá s Václavem Pejsarem o post jedničky křížové váhy. Probrali jsme jeho současnou situaci a řeč byla i o dalších tématech.

Vasil Ducár Foto: Instagram/vasilducar

Exkluzivní rozhovor s Vasilem Ducárem o přípravě, Tysonovi či roli táty

Ahoj Vasile, předem díky, že sis v nabitém programu a náročné době udělal čas na rozhovor pro fightlive.cz. Pojďme rovnou na první otázku…

M: Jak často teď aktuálně trénuješ a jak tvoji přípravu ovlivňují současná vládní opatření?

V: Tak trénuju, jak se dá. Vládní opatření jsou samozřejmě problém, nerad bych nařízení obcházel. Nehledě na to, že neseženeš stejně sparingpartnera, takže je to komplikované.

sipka Tip pro Vás: sázejte na bojové sporty s příjemným bonusem za registraci

M: V prosinci Tě čeká velký zápas s Václavem Pejsarem. Co od něj Ty sám očekáváš a připravuješ se na variantu, že by Lucerna letos proběhla kompletně bez přítomnosti diváků?

V: To je víc než pravděpodobný… spíš vlastně jistý. Je to samozřejmě škoda, ta atmosféra by byla super a hnala by, ale bez diváků nebo s nimi – nemělo by to mít vliv na výkon, takže to jde mimo mě.

M: Jak vekou výhodou jsou podle Tebe těžké zápasy, které si v minulosti absolvoval se světovou špičkou? Získal si prestižní světový titul WBF proti Samuely Kadjemu, odboxoval skvělé zápasy s Lofidim, nebo Lerenou. To budí respekt…

V: Zkušenosti mi to určitě nějaký dalo, minimálně v tom, že vím, že se můžu rovnat těm nejlepším na světě. Ale extra výhody bych v tom nehledal...vždy jde o konkrétní výkon a zápas. Vše předtím a vše potom je nevýznamný.

M: Václav Pejsar se nechal slyšet, že kamarádství půjde v tomto duelu stranou, jste opravdu takoví přátelé, nebo je to z jeho strany spíše hra na city?

V: To je asi otázka na Vencu, když se ptáš, jak to myslel... Já necítím nikdy zášť k soupeři, naopak vždy trénuješ s kamarády a těm uštědříš nejvíc ran na tréninku. Takže takhle o tom rozhodně nepřemýšlím.


„Vím, že se můžu rovnat těm nejlepším, vždy jde ale o konkrétní výkon a zápas“


M: Aktuální držitel titulu křížové váhy bude nicméně pořádně těžký soupeř. Čekáš, že půjdete plných 10 kol, nebo se zápas bude rozhodovat před časovým limitem?

V: To se uvidí. Václav je houževnatý soupeř, takže já budu připravený na plných 10 kol.

M: Prozradíš nám svoje ambice do budoucna?

V: Dlouhodobé plány musí vycházet z krátkodobých cílů, takže nynější soustředění je na 29.12.

M: Jak si užíváš roli táty a máš čas sledovat dění v Oktagon MMA, kde si se už také představil?

V: Roli táty si užívám maximálně! Úplně mi to změnilo pohled na svět a na mé rodiče... Když si uvědomím, jak mám moc rád svoji dceru tak pak zpětně vidím i tu lásku od mých rodičů, kterou jsem nedokázal předtím ocenit. Je to úžasný. Co se týče Oktagonu - ano, turnaje i situaci sleduji a zhruba vím, co a jak se děje.

M: Co říkáš na zápas Mike Tysona s Royem Jonesem, půjde v něm čistě o peníze?

V: To nevím, z části asi taky. Těším se na to a jsem hlavně zvědavej, jak to bude vypadat. Rozumím ale i té touze opět stát v ringu.

Vasil v souboji s Herve Lofidim v listopadu 2019 Foto: Instagram

M: Tvůj příběh, kdy se z kluka z malé vesnice poblíž Znojma stal elitní boxer světových parametrů je hodně inspirující. Chtěl by si na závěr něco vzkázat začínajícím sportovcům – bojovníkům?

V: Nerad bych se pasoval do role nějakého rádce, je na každém jakou si zvolí cestu a kolik je ochoten tomu věnovat úsilí a obětí. Hlavně aby je to bavilo a užívali si i ty věci, který nejsou příjemný, jako únava v tréninku, nebo věnovaný čas…. Najít si v každý věci něco pozitivního a uvědomit si, že cesta je cíl....😉


Děkujeme Ti za rozhovor a přejeme Ti pevné zdraví a úspěchy v další sportovní kariéře i soukromém životě. Závěrem bychom Ti rádi poděkovali za tvoji skvělou reprezentaci českého boxu u nás i ve světě.

» Sledujte Vasilovu cestu na jeho Instagramu

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Fortuna

FORTUNA - získej bonus až 6 000 Kč + 300 Kč

Vyber si z široké nabídky sázkových příležitostí. Zaregistruj se online a získej 300 Kč zdarma za ověření účtu a bonus až 6 000 Kč ke vkladu.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Fortuny

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.